13 – Kedy sa platí CLO a DPH za tovar z Aliexpress

Autor: Slovensky Aliexpress
utorok, 8 máj, 2018

Komentáře: pridaj komentár.

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdiček (590 hlasov, priemer: 4,99z 5)

hodnoceniLoading...


Dnešné video bude o tom kedy sa platí clo a DPH z nakúpeného tovaru na Aliexpress.com. Daň z pridanej hodnoty a clo vyrubujú pracovníci colného úradu pri kontrole zásielok z krajín mimo Európskej únie. Určite doporučujeme prečítať si článok Colnica a Aliexpress – otázky a odpovede a tiež CLO, DPH a elektronika na Aliexpress – detailné informácie

Ako sa vymeriava clo a DPH?

 • do 22 Euro (28 USD) sa neplatí DPH ani clo
 • DPH sa vymeriava u zásielok nad 22 Euro (28 dolára) a tvoria 20% z jej celkovej hodnoty (celková hodnota zásielky = hodnota tovaru + poštovné + poistenia).
 • Clo sa vymeriava u zásielok nad 150 Euro (187 dolára) a tvoria 3-11% z jej celkovej hodnoty (presná výška cla závisí od typu tovaru).
 • U zásielok v hodnote nad 150 Euro je teda nutné zaplatiť clo aj DPH.

Ako prebieha doručenie tovaru?

Čínske obchody k zásielkam väčšinou neprikladajú doklady a udanú cenu výrazne znižujú. Ak pracovník colného úradu nemôže zistiť reálnu cenu tovaru, vychádza z röntgenových snímok. Po ich preskúmaní sa rozhodne pre jeden z nasledujúcich postupov.

clo dph aliexpress cina

 • Ak reálna cena zásielky približne zodpovedá udanej cene a nepresahuje hodnotu na vyrubenie cla ani DPH, je odovzdaná Slovenskej pošte a doručená adresátovi.
 • Ak reálna cena nezodpovedá udanej hodnote zásielky, vyžiada si úrad doklady na určenie skutočnej ceny tovaru (faktúru alebo výpis platby). Stačí teda poslať vyžiadané dokumenty colnému úradu, ktorý určí reálnu cenu zásielky.
 • Ak reálna cena zásielky nepresahuje 22 Euro, je balík odovzdaný Slovenskej pošta a doručený adresátovi. Za uskladnenie, overenie zásielok a zastupovanie pri colnom konaní si slovenská pošta účtuje poplatok 6,4 EUR.
 • Ak je reálna cena vyššia, vymeria colný úrad DPH a clo (u zásielok v hodnote nad 150 Euro). Vyrubenou sumu uhradíte Slovenskej pošte pred prevzatím zásielky.

Zhrnutie: Dopravcovia si účtujú poplatok za vybavenie

 • Slovenská pošta (uskladnenie a overenie zásielok): 3,4 EUR
 • Slovenská pošta (preclenie): 6,4 EUR
 • UPS (odmena komisionára): 9,2 EUR
 • Chcem poprosiť tých, ktorí majú skúsenosti s preclením tovaru a DPH, aby napísali do diskusie na stránky www.alirecenze.cz.

Nezabudnite si prečítať si článok Colnica a Aliexpress – otázky a odpovede a tiež  CLO, DPH a elektronika na Aliexpress – detailné informácie.

Colnica a všetko s ňou spojené je naozaj rozsiahla téma, zákony sa menia a ako každá iná práca s ľuďmi – niekedy je nálada dôležitejšia ako to čo tvrdí zákon. Tento článok bol druhý z 3 článkov ohľadom colnice. Nabudúce teda niečo o objednávaní fejkov z Aliexpress. Objendávať či nie?


Nutná pomôcka každého nakupujúceho na Aliexpress. Ušetrí vám totiž veľa peňazí. A čo všetko dokáže?

1. Porovnáva ceny produktov

2. Zobrazí cenovú históriu

3. Overí dôveryhodnosť predajcu

4. Vyhľadáva podľa obrázkov

5. FB komentáre pre každý výrobok

6. Odkazy na značkový tovar

Viac informácii nájdete na www.AliSuperstar.sk a tiež v našom podrobnom článku , kde vysvetľujeme, čo všetko doplnok vie a ako ho používať.

Pridať do prehliadača

Summary
13 - Kedy sa platí CLO a DPH za tovar z Aliexpress
Article Name
13 - Kedy sa platí CLO a DPH za tovar z Aliexpress
Description
Dnešné video bude o tom kedy sa platí clo a DPH z nakúpeného tovaru na Aliexpress.com. Daň z pridanej hodnoty a clo vyrubujú pracovníci colného úradu
Author
Publisher Name
Slovensky Aliexpress


Odpovedať

Aliexpress slovensky, recenzie, skúsenosti, nakupovanie z číny

1. Slovenský Aliexpress - v slovenčine


Viac:
Pravidla pre nakupovanie na Aliexpress SK
8 pravidiel pre nakupovanie na Aliexpress

Rada by som sa s vami podelila o pár trikov a tipov, ktoré mi pomáhajú pri nakupovanie na internete (Aliexpress). Nakupujem cez internet z celého...

Zavrieť