24 – Predĺženie ochrannej doby na Aliexpress

Autor: Slovensky Aliexpress
piatok, 27 septembra, 2019

Komentáre: pridaj komentár.

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdiček (355 hlasov, priemer: 4,80 z 5)

Loading...

Čo vlastne znamená ochranna kupujúceho Buyer Protection na Aliexpress? Aliexpress chce mať hlavne spokojných zákazníkov a tak sa snaží poskytovať ten najlepší servis. Z toho dôvodu chráni svojich zákazníkov pred nespoľahlivými predajcami. Ochranu kupujúceho môžete použiť napríklad v prípade, že:

 1. tovar nedorazil v čase, ktorý uviedol predávajúci
 2. tovar nezodpovedá popisu predajcu
 3. tovar nie je originál, ale iba replika

Predĺženie ochrannej doby

Buyer protection time 

Ochranná lehota slúži na to, aby ste mali prehľad o tom, koľko Vám ešte zostáva času do doručenia zásielky. V pôvodných podmienkach Aliexpress bolo, že môžete otvoriť spor Open Dispute iba v prípade, že Vám beží ešte ochranná lehota. Takže ste si museli dávať naozaj pozor na to, kedy Vám ochranná lehota končí a prípadne si ju predĺžiť.

NOVINKA!!!

Aliexpress sa naozaj snaží byť podporou pre kupujúcich, a preto pridal do nových pravidiel, že spor môžete otvoriť ešte 15 dní po skončení ochrannej lehoty. Takže, aj keď si zabudnete predĺžiť ochrannú lehotu, tak stále môžete otvoriť spor.

24 - Predĺženie ochrannej lehoty na Aliexpress Buyer Protection time

Predĺženie ochrannej lehoty urobíte, tak že kliknete na Request to extend Purchase Protection a vyplníte o koľko dní si prajete lehotu predĺžiť. Zadávajte najmenej o 14 dní, ale môžete aj viac. Potvrďte kliknutím na Confirm. Teraz bola žiadosť o predĺženie odoslaná predajcovi a ten by ju mal do 48 hodín predĺžiť. Väčšinou potvrdí do druhého dňa a často predĺži o dlhšiu dobu, než o akú ste žiadali. O predĺžení doby ste potom informovaný formou e-mailu, že máte novú správu od predajcu v Aliexpress rozhraní. Odpočítavanie času pre potvrdenie objednávky sa tak predĺži. POZOR! na novú končiacu dobu už nebudete upozornený e-mailom, ani iným spôsobom od Aliexpress! Tento nový predĺžený čas si už musíte strážiť sami. Ďalšou možnosťou predĺženia lehoty je, že napíšete priamo predajcovi.

24 - Predĺženie ochrannej lehoty na Aliexpress 2

Kontrolujte si emaily

Od Aliexpress dostávate emaily, ktoré Vás upozorňujú na blížiace sa ukončenie doby pre doručenie tovaru. Malo by to byť 5 dní a potom 2 dni pred ukončením doby. Ak ste na tieto emaily nereagovali (predĺžením doby či otvorením sporu), odpočítavanie času ukončí objednávku. O predĺžení doby pre doručenim môžete požiadať kedykoľvek počas odpočítavania času, ale pravdepodobne tak urobíte v čase, keď Vás končiace čas upozorní Aliexpress e-mailom. Odporúčam tento e-mail neignorovať, ale včas si ihneď predĺžiť, aj keď podľa sledovania vidíte, že zásielka je už na bratislavskej triediarni zásielok. Predajca má na vybavenie Vašej žiadosti o predĺženie doby 48 hodín. Ak však na žiadosť o predĺžení kliknete až pri druhom e-maily, ktorý posiela Aliexpress, budete informovaní, že do konca doby pre doručenie zostáva menej ako 2 dni a preto sa Vám naozaj odporúčaju otvoriť spor. Tým Aliexpress upozorňuje na to, že predajca by nemusel stihnúť Vašu žiadosť vybaviť a čas by Vám tak mohol uplynúť.

Ďalej by Vás mohli zaujímať tieto články Ako bezpečne kúpiť FEJK na Aliexpress alebo 8 mýtov o nakupovaní na Aliexpress.

A aby pre Vás bolo nakupovanie na Aliexpress čo najjednoduchšie, tak odporúčame stránky www.AliRecenze.cz . Môžete tam pridávať recenzie na tovar zakúpený na Aliexpress . Už teraz tam nájdete cez 1000 recenzií od ostatných nakupujúcich. Ďalej je tu pre Vás pripravená rozsiahla diskusia o Aliexpress. Nemusíte sa báť na čokoľvek opýtať 🙂 Ak hľadáte overených predávajúcich a tovar, tak tie nájdete v sekcii produkty na www.SlovenskyAli.sk . Pre ďalšie super tipy a vychytávky o nakupovaní na Aliexpress sa pridajte na FB stránku Aliexpress – reálne fotky & Inspiration. A ak Vám nesadla veľkosť objednaného oblečenia alebo ste si iba objednali väčšie balenie doplňkov do domu, tak ich predajte na Aliexpress BAZARU na stránke www.AliManiacky.sk.Odpovedať

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Aliexpress slovensky, recenzie, skúsenosti, nakupovanie z číny

Slovenský Aliexpress - v slovenčine  Viac:
  Zrušenie cla na elektroniku z Číny

  V jednom z prvých článkov CLO, DPH a elektronika na Aliexpress sme vám priniesli informáciu ohľadom zrušenia CLA na množstvo druhov elektroniky,...

  Zavrieť