20 – Ako vybrať predajcu a vyhnúť sa podvodníkom na Aliexpress

Autor: Slovensky Aliexpress
sobota, 28 septembra, 2019

Komentáre: pridaj komentár.

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdiček (578 hlasov, priemer: 4,80 z 5)
Loading...

Pre nakupovanie na Aliexpress existuje veľa pravidiel a rád. Môžem povedať, že všetky návody, ktoré som pripravila je dobré vidieť. Avšak výberom správneho predajcu si ušetříce veľa starostí. Pretože ak si vyberiete overeného obchod, tak nebudete musieť riešiť otváranie sporu a nedoručené tovaru.

 

 

Výber správneho predajcu

Pred každým nákupom sa pozrite na:

 • hodnotenie predajcu
 • hodnotenia produktu

Tieto hodnotenia toži píšu priamo nakupujúci. Preto sú pre Vás veľmi dobrým vodítkom k tomu, aby ste vybrali toho správneho predajcu, nie podvodníka.

Hodnotenie predajcu

Hodnotenie sa skladá z hodnotenia, ktoré dostal od nakupujúcich.

 • Za 4 alebo 5 hviezdičiek dostane 1 bod
 • Za 3 hviezdičky dostane 0 bodov
 • Za 1 alebo 2 Hviezdičky sa mu odpočíta 1 bod

Na základe výpočtu týchto bodov získava medailu, diamant alebo korunku. Napríklad pre získanie jednej korunky musí získať minimálne 20 000 bodov. Ak sa chcete pozrieť na celú škálu kliknite tu. Na hodnotenie konrétního predajcu sa dostanete tak, že kliknete na medailu, korunku alebo diamant. Tu vidíte výpis predávajúceho s menom Simplee Apparel.

Positive Feedback sa počíta vzorcom, kedy sa vezme hodnotenia za posledných 6 mesiacov, 4 a 5-bodové hodnotenie sa vydelí pozitívnym hodnotením + negatívnym honocením.

Feedback Score zobrazuje počet bodov a získané diamanty.

AliExpress Seller Since tento predávajúci je u Aliexpress od 24.3.2014.

V sekcii Detailed seller ratings sa dozviete o detailnejším hodnotenia predajcu. Ako dobre má urobený popis produktu, ako komunikuje a ako rýchle je u neho dodanie tovaru.

Vo Feedback History vidíte, že za posledný rok mal predajca od nakupujúcich stabilné hodnotenie 97%.

 Vyber spravneho prodejce

 

Hodnotenie produktu

Keď si otvoríte produkt, ktorý chcete kúpiť, tak sa pri výbere zamerajte na šípkou označené hodnotenia. Ak sa pozriete na tento produkt, kde bolo sa šaty spokojných 99,3% nakupujúcich. Hlasovanie sa zúčastnilo 5343 nakupujúcich. Ak nemá produkt žiadne hodnotenie alebo hlasovalo málo kupujúcich, tak sa pozrite aké hodnotenie má predávajúci. Na základe toho by som sa rozhodovala. Môže sa jednať o nový produkt, ktorý predajca zaviedol do e-shopu. Hodnotenie produktu vlastne tvoríte aj vy. Preto by ste po každom nákupe mala ohodnotiť daný produkt a tak pomôcť ostatným nakupujúcim.

 

Vyber spravneho prodejce predajcu

 

Pokiaľ má produkt toľko hodnotiacich hlasov, tak je jasné, že bude mať aj veľa hodnotenie v sekcii Feedback. Toto je jedna z najdôležitejších sekcií, na ktorú sa pozrite vždy keď idete niečo objednávať. Nájdete tam reálne fotky a hodnotenia od nakupujúcich. Samozrejme nie vždy tam sú reálne fotky, ale čím vyšší počet nakupujúcich, tým je väčšia pravdepodobnosť. V tabuľke vidíte hodnotenia produktu rozdelené po hviezdičkách, takže musím uznať, že tento produkt má výborné hodnotenia.

 

Vyber spravneho prodejce 3 predajcu

 

Ďalej by Vás mohli zaujímať tieto články Výber najlepších predajcov z Aliexpress alebo 8 pravidiel pre nakupovanie na Aliexpress.

A aby pre Vás bolo nakupovanie na Aliexpress čo najjednoduchšie, tak odporúčame stránky www.AliRecenze.cz . Môžete tam pridávať recenzie na tovar zakúpený na Aliexpress . Už teraz tam nájdete cez 1000 recenzií od ostatných nakupujúcich. Ďalej je tu pre Vás pripravená rozsiahla diskusia o Aliexpress. Nemusíte sa báť na čokoľvek opýtať 🙂 Ak hľadáte overených predávajúcich a tovar, tak tie nájdete v sekcii produkty na www.SlovenskyAli.sk . Pre ďalšie super tipy a vychytávky o nakupovaní na Aliexpress sa pridajte na FB stránku Aliexpress – reálne fotky & Inspiration. A ak Vám nesadla veľkosť objednaného oblečenia alebo ste si iba objednali väčšie balenie doplňkov do domu, tak ich predajte na Aliexpress BAZARU na stránke www.AliManiacky.sk.Odpovedať

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Aliexpress slovensky, recenzie, skúsenosti, nakupovanie z číny

Slovenský Aliexpress - v slovenčine  Viac:
  19 Vratenie penazi z Aliexpress SA
  19 – Ukončenie zmrazenej objednávky a vrátenie peňazí na Aliexpress (Frozen order closed)

  Toto video nadväzuje na problematiku týkajúcu sa zmrazenej objednávky. V návode č. 16 - Čo znamená mrazená objednávka na Aliexpress...

  Zavrieť