17 – Ako sledovať zásielky z Aliexpress – sledovacie číslo

Autor: Slovensky Aliexpress
sobota, 28 septembra, 2019

Komentáre: 1 komentár.

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdiček (894 hlasov, priemer: 4,99 z 5)

Loading...

Objednali ste si tovar z Aliexpress a už sa ho nemôžete dočkať? Alebo už čakáte príliš dlho na svoju zásielku? Pozrite sa, kde sa Váš balík nachádza. Ako sledovať svoje zásielky si ukážeme vo videu a v tomto návode.

Zásielka bola odoslaná

Akonáhle predajca odošle Vašu zásielku, tak dostanete email od Aliexpress so sledovacím číslom (Your order has been shipped). Od tejto doby Vám začína plynúť ochranná lehota (Purchase Protection) a s tým aj doba pre doručenie. Ta je zvyčajne 39 alebo 60 dní. Presná hodina a deň ukončenia tejto doby pre doručenie je tiež uvedená v e-mailu, ale musíme brať do úvahy časový posun. Danú hodinu berte preto ako orientačnú. Skutočný čas sa Vám odpočítava v objednávke, ten je nutné si strážiť.

jak sledovat zasielky aliexpress

V e-maily je tiež uvedené, ako máte ďalej postupovať pri očakávaní na Vašu zásielku.

1. Ak ste spokojní s tovarom, ktorý ste dostali, potvrďte ho kliknutím na „Potvrdiť doručenie objednávky“ (Confirm Order Received)

2. Ak ste svoj tovar neobdržali alebo ak nie ste s tovarom spokojní, kliknite na Otvoriť spor (Open Dispute) predtým, ako Vám vyprší ochranná lehota (Purchase Protection). Po jej uplynutí sa objednávka automaticky ukončí.

3. Ak chcete predĺžiť ochrannú lehotu, tak kontaktujte predajcu cez Request to extend Purchase Protection. Predajca Vám musí toto predĺženie ochrannej lehoty schváliť.

Upozorňujeme, že uplynutím ochrannej lehoty bude Vaša objednávka ukončená a platba za tovar bude automaticky odoslaná predajcovi.

Kde nájdem sledovacie číslo zásielky

Ku sledovaciemu číslu sa dostanete takto:

 1. Otvorte si e-mail z Aliexpress a kliknite na číslo Vašej objednávky. Budete následne presmerovaný priamo do detailov objednávky. Sledovacie číslo je v sekcii Logistics Information.
 2. Ak ste prihlásení na Aliexpress, nájdite si tovar, ktorý Vás zaujíma.  Kliknite na View Detail a dostanete sa opäť do objednávky, kde si nájdete sledovacie číslo v  Logistics Information.

Informácie o zásielke (Logistics Information)

V sekcii International Shipping Company je napísané, akým typom dopravy bola zásielka odoslaná. Sledovacie číslo nájdete pod Tracking Number. Informáciu o tom, kde sa nachádza Vaša zásielka, sa na stránkach dopravcu zobrazí v 5.-7.deň od odoslania zásielky. Ak sa informácia nezobrazí ani 14.-ty deň, môžete napísať predajcovia správu, aby preveril, či sa zásielka nestratila. Predajca môže zistiť, že sa zásielka naozaj stratila a tovar odošle znova. Niekedy Vám predajca napíše, že poslal zlé sledovacie číslo a pošle Vám nové. Ak sa jedná o veľmi malé zásielky, tak tie posielajú bez sledovacieho čísla. Môže sa jednať napr. o prstienky, náušnice, samolepky na nechty, prívesky a obaly na mobil a pod.

sledovanie zasielok aliexpress logistika

Na Aliexpress ste si našli sledovacie číslo a teraz ho môžete vložiť do formulára pre sledovanie na stránkach dopravcu. Ako zistíte, kam číslo vložiť? Kliknite na odkaz dopravcu uvedeného v detaile, ktorý je zvýraznený modrým písmom. Otvorí sa Vám v novom okne formulár pre sledovanie zásielok. Niekedy však predajca dá správny odkaz do poznámky (Remarks). Prikladám ukážku sledovanie zásielky k tomuto dopravcovi. Dopravcov v Číne je naozaj veľké množstvo a môže sa Vám stať, že u desiatich objednávok budete mať niekoľko rôznych dopravcov.

sledovanie zasielok aliepress

Sledovať zásielku môžeme ako na stránkach dopravcu, tak sa Vám detaily prepravy zobrazujú priamo pri objednávky na Aliexpress. Niekedy sú ale až s niekoľkodňovým časovým posunom. V Logistics InformationDetails sa Vám takto zobrazujú informácie o Vašej zásielke. Dokonca vidíte aj číslo, ktoré bolo pridelené pre poštu v Slovenskej republike.

Sledovánie zásielky na Aliexpress

Zoznam odkazov pre sledovanie zásielok

Nie všetky sledovacie čísla, ktoré od predajcu dostanete, Vám pôjdu jednoducho vyhľadať. Tu je prehľad odkazov, kde môžete sledovať svoje zásielky. Nuly nahrádzajú čísla a otáznik písmeno.

R? 0000000000CNwww.17track.net  Zásielka príde do Vašich rúk ako doporučený balík alebo list, s nutným podpisom ako potvrdenie o doručení. Ak v čase doručovania nie ste doma, budete ho mať uložený na pošte. Tieto doporučené zásielky Slovenská pošta prečísluje na slovenské čísla. Napr. odporúčaný balíček na BA000000000VV, doporučený list na RR000000000VV. Podrobný popis ako vyhľadávať cez tento web nájdete vo mojom videonávode.

18000000000BJ (BJ-Beijing, SH-ShangHai, HK-HongKong), YC000000000YW, PG000000000GN, 02000000000Yanwen track.yw56.com.cn  V prípade nedostupnosti stránok, je možné použiť aj www.17track.net určením dopravcu. Je to jeden z najčastejších dopravcov v Číny. Niektoré zásielky je možné sledovať len na území Číny a sledovanie končí odoslaním na Slovensko. Niektoré (začínajúce YC) dosledujú aj prílet na Slovensko. Zásielky sú doručované zhruba týždeň po tom čo sa dostanú do ČR, ako obyčajná zásielka do schránky.

WD000000000CNwww.wedoexpress.com – obyčajná zásielka. Tento dopravca má výhodu, že u sledovaného tovar vidíte aj fotku tovar pred zabalením a náhľad obálky s adresou.

WS000000000CNws-shipping.com/chain/search_shippinginfo.shtml Obyčajná zásielka do schránky.

Ďalšie stránky prepravcov – všetko sú obyčajné zásielky do schránky

www.17postservice.com/shipment

www.71track.com

www.ppbyb.com

www.cnzexpress.com/index.php

www.188track.com/track/query

www.flytexpress.com

www.faspeed.com

Ďalej by Vás mohli zaujímať tieto články Power banky  Xiao Mi z Aliexpress nebo Recenzia na dekorace a umelé kvety z Aliexpress.

Určite si nainštalujte doplnok do prehliadača Aliexpress Superstar, ktorý Vám uľahčí nakupovanie na Aliexpress. Viac si môžete prečítať v článku 39. História a porovnávač cien na Aliexpress.

Pri nakupovaní na Aliexpress nezabúdajte na zásady pre správny výber predajcov. Svoje skúsenosti alebo otázky môžete písať tiež do komentára pod článok. Vedeli ste, že je tu pre Vás pripravená diskusie a recenzie tovaru na www.AliRecenze.cz? Môžete opýtať na čokoľvek, čo sa týka nakupovania vecí v Číne alebo napísať vlastnú recenziu na tovaru z Aliexpress.

A ak Vám nesadla veľkosť objednaného oblečenia alebo ste si iba objednali väčšie balenie doplnkov do domu, tak ich predajte na Aliexpress BAZARU na stránke www.AliManiacky.sk.


Počet komentárov: 1


 1. Zdravim. Celkom mi pomohol tento clanok koli nedorucenej zasielke.

  Chcem sa spytat. Pred rokom som si objednal tovar, nebol mi doruceny a ka som obchodnikovi napisal zlu recenziu. Po precitani na jednej stranke, ze obchodnik za dorucenie nemoze a nemali by sme ich trestat koli prepravcovi. Ked som si pozrel travking, tak obchodnik zasielku odoslal. Takze moja otazka znie, ako mozem dodatocne opravit alebo zrusit tu zlu recenziu?


Odpovedať

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Aliexpress slovensky, recenzie, skúsenosti, nakupovanie z číny

Slovenský Aliexpress - v slovenčine  Viac:
  kreditka 1 SK
  23 – Odstranenie / uloženie kreditnej karty z AliPay – Aliexpress

  Vložili ste si po zaplatení objednávky na Aliexpress údaje z kreditnej karty, ale chcete si kartu z Alipay odstrániť? Pripravila...

  Zavrieť