04 – Ako vyhľadávať tovar na Aliexpress – Čína

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdiček (6 234 hlasov, priemer: 4,99z 5)
Loading...

Už sa viete na Aliexpress zaregistrovať a teraz Váš naučím vyhľadávať . Existujú dve možnosti, ako začať vyhľadávať  tovar na Aliexpress.

1. Možnosť ako vyhľadávať – Viete presne, čo hľadáte a napíšete kľúčové slová vyhľadávacieho okna 

 

Odporúčam používať anglické slovíčka. Napríklad, ak si chcete kúpiť tričko s potlačou srdca, tak napíšete do vyhľadávača t-shirt with heart. Aliexpress Vám sám napovie, či máte kľúčové slovo vyhľadávať v dámskej alebo panskej časti. Vyberiete si to, čo zodpovedá vašim požiadavkám najpresnejšie a potom kliknite na vyhľadávanie (na lupu). Zobrazili sa Vám všetky tričká, ktoré majú na sebe potlač srdce. Teraz môžete zadávať ďalšie kritériá, ktoré Vám uľahčia ako vyhľadávať. Určite odporúčam zadať dopravu zadarmo (Free Shipping). Dajte si pozor, nech máte správne vybranú krajinu Slovensko. Ďalej môžete zadať, že chcete zobrazovať iba najlepšie hodnotené ponuky (Top Rated) a tiež si tu zobrazovať ponuky s predajom od 1 kusu, kedy predajca predáva po aj po 1 ks. Nemusíte si teda tričiek objednať 10 ks.

  Ako vyhľadávať tovar na Aliexpress

 

Tiež si môžete nechať zobraziť len výpredajový tovar. Je tu aj možnosť zobrazovať tovar len od predajcov, ktorí sú v túto chvíľu online. To odporúčam v prípade, že potrebujete niečo rýchlo vyriešiť s predávajúcim cez chat, napríklad dobu dodania tovaru alebo presnú veľkosť trička. Pri filtrovaní môžete tiež zadať finančné a množstevné hranice, v ktorej sa chcete pohybovať. Produkty si môžete zoradiť podľa počtu objednávok, podľa toho ako dlho je produkt na stránkach alebo podľa hodnotenia predajcu. Ja si väčšinou vyberám podľa počtu objednávok. Ak si kúpilo toto tričko napríklad 2000 užívateľov, tak je väčšia pravdepodobnosť, že bude kvalitný, než ak by som si dala zoradenie podľa noviniek alebo predajcu. Tovar si môžete zoradiť aj podľa ceny, od najvyššej po najnižšiu a naopak.

 

 

2. Chcete si kúpiť niečo len tak pre radosť 🙂

 

V prvej možnosti ako vyhľadávať ste vedeli, o čo konkrétne máte záujem. V tomto príklade nehľadáte nič konkrétne. Vrátime sa teda na hlavnú stránku Aliexpress. Dostanete sa tam jednoduchým kliknutím na logo vľavo hore. Ja sa väčšinou vrátim na úvodnú stránku, nech nezostanem omylom v nejakej podkategórii.

Takže ako príklad by som si chcela kúpiť nejaké pekné šaty, tak idem na kategóriu oblečenie a doplnky. Zobrazí sa mi rozšírená ponuka a kliknem na šaty. Ako vidíte na obrázku, je tu na výber z mnohých rôznych kategórií, takže odporúčam si ich prejsť. Ďalej už si môžete nastavovať kritériá vyhľadávania úplne rovnakým spôsobom, ako ste videli v bode 1 alebo tiež vo videu.

S detailným vyhľadávaním ešte nekončíme. Po ľavej strane si môžete zvoliť z akého materiálu by produkt mal byť, aký by mali mať šaty výstrih, aká má byť dĺžka rukávov, potlač, dĺžka šiat, štýl, farba a veľkosť. To aký produkt sa Vám zobrazia nemusí zodpovedať presne Vašim kritériám, tak berte toto filtrovanie s rezervou.

  Ako vyhľadávať tovar na Aliexpress

 

V ďalšom videu sa naučíte Ako zmeniť jazyk na Aliexpress.

 

 


Nutná pomôcka každého nakupujúceho na Aliexpress. Ušetrí vám totiž veľa peňazí. A čo všetko dokáže?

1. Porovnáva ceny produktov

2. Zobrazí cenovú históriu

3. Overí dôveryhodnosť predajcu

4. Vyhľadáva podľa obrázkov

5. FB komentáre pre každý výrobok

6. Odkazy na značkový tovar

Viac informácii nájdete na www.AliSuperstar.sk a tiež v našom podrobnom článku , kde vysvetľujeme, čo všetko doplnok vie a ako ho používať.

Pridať do prehliadača








Aliexpress slovensky, recenzie, skúsenosti, nakupovanie z číny

Viac:
Nove otevreni sporu open dispute aliexpress reklamacia SK
14 – Reklamácia a ako otvoriť spor na Aliexpress – Dispute order

POZOR: Aliexpress zmenil formu reklamácie. Prečítajte si návod 14 i návod 31.   Toto video je zamerané na otvorenie sporu v prípade,...

Zavrieť