Chcem si kúpiť smartphone na Aliexpress

Autor: Slovenský Aliexpress
sobota, 28 septembra, 2019

Komentáre: pridaj komentár.


Reálna fotka iPhonu

Smartphone z Aliexpress

Rozdiel, ktorý možno spozná aj lajka je ten, že tento smartphone nemá IOS, ale android, čo sa tvári ako IOS. Spoznáte to vo chvíli, keď chcete niečo stiahnuť na AppStore. Budete presmerovaný na Google play, čo osobne neberiem ako niečo zlé, tam to pravdepodobne stiahnete zadarmo.

K telefónu musíte počítať ešte nejaké poplatky, ktoré sa odvíja od ceny smartphonu. Teda ak mobil stojí necelých 200 eur, počítajte s tým, že ešte cca 40 eur zaplatíte tu v SK. Mobilné telefónu sú od cla oslobodené, zaplatiť musíte DPH z hodnoty telefónu a nákladov na dopravu. Pripravila som pre Vás ukážkový príklad výpočtu výslednej ceny mobilného telefónu objednaného z Číny.

Cena za mobil: 196 eur

Colné poplatky bez DPH: 7 eur

Celková suma k zdaneniu: 203 eur 

Výsledná daň za služby pošte a za mobil: 40,60 eur (20% DPH) 

Celkovú cenu za mobil teda dopočítame, tak že si vezmeme cenu za mobil 196 eur + colné poplatky 7 eur + DPH (20%) 40, 60 eur  = 243,60 eur

Záverečné odporúčania

Ja osobne si kúpim ďalšie mobil Aliexpress. Za tú dobu, čo objednávam už mám svoje predajcu, ku ktorým sa rada vraciam. Väčšinou sú oveľa prístupnejší a ústretovejšie, než väčšina českých obchodov. Ovšem neodporúčam kupovať napodobeniny, nie že by som patrila k tým uhýkaným slečnám čo kričí, že mať fake je úbohé, ide iba o kvalitu samotného zariadenia. Neodporúčam kupovať aj také tie No name značky, ale vrelo vám môžem odporučiť originálne čínske značky (taky vám to spojenie pripadá úsmevné?). Ja osobne mám v pláne si kúpiť nový mobil a to konkrétne XIAOMI MI4C.

Mne je celkom jedno, kto čo má a na čo má. Osobne je podľa mňa väčšia cvok, ten kto vyplazí 800 eur za mobil s jablkom, ktorý má rovnaké parametre ako iný mobil bez „nahryznutého jablka“ za 200 eur. Podľa nedávnych informácií, čo som počula v rádiu, bude nový iPhone veľmi inovatívne a príde s niečím úplne nevídaným a novým. Bude vodeodolný! Vážne? A kde je na tom niečo prevratného?

Verím, že pre Vás bude rozhodovanie o kúpe z Aliexpress smartphonu jednoduchšie. Budem rada keď napíšete svoj názor do komenáře pod článok.

Ďalej by Vás mohol zaujímať článok o mobilných telefónoch Porovnanie Huawei Mate 7 a 8 na Aliexpress alebo Ako kúpiť iPhone na Aliexpress. Nezabudnite si tiež prečítať článok o cle a DPH. Mobilné telefónu sú od cla oslobodené, zaplatiť musíte DPH z hodnoty telefónu a nákladov na dopravu.

A aby pre Vás bolo nakupovanie na Aliexpress čo najjednoduchšie, tak odporúčame stránky www.AliRecenze.cz . Môžete tam pridávať recenzie na tovar zakúpený na Aliexpress . Už teraz tam nájdete cez 1000 recenzií od ostatných nakupujúcich. Ďalej je tu pre Vás pripravená rozsiahla diskusia o Aliexpress. Nemusíte sa báť na čokoľvek opýtať 🙂 Ak hľadáte overených predávajúcich a tovar, tak tie nájdete v sekcii produkty na www.SlovenskyAli.sk . Pre ďalšie super tipy a vychytávky o nakupovaní na Aliexpress sa pridajte na FB stránku Aliexpress – reálne fotky & Inspiration. A ak Vám nesadla veľkosť objednaného oblečenia alebo ste si iba objednali väčšie balenie doplňkov do domu, tak ich predajte na Aliexpress BAZARU na stránke www.AliManiacky.sk.


Stránky: 1 2


Odpovedať

Aliexpress slovensky, recenzie, skúsenosti, nakupovanie z číny

Slovenský Aliexpress - v slovenčine

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Filter by Categories
Ako nakupovat na Aliexpress
Články Aliexpress
Dôležité
Doplnky
Elektronika
GearBest
Móda
Nákupy Čína
Nakupy z ciny
Vianoce
Značky
    Viac:
    18 zrusena objednávka na Aliexpress SA CA
    18 – Zrušená objednávka predajcom a postup vrátenia penazí z Aliexpress (Cancelled order)

    Objednali ste si tovar z Aliexpress, ale objednávka bola predajcom zrušená. Ukážem Vám email, ktorý Vám v takom prípade dorazí....

    Zavrieť