Zdražie lacný tovar z Číny od roku 2021?

Autor: Slovenský Aliexpress
nedeľa, 7 marca, 2021

Komentáre: pridaj komentár.

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdiček (169 hlasov, priemer: 4,96 z 5)
Loading...

V posledných týždňoch ste sa mohli dočítať o rôznych poplašných správach, že sa od roku 2021 nevyplatí nakupovať na Aliexpress. Týmto článkom Vás chceme upokojiť, pretože né všetko je tak horúce, ako sa uvarí.

Už v roku 2018 sme Vás o zmene platby DPH informovali v článku Nový zákon od roku 2021. V dnešnom článku sa dozviete aktuálne informácie a na čo sa máte pripraviť.

 

Kedy začne platiť nový zákon?

V pôvodnom pláne mal nový zákon platiť od 1.1.2021, ale kvôli pandémii koronavírusy požiadala Európska komisia o 6-mesačnej odklad. Zatiaľ však nie je rozhodnuté od kedy bude zákon platiť. Situáciu budeme sledovať a nové informácie pridáme do článku.

Aktualizácia: nový zákon začne platiť až od 1.7.2021.

 

Zdraží tovar z Aliexpress?

Najväčším strašiakom celej tejto zmeny je, že už si nebudeme môcť kúpiť drobnosti za pár korún z Aliexpress. A ak by sa k tomu ešte pridalo colné konanie, tak by už nakupovanie drobností (obal na mobil, vlasové doplnky, bižutéria, hodinky …) v Číne nebolo pre nás tak zaujímavé. Ale nebojte sa, zase tak strašné to nebude.

Na obrázku vidíte ukážku lacných hodiniek s poštovným zadarmo. Cenový vývoj tovar môžete sledovať vďaka doplnku AliSupertar.

Clo DPH Aliexpress cina 2021 zmeny zdrazenie tovaru novela zakona sm

 

K zdraženiu lacného tovaru (do 22 eur) dôjde kvôli platbe DPH, ale nebudeme musieť kvôli obalu na mobil vybavovať celé colné konanie ako je to napr. Pri drahších objednávok dnes. Bude to fungovať tak, že spomínanú daň si predajcu (e-shop) premietne už do svojich cien. Aliexpress predajca sa zaregistruje k platbe DPH v štátoch EÚ a vám sa zobrazí už konečná zdaňované cena. Môžeme predpokladať, že tovar zdraží o 15% – 22%. Tento postup sa však netýka zásielok, ktoré presiahnu 150 eur. Pri takto veľkých objednávkach bude vymeriavania poplatok ako doteraz.

 

Európske sklady

Nakupovať z Európskych skladov Vám odporúčame už od začiatku a teraz to pripomínam znova. Svoje sklady má na území Slovenska  – Aliexpress, Gearbest, Banggood a ďalšie veľké e-shopy. Kvôli novele zákona budú určite rozširovať ich veľkosť a tak by mohlo byť nakupovanie ešte rýchlejšíe a lacnejšie.

GearBest ponúka poštovné, u ktorého máte záruku, že nebudete platiť žiadne poplatky, ako CLO a DPH navyše. Keď budete zadávať adresu a vyberať druh poštovného, ​​tak určite vyberte Priority line a EÚ EXPRESS.

eu express gearbest

 

Zmenu zákona určite pocítime, ale nebude to tak hrozné, ako to na začiatku vyzeralo. Kto sa bojí aj malého zdraženia alebo plánujete napríklad svadbu, tak si pokojne nakúpte dekorácie alebo šaty už teraz. Vďaka funkcii vyhľadávania tovaru podľa obrázku totiž vidíte, že slovenské e-shopy predávajú tovar s tak veľkou maržou, že sa vám oplatí nakupovať na Aliexpress aj budúci rok po zdražení. Vo výsledku to stále oveľa lacnejšie, než u nás.

 

 Odpovedať

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Aliexpress slovensky, recenzie, skúsenosti, nakupovanie z číny

Slovenský Aliexpress - v slovenčine    Viac:
    Slovenska posta Aliexpress dohoda dorucovani SK
    Slovenská pošta plánuje dohodu s Aliexpress o doručovaní zásielok

    Zmenou zákona o DPH sa doručovanie zásielok z Číny na Slovensko veľmi skomplikoval. Slovenská pošta si často účtuje nezmyselné poplatky....

    Zavrieť