19 – Ukončenie zmrazenej objednávky a vrátenie peňazí na Aliexpress (Frozen order closed)

Autor: Slovensky Aliexpress
sobota, 28 septembra, 2019

Komentáre: pridaj komentár.

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdiček (755 hlasov, priemer: 4,79 z 5)
Loading...

Toto video nadväzuje na problematiku týkajúcu sa zmrazenej objednávky. V návode č. 16 – Čo znamená mrazená objednávka na Aliexpress (Frozen order) sme si prebrali prvú fázu zmrazené objednávky a teraz sa pozrieme ako budeme ďalej postupovať.

 

 

Uzavretie zmrazené objednávky

Informáciu o uzavretí zmrazené objednávky mi Aliexpress zaslal do emailu. V emaile sa píše, že moja objednávka bola uzavretá. Čo znamená, že predajca dokumenty požadované od Aliexpress pre overenie svojej obchodnej činnosti nedodal do 3 pracovných dní. Preto mi Aliexpress vráti peniaze späť na účet v priebehu 7-10 dní. Nemusíte nikam posielať číslo účtu alebo kontaktovať predajcu, peniaze sa Vám vrátia automaticky na kartový účet, z ktorého bola platba vykonaná.

19-Vraceni-penez-z-Aliexpress zmrazena objednavka

 

Status Vašej objednávku si môžete prekontrolovať aj priamo na Aliexpress. Po prihlásení kliknite na My orders a do políčka Order Number zadáte číslo svojej objednávky. Vyhľadanú objednávku si otvoríme kliknutím na View Detail. V záhlaví objednávky vidíte jej status Closed (Uzavreté) a informáciu, že objednávka bola uzavretá systémom Aliexpress z dôvodu podozrivých činností predajcu.

19-Vraceni-penez-z-Aliexpress zmrazena objednavka 2

Vrátenie peňazí na účet

Pod týmto záhlavím si kliknem na záložku Financial, kde môžeme vidieť zaplatenú čiastku a dátum úhrady. Pre Vás je dôležité sledovanie vrátenie peňazí – oranžový graf s dátumy.

 • 1. bodka znamená čakanie na vrátenie peňazí
 • 2. puntík prebieha vrátenie peňazí
 • 3. puntík peniaze boli vrátené

Pri každom bodky vidíte dátum, kedy k zmene stavu došlo. Keď sa vám objaví tretí oranžový bodka s dátumom (do tej doby je bodka šedý a bez dátumu), peniaze Vám prídu medzi 3-15 pracovnými dňami na Váš účet. Peniaze budú u dňa, kedy ste platbu vykonali, avšak s aktuálnym dátumom zaúčtovania. Napríklad ak ste si 22.2. zakúpili tovar a peniaze Vám boli odoslané v marci, tak hľadajte vrátenú sumu u dáta 22.2. Platba zvyčajne príde v priebehu 2 dní. Ak by však neprišla ani po 15-tich pracovných dňoch, obráťte sa na zákaznícky tím Aliexpress o prešetrenie vrátenie peňazí.

19-Vraceni-penez-z-Aliexpress zmrazena objednavka 3

 

Ďalej by Vás mohli zaujímať tieto články Ako kúpiť iPhone na Aliexpress alebo Značkový tovar a ako ho vyhľadat.

 Odpovedať

Aliexpress slovensky, recenzie, skúsenosti, nakupovanie z číny

Slovenský Aliexpress - v slovenčine

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Filter by Categories
Ako nakupovat na Aliexpress
Články Aliexpress
Dôležité
Doplnky
Elektronika
GearBest
Móda
Nákupy Čína
Nakupy z ciny
Vianoce
Značky
  Viac:
  Clo DPH Aliexpress cina 2021 zmeny zdrazie lacny tovar vyplati se nakupovat novela zakona sk sm
  Zdražie lacný tovar z Číny od roku 2021?

  V posledných týždňoch ste sa mohli dočítať o rôznych poplašných správach, že sa od roku 2021 nevyplatí nakupovať na Aliexpress....

  Zavrieť