16 – Čo znamená zmrazená objednávka na Aliexpress (Frozen order)

Autor: Slovensky Aliexpress
sobota, 28 septembra, 2019

Komentáre: pridaj komentár.

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdiček (478 hlasov, priemer: 4,80 z 5)

Loading...

V tomto videu sa dozviete, čo znamená zmrazená objednávka Frozen order na Aliexpress.

Zmrazená objednávka

To, že Vám bola zmrazená objednávka sa dozviete emailom od Aliexpress. Čo to vlastne znamená? V emailu sa dočítate, že u tohto predajcu boli zistené podozrivé obchodné praktiky a preto mu bola pozastavená činnosť (predaj) do doby, než sa všetko prešetrí. Predajca bol požiadaný, aby pre overenie svojej činnosti doložil doklady (prepravné listy, osvedčenia apod.) a to do 3 pracovných dní. Ak tak neurobí, bude objednávka uzavretá a peniaze budú kupujúcemu vrátené v plnej výške do 5-tich dní na účet. Ak predajca žiadané doklady dodá, tak má Aliexpress 15 dní na overenie pravosti a znovuobnovenie činnosti predajcu na svojich stránkach Aliexpress.

Zmrazena objednavka Frozen order

To, že Vám bola objednávka zmrazená uvidíte tiež v My orders, kde je u objednávky napísané Frozen Order. Detailné informácie k objednávke získate cez View Detail.
V záhlaví objednávky vidíme status Frozen order a informáciu o tom, že sa čaká na dodanie dokumentov od predajcu na overenie jeho obchodnej činnosti. Nájdete tam rovnaké informácie ako v emaile.

Zmrazena objednavka Frozen order 3

Teraz len ostáva čakať, ako sa predajca zachová a či požadované doklady dodá alebo nie. Vo väčšine prípadov sa však jedná o nepoctivého predajcu, ktorí tovar neodošlú a len napíšu číslo zásielky ako potvrdenie o odoslaní. Číslo môže byť vymyslené a potom ho nie je možné vyhľadať. Tiež sa stáva, že Vám predajca pošle číslo zásielky, ktoré už predtým poslal niekomu inému.

Zmrazena objednavka Frozen order 2

Zo svojej skúsenosti sa mi ešte nestalo, že by zmrazená objednávka bola znova „rozmrazená“, vždy mi boli vrátené peniaze späť na kreditný účet. Tovar mi nikdy z týchto zmrazených zásielok nedošiel. Takže ak Vám bola objednávka zmrazená po odoslaní, počítajte skôr s možnosťou, že tovar už nepríde. Ak by vám náhodou prišlo, smiete si ich ponechať bez dodatočného platenia.

Toto video ma aj svoje pokračovanie vo videu a článku číslo 19 – Ukončenie zmrazenej objednávky a vrátenie peňazí na Aliexpress (Frozen order closed). Doporučujeme si to tiež prečítať.

k.Odpovedať

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Aliexpress slovensky, recenzie, skúsenosti, nakupovanie z číny

Slovenský Aliexpress - v slovenčine    Viac:
    21 Jak napsat recenziu
    21 – Ako napísať recenziu na tovar zakúpený na Aliexpress

    Dorazili Vám šaty z Aliexpress a ste nadšená !? Objednal ste si selfie tyč a ste nadšený !? Prišlo Vám...

    Zavrieť