19 – Ukončenie zmrazenej objednávky a vrátenie peňazí na Aliexpress (Frozen order closed)

Autor: Slovensky Aliexpress
sobota, 28 septembra, 2019

Komentáre: pridaj komentár.

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdiček (755 hlasov, priemer: 4,79 z 5)
Loading...

Toto video nadväzuje na problematiku týkajúcu sa zmrazenej objednávky. V návode č. 16 – Čo znamená mrazená objednávka na Aliexpress (Frozen order) sme si prebrali prvú fázu zmrazené objednávky a teraz sa pozrieme ako budeme ďalej postupovať.

 

 

Uzavretie zmrazené objednávky

Informáciu o uzavretí zmrazené objednávky mi Aliexpress zaslal do emailu. V emaile sa píše, že moja objednávka bola uzavretá. Čo znamená, že predajca dokumenty požadované od Aliexpress pre overenie svojej obchodnej činnosti nedodal do 3 pracovných dní. Preto mi Aliexpress vráti peniaze späť na účet v priebehu 7-10 dní. Nemusíte nikam posielať číslo účtu alebo kontaktovať predajcu, peniaze sa Vám vrátia automaticky na kartový účet, z ktorého bola platba vykonaná.

19-Vraceni-penez-z-Aliexpress zmrazena objednavka

 

Status Vašej objednávku si môžete prekontrolovať aj priamo na Aliexpress. Po prihlásení kliknite na My orders a do políčka Order Number zadáte číslo svojej objednávky. Vyhľadanú objednávku si otvoríme kliknutím na View Detail. V záhlaví objednávky vidíte jej status Closed (Uzavreté) a informáciu, že objednávka bola uzavretá systémom Aliexpress z dôvodu podozrivých činností predajcu.

19-Vraceni-penez-z-Aliexpress zmrazena objednavka 2

Vrátenie peňazí na účet

Pod týmto záhlavím si kliknem na záložku Financial, kde môžeme vidieť zaplatenú čiastku a dátum úhrady. Pre Vás je dôležité sledovanie vrátenie peňazí – oranžový graf s dátumy.

 • 1. bodka znamená čakanie na vrátenie peňazí
 • 2. puntík prebieha vrátenie peňazí
 • 3. puntík peniaze boli vrátené

Pri každom bodky vidíte dátum, kedy k zmene stavu došlo. Keď sa vám objaví tretí oranžový bodka s dátumom (do tej doby je bodka šedý a bez dátumu), peniaze Vám prídu medzi 3-15 pracovnými dňami na Váš účet. Peniaze budú u dňa, kedy ste platbu vykonali, avšak s aktuálnym dátumom zaúčtovania. Napríklad ak ste si 22.2. zakúpili tovar a peniaze Vám boli odoslané v marci, tak hľadajte vrátenú sumu u dáta 22.2. Platba zvyčajne príde v priebehu 2 dní. Ak by však neprišla ani po 15-tich pracovných dňoch, obráťte sa na zákaznícky tím Aliexpress o prešetrenie vrátenie peňazí.

19-Vraceni-penez-z-Aliexpress zmrazena objednavka 3

 

Ďalej by Vás mohli zaujímať tieto články Ako kúpiť iPhone na Aliexpress alebo Značkový tovar a ako ho vyhľadat.

 Odpovedať

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Aliexpress slovensky, recenzie, skúsenosti, nakupovanie z číny

Slovenský Aliexpress - v slovenčine  Viac:
  Myty o nakupovani na Aliexpress
  8 mýtov o nakupovaní na Aliexpress

  Na internete koluje veľa mýtov o nakupováni na Aliexpress. Pozrime sa na tie najčastejšie. Zhrnuli jsem ich do 8 bodov.  ...

  Zavrieť