iOffer – Ako nakupovať, platba, doprava, recenzie, slovensky

Autor: Slovenský Aliexpress
pondelok, 19 augusta, 2019

Komentáre: pridaj komentár.

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdiček (6 547 hlasov, priemer: 4,99 z 5)
Loading...

iOffer je svetová nákupná galéria, avšak sa tu nakupuje úplne iným spôsobom. Nákup prebieha formou aukcie a ponuky. Vy predajcovi ponúkate cenu, za ktorú ste ochotní tovar kúpiť. To všetko prebieha formou ponuky ceny pri každom produkte samostatne. Vždy Vám je najskôr zobrazená najnižšia cena. Môžete sa tiež pozrieť akú najnižšiu cenu predajcu už neakceptoval. Jednoducho teda ponúkate cenu, ktorú Vám predajca sám ponúkne a tá je tiež väčšinou predajcom akceptovaná.

 

Čo je iOffer

Niektorí ľudia si myslia, že táto webová stránka je prevádzkovaná a vlastnená čínskou spoločnosťou. Je však dôležité poznamenať, že iOffer je americká spoločnosť, ktorá len umožňuje predajcom že všetkých častí sveta predávať svoje výrobky. Má menej obmedzení ako eBay, a preto priťahuje tak širokú škálu predajcov a podvodníkov

 

Je iOffer podvod?

Dôvodom, prečo je na iOffer toľko sťažností, nie je to, že je to zlá webová stránka, ale len to, že je naplnená niektorými mizernými predajcami. Aby sa mohli odlíšiť od webov, ako je eBay, museli byť trochu laxnější v pravidlách a tým dali priestor pre vstup nekalých obchodníkov.

 

Ako nakupovať na iOffer

Ak chcete nájsť dobrú vec, musíte stráviť na stránkach veľa času. Potom sa musíte zaviazať k vyjednávaniu s predajcom, ktorý pravdepodobne nemá veľa skúseností s predajom tovaru v maloobchode. Tiež musíte predajcovi veľmi dôverovať, že Vám naozaj pošle tovar, podľa popisu na stránkach iOffer. Kvalita, popis tovaru a termín doručenia je často diskutovanou témou pri nákupe na iOffer. Na iOffer sa stále sa nachádza množstvo podvodníkov, a je preto nutné kupovať len tovar od predajcov, ktorí už realizovali väčšie množstvo obchodov. Sú to takzvaní overenie predajcovia. Samozrejme aj tu je velké riziko, že nebudete spokojní.

 

Doprava

Doprava na iOffer je častokrát zadarmo a zasielanie prebieha prostredníctvom čínskej pošty. Predajcovia niekedy majú už poštovné zahrnuté v cene a to napr za expresnú dopravu EMS. Tieto informácie máte poskytnuté priamo u daného produktu.

 

Platba

Platba kartou online tu nie je väčšinou k dispozícii. Platiť sa môže ale formou PayPal, Moneygram alebo Western Union. Najbezpečnejšia a najpoužívanejšia platba je cez PayPal, pretože tu môžete otvoriť prípadnú sťažnosť či požiadavku na vrátenie peňazí. PayPal to totiž ponúka ako ochranu zákazníka.

 

Ako si prepnúť iOffer do slovenčiny

Na iOffer nie je možné prepnúť jazyk na slovenčinu. Môžete použiť iba voľný preklad od Google kliknutím na tento odkaz

 

Záverečné odporúčania od nás.

iOffer má od nás určite palec dole. Jedná sa o nekontrolovaný predaj tovaru podvodníkov a amatérov. Myšlienka urobiť stránky ako eBay bola určite dobrá, ale cieľ bohužiaľ nebol naplnený. Samozrejme, že môžete naraziť na nejakú dobrú ponuku a všetko to môže prebehnúť v poriadku. Otázka je či Vám to stojí za tento risk a trápenia okolo riešenia problémov s predajcami a prípadne PayPal. iOffer určite neodporúčame nikomu používať!

 Odpovedať

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Aliexpress slovensky, recenzie, skúsenosti, nakupovanie z číny

Slovenský Aliexpress - v slovenčine    Viac:
    Mozilla Firefox instalacia Aliexpress Superstar SK 1
    41. Mozilla Firefox – Ako si pridať pomôcku AliSuperstar

    Ak ste sa dostali k tomuto článku, tak už asi poznáte výhody pomôcky do prehliadača s názvom Aliexpress Superstar. Je...

    Zavrieť