Chcem si kúpiť smartphone na Aliexpress

Autor: Slovenský Aliexpress
sobota, 28 septembra, 2019

Komentáre: pridaj komentár.

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdiček (729 hlasov, priemer: 4,90 z 5)

Loading...

Chcete si kúpiť smartphone na Aliexpress, ale hlavou sa Vám naháňa tieto otázky. Kúpiť smartphone z Aliexpress alebo nekúpiť? Bude mobil z Číny „kšunt“? Ako sú na tom falzifikáty značkových telefónov? Bude vôbec fungovať až dorazí? Článok som písala z vlastnej skúsenosti a na záver prikladám aj svoj subjektívny názor. Rovnako ako ste mohli vidieť v mojom predchádzajúcom článku o erotický tovar z Aliexpress.

Muj prvy smartphone z Aliexpress

Svet Aliexpress pohltí takmer každého, kto do neho vstúpi. Väčšinou to začína drobnosťami v podobe náušníc, samolepiek a rôznym blbinek za 2 Eura. Potom získate väčšiu sebaistotu v nakupovaní a presuniete sa k väčším položkám za 10 – 20 eur a tam väčšina aj zostane.

A potom sú aj takí, ktorí sa neboja ísť do niekoľkých tisícových čiastok a kúpiť na Aliexpress treba smartphone. Medzi také patrím aj ja. Prvý smartphone som neobjednávali pre seba, takže som mala len polovicu nervov z toho, čo príde. Prvý mobil, čo som objednávala bol JIAYU G3 za cca 180 eur. A naozaj prišiel krásny kvalitný smartphone. Na dnešnú dobu je veľa dobrý a stále funguje. A to som ho kupovala začiatkom roka 2014.

Kvalita smartphonu z Aliexpress

Kvalita je určite kus od kusu alebo skôr značka od značky. Osobne by som skôr doručila originál Čínske značky. Ako napríklad JIAYU, THL, ZTE, XIAOMI. Všetky tieto značky mám odskúšané a bola som spokojná. Malú výnimku tvoria THL t6 pro, pretože v čase keď som ho kupovala ešte nemala vypilované chyby. Na druhej strane ho už mám viac, ako rok a stál iba 80 eur. Keď mi spadne taký smartphone na zem, tak ma to až tak nebolí. Mali by ste si vybrať smartphone, o ktorý máte záujem a zistiť si o ňom potrebné informácie. Väčšina z vyššie menovaných značiek má aj svoje slovenské stránky, kde si prečítate parametre a skutočné poznatky majiteľov.

Repliky smartphonu na Aliexpress

Samsung

Repliky sú na tom už rapídne horšie. Preto si vždy vyžiadajte od predajcu potvrdenie, že sa jedná o originál. Ja som raz nevedomky objednala fake Samsung s5. Cena telefónu je o trochu vyššia, než u originálu s rovnakými Paramtery. Vo výsledku stále stále platíte za „značku“, hoci to vlastne značka nie je. Mobil mal pár chýb, ktoré však šikovný kamarát opravil. Ďalej bolo potrebné dokúpiť novú baterku. Všetko dobre dopadlo, pretože mobil funguje do teraz, ale za tie peniaze čo stál, by som si osobne vybrala asi iný.

iPhone

Raz som pre niekoho objednávala falzifikát iPhonu. Jediný požiadavka bola, až je to iPhone 5 a je v zlatej farbe. Prvý problém nastal, keď som vyberala konkrétny typ. Apple Vám nedáva možnosť si vybrať typ procesora, aké ramky, len si vyberiete veľkosť pamäte. Ak ste úplný Lajka, tak by bolo dobré, aby ste vedeli, čo znamená „MTK 6582“, „MTK6572“ alebo Snapdragon 820 a aký je v tom rozdiel. Inak môžete urobiť chybu v tom, čo vyberiete a potom z toho môžete byť sklamaní. Budete sa sťažovať, že ten smartphone niečo nezvláda a seká sa. Ďalšou možnosťou je, že si zbytočne priplatíte za procesor, ktorý je pre Vaše potreby „overkill“ – zbytočne dobrý. MTK a Snapdragon sú momentálne najpoužívanejšie druhy procesora. Apple má svoje vlastné procesory s vlastným označením. Ak teda moc procesorom nerozumiete, spýtajte sa niekoho skúseného. Je úplne zbytočné, aby ste si kúpili 8 jadrový mobil sa Snapdragon 820, keď telefón používate na messenger a hranie Angry Birds.

Späť ku kúpiť iPhonu. Smartphone dorazil v poriadku. Väčšinou prejde v pohode aj colnicou, pokiaľ ich nekupujete celú paletu. Ďalšou možnosťou je poslať smartphone cez DHL a tie väčšinou vôbec nezaujíma, čo v balíčku máte. IPhone vyšiel celkom aj s poplatkami na 180 eur (s lepšou výbavou) a musím povedať, že vyzeral naozaj dobre (viz foto). Dala som ho do ruky človeku, čo sám vo vrecku iPhone nosí a nevedel, že má v ruke falzifikát kým som mu to nepovedala.

Pokračujte v článku na stránke 2, kde uvidíte reálnu fotku a postup výpočtu cla a DPH


Stránky: 1 2


Odpovedať

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Aliexpress slovensky, recenzie, skúsenosti, nakupovanie z číny

Slovenský Aliexpress - v slovenčine    Viac:
    Aliexpress 11.11.2017 zlavy sale SK
    11.11. MEGA ZĽAVY v roku 2017 na Aliexpress – informácie

    A už je to tu! Magické dátum 11.11. na Aliexpress sa blíži. A čo si pre Vás tento rok Aliexpress...

    Zavrieť