16 – Čo znamená zmrazená objednávka na Aliexpress (Frozen order)

Autor: Slovensky Aliexpress
utorok, 8 máj, 2018

Komentáře: pridaj komentár.

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdiček (478 hlasov, priemer: 4,80z 5)

hodnoceniLoading...


V tomto videu sa dozviete, čo znamená zmrazená objednávka Frozen order na Aliexpress.

Zmrazená objednávka

To, že Vám bola zmrazená objednávka sa dozviete emailom od Aliexpress. Čo to vlastne znamená? V emailu sa dočítate, že u tohto predajcu boli zistené podozrivé obchodné praktiky a preto mu bola pozastavená činnosť (predaj) do doby, než sa všetko prešetrí. Predajca bol požiadaný, aby pre overenie svojej činnosti doložil doklady (prepravné listy, osvedčenia apod.) a to do 3 pracovných dní. Ak tak neurobí, bude objednávka uzavretá a peniaze budú kupujúcemu vrátené v plnej výške do 5-tich dní na účet. Ak predajca žiadané doklady dodá, tak má Aliexpress 15 dní na overenie pravosti a znovuobnovenie činnosti predajcu na svojich stránkach Aliexpress.

Zmrazena objednavka Frozen order

To, že Vám bola objednávka zmrazená uvidíte tiež v My orders, kde je u objednávky napísané Frozen Order. Detailné informácie k objednávke získate cez View Detail.
V záhlaví objednávky vidíme status Frozen order a informáciu o tom, že sa čaká na dodanie dokumentov od predajcu na overenie jeho obchodnej činnosti. Nájdete tam rovnaké informácie ako v emaile.

Zmrazena objednavka Frozen order 3

Teraz len ostáva čakať, ako sa predajca zachová a či požadované doklady dodá alebo nie. Vo väčšine prípadov sa však jedná o nepoctivého predajcu, ktorí tovar neodošlú a len napíšu číslo zásielky ako potvrdenie o odoslaní. Číslo môže byť vymyslené a potom ho nie je možné vyhľadať. Tiež sa stáva, že Vám predajca pošle číslo zásielky, ktoré už predtým poslal niekomu inému.

Zmrazena objednavka Frozen order 2

Zo svojej skúsenosti sa mi ešte nestalo, že by zmrazená objednávka bola znova „rozmrazená“, vždy mi boli vrátené peniaze späť na kreditný účet. Tovar mi nikdy z týchto zmrazených zásielok nedošiel. Takže ak Vám bola objednávka zmrazená po odoslaní, počítajte skôr s možnosťou, že tovar už nepríde. Ak by vám náhodou prišlo, smiete si ich ponechať bez dodatočného platenia.

Toto video ma aj svoje pokračovanie vo videu a článku číslo 19 – Ukončenie zmrazenej objednávky a vrátenie peňazí na Aliexpress (Frozen order closed). Doporučujeme si to tiež prečítať.

k.


Nutná pomôcka každého nakupujúceho na Aliexpress. Ušetrí vám totiž veľa peňazí. A čo všetko dokáže?

1. Porovnáva ceny produktov

2. Zobrazí cenovú históriu

3. Overí dôveryhodnosť predajcu

4. Vyhľadáva podľa obrázkov

5. FB komentáre pre každý výrobok

6. Odkazy na značkový tovar

Viac informácii nájdete na www.AliSuperstar.sk a tiež v našom podrobnom článku , kde vysvetľujeme, čo všetko doplnok vie a ako ho používať.

Pridať do prehliadačaOdpovedať

Aliexpress slovensky, recenzie, skúsenosti, nakupovanie z číny

1. Slovenský Aliexpress - v slovenčine


Viac:
Nakupy ALiexpress
4-krát ÁNO pre nákupy na Aliexpress

Ak si ešte stále nie ste istí, či vyskúšať nákupy na Aliexpress, neprestávajte čítať. Dnes si napíšeme prečo sa vlastne...

Zavrieť