38. Skrytý predaj značkového tovaru na Aliexpress

Autor: Slovenský Aliexpress
pondelok, 19 augusta, 2019

Komentáre: pridaj komentár.

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdiček (8 249 hlasov, priemer: 4,99 z 5)
Loading...

Skrytý predaj je nová terminológia, ktorá vznikla medzi predajcami a užívateľmi  nakupujúcich na Aliexpress. Ak hľadáte krásne a kvalitný značkový tovar (repliky), tak by ste mali vedieť, čo tento pojem znamená. V našom článku sa dozviete, ako nakupovanie cez skrytý predaj funguje a hlavne aké pravidlá je treba dodržiavať.

Veľmi dôležité je rozlišovať, aký je rozdiel medzi pojmom Aliexpress a pojmom predajcovia na Aliexpress. Predstavte si Aliexpress ako veľky obchodný dom a vnútri sú jednotliví predajcovia ako napríklad Deichman, A3 Šport, CCC, New Yorker, H & M. atď. Aliexpress dohliada, aby všetok predaj prebiehal podľa ich pravidiel. Jedným z pravidiel je, aby predajcovia nepredávali značkový tovar a aby tým neporušovali práva jednotlivých značiek. Na konci článku nájdete príklady skrytých predajov, aj s odkazmi.


Ako skrytý predaj funguje?

Predajcovia na Aliexpress nesmú predávať falzifikáty značkového tovaru a tak aby neporušoval pravidlá stanovené Aliexpress, začali využívať praktiky skryté predaja. V praxi to znamená to, že Aliexpress predajca vystaví do svojej ponuky napr. večerné šaty, ale po objednaní a splnení podmienok skrytého predaja Vám zašle domov napríklad značkové hodinky Pandora (fake). Zaplatíte za šaty, ale domov Vám dorazí hodinky. Všetko je dopredu dohodnuté.


Ako spoznám, že sa jedná o skrytý predaj?

Určite Vás napadlo, ako spoznáte, že sa jedná o predaj hodiniek Pandora a nie šiat či niečoho iného. Nepoznáte to!  Jedine ak Vám túto ponuku niekto oznámi. Skryté predaja sa objavujú rôzne po internete. Uvidíte tam vždy obrázok toho, čo si reálne objednávate. Ak je k možnosti objednania viac druhov alebo farieb hodiniek, topánok, tričiek, tak u nich sú napísané čísla, ktoré si potom vyberiete / objednáte.


Sú odporúčaný predajcovia overený?

Títo predajcovia značkového tovaru nemajú žiadne hodnotenie. V tomto prípade však neplatí rovnaké pravidlá hodnotenia predajcov ako u klasických objednávok. Tieto predajca vám môže odporučiť iba niekto na internete a už je na Vás či si chcete kúpiť fake alebo priplatiť za originál. Z toho, čo vidíte napr. Na Facebooku, tak repliky vyzerajú naozaj podarené, ale určite sa nejedná o originál.


Aké sú pravidlá skrytého predaja?

Aby bolo skrytých odkazov, čo najviac, tak nepíšte do správ predajcovi otázky ohľadom značkového tovaru, neotvárajte spory a tiež nepíšte žiadnu spätnú väzbu (feedback) na tovar.

 

Prečo neotvárať SPOR?

Ak otvoríte spor, hrozí že predajcovi zrušia obchod. Ak máte nejaký problém, radšej mu napište správu na Aliexpress a dohodnite sa s ním na riešení. V správe určite nezmieňujte názov značky.

 

Prečo nepísať žiadne otázky predajcovi?

Aliexpress má nastavený systém tak, že kontroluje, čo si s predajcom píšete. Pomocou filtrovania si vyhľadá správy predajcu, ktoré zmieňujú názvy značiek. Keď je týchto otázok na jeden produkt veľa, tak je jasné, že je niečo zle a Aliexpress urobí kontrolu.

 

Prečo nepridávať žiadne recenzie?

Ak Aliexpress uvidí, že ľudia vkladajú fotky značkového tovaru, tak daný obchod zruší spolu so všetkými jeho ponukami. Založenie nového obchodu na Ali ich stojí predajca $ 3000.

 

Prečo odkazy na značkový tovar prestanú fungovať?

Aby Aliexpress predajcovia zabránili zrušeniu svojho online obchodu, tak vytvoria ponuku napr iba na 48 hodín. Potom daný odkaz zneaktivnia. Ak by táto ponuka bola dlho vystavená, tak Aliexpress predajcu zablokuje. Predajca by si musel vytvoriť nový online obchod a znova zaplatiť $ 3000.

Neaktívne odkazy rušia aj sami predajcovia, ak sa stane niečo, čo by ich mohlo ohroziť.

 

Vytvoril som objednávku, ale link v objednávkach už nie je aktívny.

Je to v poriadku. Nemáte sa čoho báť. Pokiaľ by Vám tovar neprišiel, tak ste chránení  portálom Aliexpress. Ten Vám v prípade otvorenia sporu vráti peniaze za nedodaný tovar. Je jedno, či to bol tovar značkové alebo nie.

 

Aká je dodacia lehota značkového tovaru?

Dodacia lehota je rovnaká ako o ostatného tovaru na Aliexpress. Záleží teda aj na obdobie, keď tovar objednávate. Tzn. či sú Vianoce alebo leto.

 

Ako si objednať tovar zo skrytého predaja?

Väčšinou to prebieha tak, že máte fotku so značkovým tovarom napr. Nike botasky a na fotke je kód. Tieto zelené botasky majú kód „AAA13“.

 

Takže ak by ste si chceli objednať tieto Nike botasky, tak kliknete na odkaz na Aliexpress a dostanete sa tu. Jedná sa o skrytý predaj, takže sú v odkaze ponožky a nie topánky Nike. Často sa nás pýtate, ako máte vybrať daný kód. Kód zistíte tak, že nabehnete myšou na farbu a kód sa Vám zobrazia. V ponuke je viac farieb botasiek, preto je tam aj toľko farieb. My sme si pre náš príklad našli tieto zelené s kódom „AAA13“. Keď ten správny kód nájdete, tak farbu označíte a vyberie si veľkosť podľa veľkostnej tabuľky predajcu. Veľkostné tabuľky sú uvádzané u fotografií produktov na Facebooku v skupinke.

 

Skryty prodej aliexpress 2a

 

Veľkostná tabuľka u topánok môže vyzerať napríklad takto.

Skryty prodej aliexpress velikostní tabulka

Potom už stačí objednávku zaplatiť a počkať na doručenie tovaru.

 


Ďalší príklad

Ďalej sa môžete stretnúť s ponukou hodiniek, kedy je u hodiniek jedno číslo a hore kód.

 

Pandora Hodinky SA

 

Takže opäť kliknete na odkaz, ktorý Vás presmeruje na Aliexpress. Ak by ste si chceli objednať hodinky s kódom č.1, tak nabehnete myšou na bielu farbu a vidíte, že je tam napísaný kód z obrázku a color1. Žiadnu veľkosť už vyberať nemusíte, stačí dokončiť objednávku.

 

Skryty prodej aliexpress 3a

 


Nezobrazuje sa mi žiadny kód

1.Jedná sa o víkendový obchod

Niekedy nie je potrebné vyberať žiadny kód. Je to napríklad v prípade víkendových predajov, kedy si rovno objednávate u predajcu tovaru, ktorý vidíte na obrázku v u neho v obchode. Na tento typ obchodu dostávate tipy tiež na Facebooku.

2.Děláte objednávku na mobile

Na mobilu sa Vám danej kódy nezobrazujú, preto odporúčame robiť objednávky cez počítač.


Nesadol mi doručený tovar, čo mám robiť? Aliexpress BAZAR

Môže sa stať, že doručený značkový tovar (replika) Vám jednoducho veľkostne nesadne. Jednoduchým riešením je daný tovar predať v Aliexpress Bazáru. Je to bazár nových, nie použitých vecí.

Ak chcete napísať recenziu na tovar zo skrytého predaja a ukázať ostatným, čo Vám dorazilo, tak ju pridajte na AliRecenze.czOdpovedať

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Aliexpress slovensky, recenzie, skúsenosti, nakupovanie z číny

Slovenský Aliexpress - v slovenčine    Viac:
    27 – Nové overenie pri prihlasovaní na Aliexpress
    27 – Nové overenie pri prihlasovaní na Aliexpress – Verification Code

    V za tento tyžden nám pribudlo veľa otázok ohľadom prihlasovania na účet Aliexpress. Niektorí z Vás si dokonca mysleli, že Vám...

    Zavrieť