Ako bezpečne kúpiť FEJK na Aliexpress

Autor: Slovensky Aliexpress
utorok, 8 máj, 2018

Komentáře: pridaj komentár.

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdiček (767 hlasov, priemer: 4,69z 5)

hodnoceniLoading...


Či už ich máte radi, neznášate ich, nakupujete alebo nie, existujú a na Aliexpress sa dajú kúpiť. Áno, myslím tým fejky. Pri ich hľadaní ste sa možno zapotili, nakoľko predajcovia nesmú používať originálne mená značiek a nesmú používať ani ich logá. Ak ste sa ale prebojovali ponukou Aliexpress a našli to čo hľadáte, možno sa vám zíde vedieť čo vás môže na Slovensku čakať v prípade, že si objednáte fejk.

 

>> Stránka, kde nájdete aktuálne odkazy na značkový tovar<<

1. Ochranné známky, čo to je a na čo to viem použiť?

Každá značka má svoju ochrannú známku. Každá ochranná známka ale neplatí v každej krajine. Čo to znamená? Zatiaľ čo značka Vivienne Westwood má svoju ochrannú známku vo Švajčiarsku, na Slovensku je to tovar bez ochrannej známky, takže sa podľa zákona nejedná o fejk a nemám žiaden problém si veci s touto značkou objednať. Pred každou kúpou si značku skúste skontrolovať na stránkach ÚPV SR, aby ste vedeli, či daná značka má alebo nemá na Slovensku ochrannú známku.

O tom ako zadržiavanie balíkov funguje už vieme (ak náhodou nie, viac info nájdete v článku tuto).

2. Ako postupovať ak zrovna ten váš balík s fejkom zadržia?

To je jednoznačne ťažké povedať. Väčšinou platí – zadržaného tovaru tohto charakteru je lepšie sa vzdať hneď, teda ho hneď nechať poslať naspäť predajcovi. Čo viete urobiť ešte pred týmto krokom – popýtať si od predajcu doklad originality. Ak vám ho nebude schopný poskytnúť, máte eso v rukáve pri následnom spore. Po vzdaní sa tovaru treba otvoríť spor s tým, že sa predajcovi tovar vracia naspäť. Návratku pred poslaním si oskenujte alebo ofoťte, túto fotku následne pridajte do vášho sporu ako dôkaz, že sa predajcovi tovar vracia naspäť!

V prípade, že sa jedná o fejk by ste mali dostať všetky peniaze naspäť. Stačí sa obrániť s tým, že ste nevedeli, že sa jedná o fejk a tým, že predajca nevedel poskytnúť doklad originality (už vidíte na čo vám bol doklad dobrý?). Opäť odporúčam tovaru sa vzdať a nenechať ho ležať na colnici. Fejk by bol s najväčšou pravdepodobnosťou zničený.

Zadržanie a nepustenie aj fejkového tovaru neplatí stále a je celkom možné, že po vydokladovaní ceny vám bude balík normálne poslaný – s DPH/Clom alebo bez, záleží na cene.

3. Ako presne sa vzdať tovaru?

V liste, ktorý vám príde od colnice nájdete „Vyhlásenie Adresáta“ tzv. návratku. Tú stačí vypísať a váš balík by mal cestovať naspäť k predajcovi.

4. Objednávať teda fejk alebo nie?

Naozaj ťažko povedať. Sú ľudia, čo podobný tovar objednávajú často a bez problémov. Sú ľudia, čo objednajú fejk raz a zadržia im ho. V podstate nemáte čo stratiť, ak dodržíte pár zásad.

  • Tovaru sa stále vzdajte.
  • Rozhodne ho nenechávajte ležať na colnici. Nemusíte totiž dostať pri spore peniaze naspäť od predajcu – bez tovaru vám ich nemusí vrátiť (colnica je vaša povinnosť).
  • Je dobré si pozrieť pred objednaním zaregistrované ochranné známky na Slovensku. Možno zistíte, že vami hľadaná značka nemá ochranná známku a tým pádom nebude zadržaná – aj keď su to stále fejky.
Počula som o super triku pri objednávaní tenisiek. Stačí si ich nechať poslať po jednej 🙂

Obľúbený, aj keď nefungujúci trik. Čo budete robiť s jednou doručenou topánkou a druhou zadržanou na colnici je síce len a len váš problém, ale na čo si to zbytočne komplikovať. Pri takomto objednávaní vzniká ešte viac problémov a taktiež sa znižuje šanca, že dostanete všetky peniaze naspäť.

 Stále platí, že ak máte otázku ohľadom colnice – nechajte komentár. Budeme aj rádi za Váš názor. Kúpili by ste si fejk alebo ste tvrdým zástancom originálneho tovaru?

Danka Wawreková


Nutná pomôcka každého nakupujúceho na Aliexpress. Ušetrí vám totiž veľa peňazí. A čo všetko dokáže?

1. Porovnáva ceny produktov

2. Zobrazí cenovú históriu

3. Overí dôveryhodnosť predajcu

4. Vyhľadáva podľa obrázkov

5. FB komentáre pre každý výrobok

6. Odkazy na značkový tovar

Viac informácii nájdete na www.AliSuperstar.sk a tiež v našom podrobnom článku , kde vysvetľujeme, čo všetko doplnok vie a ako ho používať.

Pridať do prehliadačaOdpovedať

Aliexpress slovensky, recenzie, skúsenosti, nakupovanie z číny

1. Slovenský Aliexpress - v slovenčine


Viac:
stavy
35 – Čo znamenajú rôzne stavy objednávok na Aliexpress

Nakupovanie na Aliexpress je doslova hračka. Stačí ak sa riadite našimi návodmi a rozumiete všetkým pojmom, ktoré Aliexpress používa. Každá...

Zavrieť