35 – Čo znamenajú rôzne stavy objednávok na Aliexpress

Autor: Slovenský Aliexpress
sobota, 28 septembra, 2019

Komentáre: pridaj komentár.

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdiček (1 178 hlasov, priemer: 5,00 z 5)

Loading...

Nakupovanie na Aliexpress je doslova hračka. Stačí ak sa riadite našimi návodmi a rozumiete všetkým pojmom, ktoré Aliexpress používa. Každá objednávka na Aliexpress prechádza určitým stavom. V tomto návode si  povieme, čo rôzne stavy znamenajú. Začneme v poradí od samotného objednania až po potvrdenie prijatia zásielky.

Stavy objednávok na Aliexpress

Popis stavu objednávok najdete priamo v My Aliexpress a to tak, že sa vyberiete možnosť  My Orders. alebo tiež v emailoch, ktoré Vám zašle Aliexpress pri zmene stavu objednávky.

1.  Awaiting Payment = Aliexpress očakáva zaplatenie tovaru

Tento stav objednávky znamená, že ste objednávku ešte nezaplatili. Kliknutím na Pay Now objednávku zaplatíte. Môže sa stať, že aj ked ste objednávku už platili, stále vidíte tento stav. Skontrolujte si Váš bankový účet, či Vám platba kartou prebehla v poriadku a je v nezaúčtovaných transakciách.

awaiting-payment-aliexpress

2. Payment being verified = overovanie platby

Tento stav sa vám objaví po každej zaplatenej objednávke. Znamená, že vaša platba je overovaná. Aliexpress platbu overuje do 24 hodín, väčšinou je overená skôr. S overovaním platby nebýva žiadny problém. V tomto stave je možné ešte objednávku zrušiť bez súhlasu predajcu.

payment-beeing-verified-aliexpress

3. Awaiting shipment = čakanie na odoslanie

Ak je platba overená, prechádza do stavu Awaiting shipment  a čaká na odoslanie. V spodnej časti objednávky beží čas, do kedy musí predajca objednávku odoslať. Ak ju neodošle do tohoto termínu, objednávka sa automaticky uzavrie a vám sa vracia peniaze na účet. O vrátenie peňazí nemusíte žiadať. Všetko sa deje automaticky pres Aliexpress. Lehotu pre odoslanie môžete predajcovi predĺžiť pomocou tlačítka na Extend procesing time. V tomto stave je možné objednávku tiež zrušiť, avšak so zrušením už musí súhlasiť aj predajcu.

awaiting-shipment-aliexpress

4. Awaiting delivery = Tovar bol odoslaný a čaká sa na doručenie 

Akonáhle predajca zásielku odošle, preskočí objednávka do stavu Awaiting delivery – čaká na doručenie. Opäť po rozkliknutí objednávky vidíte v hornej polovici stránky lehotu, do kedy vám beží ochrana. Lehotu možno so súhlasom predajcu predĺžiť. To môžete urobiť sami, alebo o to požiadať predajcu. Odkaz na predĺženie doby nájdete v detaile objednávky v bode 3 Extend processing time. V tomto stave sa už nedá objednávka zrušiť. Predĺženie ochrannej lehoty. V tomto kroku môžete objednávku aj zrušit. Viac v tomto článku: Zrušenie neodoslanej objednávky.

Predĺženie ochrannej doby na Aliexpress

awaiting-delivery-on-aliexpress

5. Finished alebo Fund processing = Ukončená objednávka 

Tento stav objednávky sa vytvorí po doručení tovaru a po kliknutí na tlačitko Confirm  Goods Received nebo automaticky po vypršaní lehoty. Skontrolujete obsah tovaru, kvantitu a kvalitu a potvrdíte prijatie. Objednávka sa teda uzavrie a preskočí do stavu Finished, popr. Fund processing. Fund processing znamená,ze Aliexpress uvolní peniaze za Vás tovar predajcovi. Pre nas je táto informácia nepodstatná.Čo je ale dôležité, že do 15. dní po potvrdení prijatia môžeme otvoriť spor. Nesmiete ale po prijatí hneď vyplnit hodnotenie predajcu a tovar ( Leave Feedback ). Ak sme nestihli potvrdiť prijatie tovaru,  objaví sa hláška – Confirmation Time out. Ničomu to ale nevadí.

confirmation-time-out-finished-aliexpress

6. Pozor na dalšie stavy objednávok

A. Frozen order  ( Suspicious Order )

Objednávku zastavil priamo Aliexpress. Následne objednávka prejde do stavu Frozen Order = zmrazená objednávka. Značí, že Aliexpress predajca je niečím podozrivý a v 99% prípadov je objednávka zrušená. Kupujúcemu sú peniaze automaticky vrátené späť na účet.

suspiciour-order-frozen-order-finished-aliexpress

B. Cancel order / Closed

Tento stav sa objaví, keď objednávku zrušíte. Peniaze sú vám opäť vrátené na účet do niekoľkých dní.

order-canceled-finished-aliexpress

C. Dispute finished 

Stav objednávky po uzatvorenom spore. Nasleduje vrátenie peňazí na rovnaký účet, z ktorého bola objednávka platená.

dispute-finished-your-refund-in-progress-aliexpress

Určite sa pozrite na článok, ako sledovat zasielky z Číny.Odpovedať

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Aliexpress slovensky, recenzie, skúsenosti, nakupovanie z číny

Slovenský Aliexpress - v slovenčine    Viac:
    22 Jak eskalovat spor na Aliexpress
    22 – Ako eskalovať spor na Aliexpress

    Otvorili ste spor na Aliexpress, ale nesúhlasíte s rozhodnutím predajcu. Ďalšou možnosťou, ako získať svoje peniaze späť je eskalovať spor....

    Zavrieť