32 – Ukončenie sporu / reklamácie a priebeh vrátenie peňazí

Autor: Slovenský Aliexpress
utorok, 8 máj, 2018

Komentáře: pridaj komentár.

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdiček (2 898 hlasov, priemer: 4,95z 5)

hodnoceniLoading...


V predchádzajúcom návode sme si ukázali, ako sa po novom otvára spor a teraz sa pozrieme na jeho pokračovanie.

1. Spor

Po otvorení sporu by ste mali vidieť u reklamovaného tovaru Your refund progress. To znamená, že sa Vaša reklamácia ešte spracováva a nie sú k nej žiadne nové informácie.

otevreni-sporu-reklamace-open-dispute-aliexpress-3

2. Časová osa prebiehajúceho sporu

Ak sa pozriete do Dispute Detail, tak uvidíte, v akej fáze sporu sa nachádzate. V spore sme sa posunuli ďalej. Predajca reagoval s tým, že máme byť trpezliví a na tovar počkať. Túto informáciu vidíte po pravej strane v rámčeku Seller`s Proposal. Predajca teda navrhuje, že nám nevráti žiadne peniaze. Túto odpoveď môžete buď prijať tlačidlom Accept alebo alebo odmietnuť cez tlačidlo Reject a čakať až do sporu vstúpi Aliexpress. Pokiaľ by Vám predajca ponúkol možnosť, ktorá Vám vyhovuje, tak ju môžete akceptovať a už nemusíte čakať na vyjadrenie Aliexpress. V tejto fáze máte ešte možnosť spor upravovať a nahrať ďalšie dôkazy, napr. O nefunkčnosti tovaru. To už záleží na Vašej konkrétnej reklamáciu.

Aliexpress otevreni sporu open dispute 2

3. Eskalování sporu na Aliexpress

Keďže sme neakceptovali ponuku predajcu, tak sa reklamácia automaticky eskalovala na Aliexpress. Ten teraz do reklamácie vstúpi a finálne rozhodne o výsledku sporu. Preto je dôležité, aby ste vždy nahrali a napísali dostatok informácii a dôkazov k danému prípadu. V tejto fáze sporu ešte stále môžete kontaktovať predajcu s novým návrhom cez Add a New Proposal alebo akceptovať jeho ponuku Accept. Tiež môžete upraviť svoj komentár a prílohy. Ale ak nesúhlasíte s návrhom predajcu a chcete, aby už všetko rozhodol Aliexpress, tak kliknite na tlačidlo Reject

otevreni-sporu-reklamace-open-dispute-aliexpress-4

4. Odmietnutie návrhu predajcu

Návrh predajcu odmietnete tlačidlom Reject. Svoje rozhodnutie musíte ešte potvrdiť tlačidlom Submit. Ak by ste si svoje rozhodnutie rozmysleli, tak ešte stále môžete predajcovu ponuku prijať. Do kedy môžete ponuku prijať alebo odmietnuť, uvidíte na časovej osi.

otevreni-sporu-reklamace-open-dispute-aliexpress-1

5. Rozhodnutie Aliexpress a vrátenie peňazí

O tom, ako spor dopadol Vás bude Aliexpress informovať emailom. Nájdete v ňom všetky dôležité informácie a aj odkaz na Váš spor. Dôležitá je pre Vás druhá kolónka v tabuľke, Judgement from AE – Valid. Týmto Aliexpress potvrdzuje Vašu požiadavku na vrátenie peňazí. Tzn., źe Vaša reklamácia bola oprávnená.

Ďalšia šípka ukazuje na riadok Final resolution, kde je konečné rozhodnutie Aliexpress. A to je Full refund s čiastkou 1.93 EUR.

 

Kedy dostanem svoje peniaze späť na účet?

Posledná šípka ukazuje na riadok, v ktorom sa píše, že peniaze dostaneme do 3 – 15-ti pracovných dní. Platbu si vždy skontrolujte k dátumu, v ktorom ste robili objednávku.

otevreni-sporu-reklamace-vraceni-penez-open-dispute-aliexpress-10

Pokračujte v čítaní návodu na stránke 2, kde nájdete pokračovanie k ukončeniu sporu


Nutná pomôcka každého nakupujúceho na Aliexpress. Ušetrí vám totiž veľa peňazí. A čo všetko dokáže?

1. Porovnáva ceny produktov

2. Zobrazí cenovú históriu

3. Overí dôveryhodnosť predajcu

4. Vyhľadáva podľa obrázkov

5. FB komentáre pre každý výrobok

6. Odkazy na značkový tovar

Viac informácii nájdete na www.AliSuperstar.sk a tiež v našom podrobnom článku , kde vysvetľujeme, čo všetko doplnok vie a ako ho používať.

Pridať do prehliadača


Stránky: 1 2


Odpovedať

Aliexpress slovensky, recenzie, skúsenosti, nakupovanie z číny

1. Slovenský Aliexpress - v slovenčine


Viac:
Zrusenie uctu na Aliexpress Pozor SK
44. Ako sa vyhnúť zrušeniu účtu na Aliexpress

Zrušili Vám Aliexpress učet z dôvodu zneužívania programu ochrany kupujúcich (Your account has been deactivated due to abusing buyer protection)?...

Zavrieť