Prečo nikdy NENAKUPOVAŤ na WISH.com

0
44
Wish-Logo-podvod-nenakupovat

Dôvodom napísania tohto článku bola a je masívna klamlivá reklamná kampaň stránky WISH.com, ktorá ľuďom úplne zamotáva hlavu. A to nielen našim priateľom, ale aj ďalším ľuďom, ktorí chcú lacno nakúpiť. Naše webové stránky už niekoľko rokov ponúkajú návody, rady a tipy pre tie najlacnejšie nákupy z Číny a ich porovnávania. A preto by sme Vám radi ukázali celú pravdu o tom, ako si svojimi nákupmi na WISH.com zbytočne preplácate. Povedali sme si, že Vám ukážeme pravdu!

 

Pre nováčikov začínajúcimi s nákupmi v zahraničí je táto reklama obrovským lákadlom ako „ušetriť“ peniaze. Neuvedomujú si, že by si rovnaký tovar mohli kúpiť ešte lacnejšie napr. na Aliexpress a bez platenia poštovného. Veľkým lákadlom sú nízko zobrazovné ceny, ktoré sa pri pripočítaní poštovného hneď stanú doslova predraženými. Skúsení nakupujúci na Aliexpress, GearBest, Geekbuying, atď vedia, kde nakúpiť rovnaký tovar oveľa lacnejšie a samozrejme bez platenia poštovného. A na tejto nevedomosti Wish zarába obrovské peniaze.

Úplne rovnakú situáciu sme Vám už popisovali v článku, kde sme porovnávali nákupy na slovenských zľavových portáloch a na Aliexpress. Rozhodli sme sa urobiť identické porovnanie obľúbených produktov práve medzi najlacnejším čínskym portálom Aliexpress a drahým portálom WISH. Veríme, že Vám článok otvorí oči a na predražené Wish už nakupovať nebudete. Ušetríte tým totiž nemalé peniaze.

Pravda a nič len pravda 

Odporúčame Vám prečítať si tento článok až do konca, nech viete celú pravdu, ktorá sa týka nakupovania na Wish. Po prečítaní článku by sme Vás veľmi radi poprosili, aby ste poslali tento článok všetkým Vašim kamarátom a zdieľali ho aj na sociálnych sieťach. Ľudia jednoducho musia poznať pravdu o tom ako funguje WISH a ako ušetrit peniaze nákupom v Číne.

 

Teraz sa pozrime na porovnanie ľubovoľne vybraných produktov z Wish a rovnakých produktov z Aliexpress. Pripravili sme ako cenové porovnanie, tak obrázkové.

 

1. Porovnanie dámskych hodiniek – Wish.com vs Aliexpress.com

Wish: 4 EUR + 2 EUR poštovné =  6 EUR

Aliexpress: 2,37 EUR+ 0,12 EUR poštovné = 2,49 EUR 

 

 

 

Na Wish vás vyjdú tieto hodinky celkom 6 EUR a doba doručenia je 22-41 dní.

Pozrime sa spoločne na cenu z Aliexpress. Celkom to vychádza 2,37 (záleží na farbe). Poštovné je 0,12 EUR , čiže celkom 2,49 EUR. Doba doručenia rovnaká.

Cenový rozdiel nákupov dámskych hodiniek je teda celkom 6 EUR – 2,49 EUR = 3,51 EUR. Nákupom na Aliexpress ste práve ušetrili 3,51 EUR.

 

hodinky damske wish

 

hodinky wish

 

2. Porovnanie náušníc – Wish vs Aliexpress

Wish: 1 EUR + 1 EUR poštovné =  2 EUR

Aliexpress: 0,23 EUR+ 0 EUR poštovné =  0,23 EUR 

 

Naušnice sú na WISH vraj zlacnené zo 17 EUR na 1 EUR. Zľava je jen vymyslená. A viete prečo nám takto WISH klame? Pretože tieto praktiky na nás nakupujúcich naozaj pôsobia a s radosťou nato hneď klikneme a kúpime si to. Preto.

Takáto akcia sa už proste v živote „nemusí“ naskytnúť.

 

nausnice wish

 

nausnice aliexpress

 

3. Porovnanie pánskych hodiniek – Wish vs Aliexpress

Wish: 28 EUR + 11 EUR poštovné =  39 EUR

Aliexpress: 18,73 EUR+ 1,77 EUR poštovné =  20,5 EUR 

 

 

Tieto hodinky sa na Wish „predávali“ za 850 EUR. Ako vždy je to len výmysel WISH a hra na psychiku zákazníka, nech to hned kúpi a neoverí si, ze to môže kúpiť lacnejšie inde.

Aliexpress predajcovia sa na nič nemusia hrať a nijako vás klamať.

 

hodinky wish

 

hodinky aliexpress


4. Porovnanie tričká anjelik – Wish vs Aliexpress

Wish: 6 EUR + 3 EUR poštovné = 9 EUR

Aliexpress: 2,71 EUR+ 0,28 EUR poštovné =  2,99 EUR 

 

 

Tentokrát na WISH zlacnené z 21 EUR na 6 EUR.

anjelik wish

 

anjelik aliexpress

 

 

Ako to funguje na Wish?

Predajcovia na Wish.com si cielene znižujú cenu produktov, aby Vás nalákali a potom všetko doplatíte ešte s úrokama práve na poštovnom. To je samozrejme ten lepší prípad. V horšom prípade je to tak, že nielenže cena je vyššia, ale ešte si k tomu zaplatíte aj poštovné.

Wish by sa dal prirovnať k českým stránkam ako je postovnezdarmo.sk alebo lunzo.sk, ktorí majú poštovné zadarmo, ale ceny sú nastavené adekvátne vysoko pre slovenského spotrebiteľa, ktorí nakupovať v Číne nevie alebo pozná iba Wish.

 

História cien na Aliexpress a tovar Wish pred „zlacnením“?

Všimli ste si akú cenu uvádza portál Wish ako reálnu cenu pred zlacnením? Ukážme si to na príklade náušníc na začiatku článku. Na obrázku vidíte, že zľava na Wish.com je vraj 93%. Predtým by ste zato vraj zaplatili 13 EUR (+ poštovné) a teraz už len 1 EUR (+ poštovné).

 

psy sleva wish

 

To je naozaj „vynikajúce, no nekúpte to hneď teraz“, keď je to tak výhodné 🙂

Takým podvodom láka Wish svojich zákazníkov k nákupu predraženého tovaru. Rovnako ako to robia zľavové portály alebo iní priekupníci čínskeho tovaru v Čechách a na Slovensku – postovnezadarmo.sk, lunzo.sk a iné.

 

historie cen aliexpress

 

Na Aliexpress to funguje tak, že pri každom produkte máte cenovú históriu, ktorú zobrazuje iba náš doplnok Aliexpress Superstar do prehliadača Chrome a Opera. Viac informácií o tom ako funguje cenová histórie, prevod cien na koruny, zobrazovanie hodnotenie predajcu, stráženie ochranné lehoty a iné vychytávky, nájdete v článku s názvom – História a porovnávač cien na Aliexpress.

Na tomto obrázku vidíte graf, ktorý nám ukazuje, že sme si dňa 28.3 mohli kúpiť tieto náušnice dokonca ešte lacnejšie, a to za 0.22 dolárov.

 

Nevýhody nakupovania na Wish

Wish sa tvári, ako že to je slovenská stránka a že nakupujete v slovenčine. To samozrejme nie je pravda. Wish si preložil iba desiatky výrazov v nastavení a v profile, nech stránka vyzerá ako slovenská. Ak sa pozriete na názov produktov, zobrazenie popisu produktov, podmienkay predaja a dalšie, tak je celé v angličtine. Dokonca nastavením slovenčiny na wish.com sa Vám vytratia aj všetky ostatné recenzie písané po anglicky. Zobrazia sa len tie slovenské. A to je škoda

Nevýhody:

  • nemožnosť filtrovať tovar na wish
  • veľmi obmedzená ponuka a výber tovaru
  • nenájdete tam elektroniku a ďalšie dôležité kategórie
  • vyhľadávanie v slovenčine nefunguje úplne správne

Vyhľadávanie majú nastavené iba na kľúčové slová veľkých kategórii ako napr. Hodinky, sveter, nohavice, náušnice, ai.

 

Značkový tovar na WISH.com

Pokiaľ máte záujem o nákup značkového tovaru, tak ho určite nekupujte na stránkach WISH a ani na iOffer, pretože zaobstaráte len naozaj lacné a nekvalitné napodobeniny. Stačí si prečítať recenzie ľudí na FB alebo v diskusiách. Čo sa týka Aliexpress, tak ten podporuje predaj originálneho značkového tovaru a zakazuje predaj replík. Aliexpress predajcovia ale vymysleli výborný trik, ako si môžete kúpiť veľmi kvalitné repliky. Nový fenomén nesie názov skryté predaja značkového tovaru. Princíp je veľmi jednoduchý. Na základe obrázku  a príslušných kódov si vyberie tovar, o ktorý máte záujem a cez unikátny odkaz si kúpite daný značkový tovar. Zaplatíte ale úplne iný tovar, než ktorý dostanete. Všetko je dôkladne vysvetlené v článku o skrytých predajoch. Všetky skryté predaja nájdete na stránkach Aliexpress značky – www.AliZnacky.sk

 

Ďalšia klamlivá reklama od Wish

Wish veľmi rád láka ľudí na úplne nezmyselné ceny. Pozrite sa na obrázky nižšie. Mňa, ako českého užívateľa Facebooku lákajú, aby som klikol na reklamu s fitness hodinkami z Wish. Cena hodiniek z ich českej reklamy je 32 Kč, ale reálna cena po kliknutí na reklamu Wish je 153 Kč. Tomu sa hovorí klamlivá reklama. Ta je laicky definovaná ako uvádzanie nepravdivých informácií o výrobku alebo službe, ktoré sú príčinou nákupu spotrebiteľa, pričom by spotrebiteľ bez týchto klamlivých údajov produkt nekúpil, alebo by sa zvýšila šanca na zakúpenie produktov od iného predajcu. A to je presne čo Wish.com na svojich zákazníkov skúša. To, že tým porušuje okrem iného aj slovenské zákony.

 

WhatsApp Image 2018-05-12 at 09.02.03  wish fitness hodinky

 

Je to rovnaká situácia, ako keď prídete do kamenného obchodu v supermarkete a na pracom prášku majú uvedenú cenu napr. 7 EUR. Na pokladni Vám to ale namarkují za cenu 18 EUR. Vznesie námietku a žiadate podľa zákona uvedenú cenu na regáli. Povinnosť obchodníka je podľa zákona Vám túto lacnejšiu cenu poskytnúť. Na Wish s tým asi veľmi nepochodíte, pretože na tom je postavená ich firemná politika a sídlo firmy je v Californiii, USA.

 

Na závadné reklamy Wish upozornila aj britská reklamná komisia ASA

 

Viete o tom, že britská reklamná komisia upozornila na závadné reklamy americkej nákupnej služby Wish, ktoré sa zobrazovali v detských hrách? Medzi ponúkanými produktami sa objavil aj nástroj pre predĺženie pánskeho prirodzenia aj s animovanou ilustrácií. Britská reklamná komisie (Advertising Standards Authority, ASA) na to upozornila na svojich internetových stránkach. Podľa serveru BBC je to v posledných piatich mesiacoch už 3x, kedy služba Wish.com z amerického San Franciska porušila reklamné pravidlá. Viac si prečítajte TU

 

Poštovné, Poštovné a zase Poštovné

 

Chcete si objednať 2 kusy rovnakého tovaru na jednu adresu z Wish? Není problém, ale zaplatíte si poštovné za každý přidaný kus. Viz obrázky nižšie.

 

Screenshot 2018-05-13 23.12.33

 

Screenshot 2018-05-13 23.12.37

 

Ako vyhľadať tovar z Wish na Aliexpress?

Reklama na Vás ďalej útočia a Vy uvidíte na Wish pekné šaty, ktoré si chcete kúpiť. Teraz už viete, že bude lepšie si ich objednať z Aliexpress. Stačí si porovnat finálnu cenu.

Existujú tri spôsoby ako tovar z Wish vyhľadať na Aliexpress:

  • Vyhľadávanie podľa obrázku pomocou doplnku Aliexpress Superstar
  • Vyhľadávanie podľa kľúčových slov z názvu na Wish
  • Vyhľadávanie podľa filtrovanie na Aliexpress

Nie všetok tovar je možné takto cez obrázok na Aliexpress vyhľadať, pretože vyhľadávač pracuje na princípe porovnávania a rozpoznávanie rysov na obrázku. Môžeme Vám ale garantovať, že 99.9% všetkého tovaru na Wish sa predáva aj na Aliexpress. Pretože Wish jednoducho vytvorí objednávky na rovnakého predajcu z Číny, ako by ste to urobili Vy priamo na Aliexpress. Akurát zato na Wish zaplatíte viac peňazí.

 

 

ZÁVER

Môže sa zdať, že tento článok je formovaný tak, aby Vás odradil od nákupu na stránkach Wish.com. Ak je to tak, tak sme radi, že sa nám podarilo dať Vám dostatok dôkazov o tom, že nakupovanie na Wish je finančne nevýhodné a radšej si tovar zakúpite na Aliexpress, kde na Vás neskúšajú žiadne reklamné podvodné triky. Osobne sme nenašli žiadne výhody, ktoré by plynuli z nákupu na Wish. Spiš nás urážajú ich klamavé a nevyžiadané reklamné triky.

To, že nákupy na Wish sú nevýhodné už viete. Je len na Vás, či chcete nakupovať lacné veci alebo predražené z Wish. Ak aj tak chcete nakupovať aj tak na Wish, máme tu pre vás pripravený článok – Ako nakupovať na WISH.

 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno