39 – História cien a porovnanie tovaru na Aliexpress

0
459

Či už ste skúsený nakupujúci alebo s Aliexpress práve začínate, tak doplnok Aliexpress Superstar jednoducho musíte mať. Bez tejto pomôcky radšej na Aliexpress a GearBest nenakupujte! 

Nižšie sme pre Vás všetky funkcie detailne opísali a už je len na Vás, ktorú z nich budete využívať. Jednotlivé funkcie si totiž môžete ľubovoľne zapínať a vypínať. Sami uvidíte, že sa Vám tento doplnok bude naozaj hodiť. Je jednoduchý a prehľadný. A navyše ZADARMO! Ak sa Vám aplikácia páči, tak ju prosíme ohodnoťte v Google Store 5 hviezdičkami.

 

Kliknite na ikonu a pridajte si pomôcku do týchto prehliadačov na počitači (Chrome, Mozilla, Opera & Edge):

 

Chrome icon            firefox icon              Opera icon         edge

 

 

 

Všetky funkcie doplňku AliSuperstar

 

A teraz sa pozrieme na jednotlivé funkcie doplnku. Otvorte si stránky Aliexpress.com a nájdite si akýkoľvek produkt, ktorý Vás zaujíma. napr tento.

 

Vyhľadávanie tovaru v slovenskom jazyku

Neviete anglicky, ale potrebujete niečo vyhľadať na Aliexpress? Táto funkcia ponúka rýchly preklad slovenského textu priamo na stránke Aliexpress u vyhľadávania. Stačí len napísať vyhľadávané slovo do kolónky s hviezdičkou a kliknúť na lupu. A zobrazí sa Vám tovar, ktorý ste si priali nájsť.

 

Do kolónky sme napísali „svetlo na bicykel“. Áno, môžete text písať aj bez diakritiky.

Vyhladavanie v slovenskom jazyku na Aliexpress slovensky 5

 

A nižšie už vidíte, že nám doplnok vyhľadal svetlo na bicykel. V ľavej časti okna vyhľadávania je zobrazený preložený anglický text – bike light.

Vyhladavanie v slovenskom jazyku na Aliexpress slovensky 4

 

Cenová história

Jednou z najzaujímavejších funkcií tohto doplnku je, že Vám zobrazuje cenovú históriu tovaru, ktorý si práve prezeráte. Na prehľadnom grafe vidíte, v akom rozmedzí sa ceny pohybovali v posledných troch mesiacoch.

Príklad toho, ako Vám táto funkcia pomôže ušetriť peniaze: Keď si myškou prídete  na graf, tak sa Vám zobrazí cena aj dátum, za akú cenu sa šaty predávali. Na príklade nižšie vidíte, že šaty sa v súčasnosti predávajú za 8.07 Eur. Vďaka tejto aplikácii vidíte, že sa šaty predávali aj za 7.54 Eur. Ak teda nepotrebujete šaty objednať hneď, tak viete, že keď si počkáte, tak si šaty môžete kúpiť neskôr a lacnejšie. Alebo sa môžete porozhliadnuť po inom predajcovi. O tom si povieme viac v ďalšej časti článku.

Cenovú históriu oceníte aj počas zľavových akcií na Aliexpress. Každý rok 11.11. prebieha najväčší zľavový nákupné festival na Aliexpress. Niektorí predajcovia pred týmto dátumom ceny produktov zvýšia, aby ich v deň akcie mohli umelo znížiť. Vďaka cenovej históriu uvidíte či je tovar naozaj v zľave alebo sa Vás predajca snaží zlákať na umelo vytvorenú zľavu.

 

Aliexpress superstar cenova historia graf 1

 

Hodnotenie predajcu

Z našich návodov a diskusií už viete, že sa oplatí nakupovať u hlavne u overených predajcov. Ale ako máte takého predajcu rýchlo spoznať? Po nainštalovaní tohto doplnku uvidíte u každého tovaru obrázok smajlíka s výpisom tých hlavných negatívnych a pozitívnych faktov o predajcovi. Ak je smajlík zelený, tak je tento predajca v poriadku. Po zvážení ďalších faktorov, ako je cena a feedback u neho odporúčame nakupovať.

Informácie o predajcovia sú priamo zo stránok Aliexpress. U žltého a červeného smajlíka bol u predajcu nejaký problém a bodky budú svietiť žlto alebo červeno. V takom prípade skúste tovaru vyhľadať u iného predajcu. Červenú bodku môže predajca dostať aj za to, že je u Aliexpress zaregistrovaný iba krátku dobu. Zobrazované údaje sa vzťahujú len k predajcovi, NIE ku konkrétnemu tovaru.

 

Aliexpress superstar hodnotenia predajca

 

Vyhľadanie lacnejšieho tovaru

Vybrali ste si tovar, ale chcete sa presvedčiť, že je to naozaj tá najlepšia cena, za ktorú môžete produkt v súčasnej dobe kúpiť? Použite na vyhľadávanie chytrou lupu, ktorá Vám nájde rovnaký alebo podobný tovar u iných predajcov. Zobrazí sa Vám cena a hodnotenia predajcu. Môže sa stať, že nájdete rovnaký produkt za oveľa nižšiu cenu alebo sa naopak presvedčíte o tom, že tá Vaša cena je v poriadku. Táto vychytávka v kombinácii s cenovou históriou tovaru Vám ušetrí nemalé peniaze.

 

Aliexpress superstar srovnanie cien

 

Zobrazení cien v rôzných menách

Vďaka tejto pomôcke sa Vám budú automaticky prepočítavať ceny do rôzných men podľa aktuálneho kurzu ČNB. Priamo na stránkach Aliexpress uvidíte cenu v dolároch a napríklad cenu v Eurách alebo v českých korunách. Zároveň sa Vám prepočíta aj celková cena za tovar a to v prípade, že budete objednávať viac kusov alebo budete platiť poštovné. Viď obrázok nižšie. Menu, ktorú si nastavíte v Aliexpress Superstar, sa bude zobrazovat aj v grafu s historii cien daného produktu.

 

Aliexpress superstar cenova historie ceny v korunach 2e

 

Vyhľadávanie podľa obrázku

Zahliadli ste niekde na internete tovar, ktorý by ste si chceli kúpiť, ale chcete si overiť či ho nepredávajú aj na Aliexpress? Kliknutím pravým tlačidlom myši na ľubovoľný obrázok na internete môžete nájsť rovnaké alebo podobné produkty na Aliexpress. Z ponuky vyberte Vyhľadať obrázok na Aliexpress.

 

Aliexpress-Superstar-srovnavac-cen-13-1024x711

 

Čo ak chcem využívať len časť doplnku?

Ak by Vás niektorá z vyššie uvedených funkcií nezaujímala a chceli by ste ju vypnúť, tak kliknite na ikonku oranžovej hviezdičky vo Vašom prehliadači a po zobrazení ponuky kliknite na znak nastavenie (koliesko). Zobrazí sa Vám nastavenie doplnku.

 

Aliexpress superstar nastavenie funkcii 1

 

Funkcia, ktorá je zapnutá je zaškrtnutá fajkou. Ak ju chcete vypnúť, tak stačí kliknúť na fajku a dať obnoviť stránku (F5) produktu.

Aliexpress superstar nastavenie funkcii 5 SK

 

Ďalšie funkcie

Obsluha účtu na Aliexpress

Tento doplnok ponúka mnoho ďalších funkcií, ktoré určite pri nakupovaní na Aliexpress oceníte. Keď kliknete na logo oranžovej Hviezdičky v pravom hornom rohu Vášho prehliadača, tak sa Vám zobrazí nasledujúca ponuka. K dispozícii máte rýchle vyhľadávacie políčko. Náhľad na Váš nákupný košík, objednávky a ďalšie. Nemusíte otvárať stránky Aliexpress, ale preklikne sa na ne priamo cez doplnok.

 

Aliexpress superstar nakupni kosik navody

Návody, odborné články, značkový tovar a FB skupiny

Tí, ktorí s Aliexpress začínajú, tak určite ocenia prehľadné zoradenie návodov nakupovania na Aliexpress. Ďalej sa môžete pozrieť do diskusie, na zaujímavé články alebo inzerciu o Aliexpress. Ak radi objednávate značkový tovar z Aliexpress, tak si jednoducho vyhľadáte odkazy na skrytý predaj.

 

Aliexpress superstar nastavenie funkcii navody

 

Sledovanie balíčku

Všetky funkcie doplnku slúžia na to, aby Vám ušetrili čas a peniaze. Preto v aplikácii nájdete aj kolónku na vyhľadávanie Vášho balíčku. Stačí len vyplniť sledovacie číslo k Vašej objednávke a budete automaticky presmerovaní na stránky určené pre sledovanie balíčka. Tam už nič vyplňovať nemusíte. Zobrazí sa Vám poloha vašeho balíku.

 

Sledovacie číslo vyplňte tam, kde mieri červená šípka.

Aliexpress superstar sledovanie zasielok

 

Informácie o Vašej zásielke

Aliexpress-Superstar-srovnavac-cen-17-1024x959


Ochranná lehota

Určite sa Vám to už niekedy stalo. Balíček nedorazil, ale Vy ste si zabudli predĺžiť ochrannú lehotu alebo otvoriť spor. S týmto šikovným doplnkom vo Vašom prehliadači sa Vám toto už nestane. Aplikácia Vás automaticky upozorní 5 dní pred blížiacim sa koncom ochrannej lehoty u jednotlivých objednávok. Nemôže sa Vám stať, že prešvihnete možnosť otvoriť spor a tým pádom neprídete o peniaze. Zoznam Vašich aktívnych objednávok nájdete v záložke Ochranná lehota. Po prihlásení tam uvidíte všetky Váše  neukončené objednávky.

Pri každom produkte vidíte číslo objednávky a tiež sledovacie číslo. Pokiaľ na sledovacie číslo kliknete (ikonka auta) , tak budete presmerovaní priamo na sledovanie zásielky. V ďalšom stĺpci vidíte cenu tovaru. Posledný stĺpček zobrazuje čas, kedy Vám bude končiť ochranná lehota.

Aliexpress superstar ochranna lehota B

 

Inštalácia pre Chrome

Najprv si doplnok do vášho prehliadača nainštalujte cez www.AliSuperstar.sk. Inštalácia zaberie pár klikov myšou.

 

1.Kliknite na inštalujte DOPLNOK ZADARMO

Aliexpress Superstar srovnavac cen 2

 

2. Budete presmerovaný do prehliadača, kde kliknete na PRIDAŤ DO CHRÓMU

Aliexpress Superstar srovnavac cen 2

 

3. Zobrazí sa Vám toto okno, kde kliknete na Pridať rozšírenia. Následne sa Vám zobrazí hláška, že do prehliadača Chrome bolo pridané rozšírenie Aliexpress SuperStar. Od tohto okamihu môžete tento doplnok začať používať.

Aliexpress Superstar srovnavac cen 2

 

Aliexpress Superstar srovnavac cen 5

Inštalácia trvá niekoľko sekúnd a zvládne to úplne každý. Po inštalácii sa Vám v pravej hornej lište prehliadača zobrazí červeno-oranžovej logo s hviezdičkou. To znamená, že inštaláciu máte úspešne za sebou a môžete aplikáciu začať používať. Prejdite na stránku Aliexpress a pozrite sa, čo všetko máte teraz k dispozícii. Dúfam, že ste aspoň z polovice nadšenia ako my 🙂

 

Pridanie do prehliadaca Mozilla Firefox a Opera

0/5 (0 Reviews)

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno