8 pravidiel pre nakupovanie na Aliexpress

Autor: Slovensky Aliexpress
sobota, 28 septembra, 2019

Komentáre: pridaj komentár.

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdiček (794 hlasov, priemer: 4,99 z 5)

Loading...

Rada by som sa s vami podelila o pár trikov a tipov, ktoré mi pomáhajú pri nakupovanie na internete (Aliexpress). Nakupujem cez internet z celého sveta už 10 rokov a tak verím, že sa to na mojich skúsenostiach odzrkadlilo.

1. Odkiaľ vlastne objednávam

Nie je snáď nič horšie ako objednať zo stránky, o ktorej nič neviem. Nie je nič ľahšie ako si o takejto stránke rýchlo a jednoducho zistiť niečo viac. Stačí do Google.com zadať názov danej stránky a doplniť to – recenze, recenzie ( www.Alirecenze.cz ), reviews, Bewertungen. Väčšinou sú recenzie vyjadrené hviezdičkami či percentami a tie pochopíte aj bez znalosti jazyka.

2. Viem niečo o webovej stránke?

Ak nám vyhľadávač k danej stránke nenájde vôbec nič – mal by to byť  signál, že niečo je zle. Nemusí to hneď znamenať, že ste na podvodnej stránke, len je dôležité byť ostražitý. Základom je pozrieť si možnosti platby na takejto stránke. Ak je tam možnosť platiť cez službu Paypal – rozhodne ju využite! Paypal vám ponúka ochranu, ktorú vám platba cez vašu kartu proste neponúka. Väčšina bánk naozaj nebude riešiť,že vy ste si niečo objednali a ono to boli podvodníci. Na Aliexpress sa nemusíte báť platiť kartou, pretože je to bezpečné a vaše peniaze odosiela Aliexpress predajcovi až po vašom potvrdení, že ste objednávku obdržali a ste s ňou spokojný. Volá sa to Buyer Protection (ochrana kupujúceho). Taktiež je dôležité skontrolovať všetky náležitosti ako  – adresu, ičo/dič *na anglických stránkach túto informáciu väčšinou nájdete v kolónke – Terms and Conditions*, podmienky nákupu, vrátenia tovaru atď. Podvodníci väčšinou tieto informácie na stránke nemajú – väčšina ľudí na to naozaj zabúda a tieto informácie ich netrápia. Nižšie nájdete info prečo by vás tieto informácie mali zaujímať.

 

Podvodné emaily 

Pozrite sa tiež na článok o podvodných emailoch, ktoré Vám môžu z rôznych e-shopov doraziť. Ako Vás môžu kybernetickí útočníci okradnúť sa dozviete v tomto článku

3. Podmienky nákupu

Základom pri objednávaní je nielen vedieť či je stránka overená, ale taktiež poznať jej podmienky nákupu, podmienky objednania, platby, vrátenia tovaru – proste všetky informácie, ktoré k nákupu potrebujete. Tieto podmienky vám môžu pomôcť pri riešení sporu a pomôcť vám tak ochrániť vaše peniaze. Len zákazník, ktorý pozná svoje práva a vie sa za ne postaviť, má najväčšiu šancu na ochranu svojich peňazí. Nebojte sa toho a svoje práva – práva zákazníka využívajte!

4. Práva kupujúceho a predávajúceho

Podmienky však nehrajú len vo váš prospech. Netreba zabúdať, že sa v nich nachádzajú aj dôležité informácie pre predajcu. Napríklad informácie, že poštovné pri zasielaní tovaru naspäť predajca neprepláca. Taktiež informácie o doručovacích časoch.  Ak si predajca z Aliexpress stanoví čas na doručenie 25-50 dní – naozaj nie je na mieste sa na 30. deň sťažovať kde máte tovar. Treba si to uvedomiť a treba s tým rátať. Buď pristúpite na tieto pravidlá alebo pre vás daná stránka /daný predajca proste nie je ten pravý.

5. Čo si to vlastne objednávam

Je dôležité si uvedomiť, že nakupujete a teda vás chce predajca zaujať. Funguje to všade rovnako – väčšinou sa láka na nízke ceny, nálepky so slovom akcia, pri oblečení na krásne zladené figuríny. Na internete predáva fotka.  Z väčšiny fotiek je jasné, že sú to fotky stiahnuté z internetu a oblečenie je podľa nich len ušité. Všimnite si tohto predajcu  snáď ako jediný má informáciu, že daný tovar je LEN inšpirovaný fotografiou, nie je to rovnaký tovar. Je dobré si to uvedomiť a snažiť sa vyberať si predajcov s reálnymi fotografiami, čítať feedback či sa tam náhodou reálna fotka nenájde, prípadne skúsiť prejsť viac predajcov. Ako prví v Česku a na Slovensku začali takého reálne fotky zhromažďovať a uverejňovať na stránky www.AliRecenze.cz

Pri hľadaní reálnej fotky vás až tak cena zaujímať nebude – hľadáte len fotografiu, aby ste si vedeli urobiť predstavu čo vás asi čaká – vyhnete sa zbytočnému sklamaniu. Väčšina tovaru je naozaj šitá len podľa toho, čo si predajca myslí že vidí na fotografii. Takže ak si myslí, že vidí slona na tom krásnom tričku, zatiaľ čo vy tam napr. vidíte koňa – bude tam proste naozaj ten slon.

Recenze nakupovani Cina Aliexpress

6. Treba mať súdnosť

Sami poznáte najlepšie svoje telo, svoje proporcie, čo vám sadne, aký materiál vám lichotí, čo zakryje či zvýrazní vaše partie. Pri nákupe na Aliexpress je dôležité si uvedomiť, že sa nemôžme vidieť v zrkadle a potrebujeme ešte viac súdnosti. Ak mám väčšie bruško, asi mi tie obtiahnuté šaty čo modelke krásne zvýrazňujú vypracované brucho proste nebudú sedieť. Resp. na mne nebudú rozhodne vyzerať rovnako. Nie je to nakupovanie ako v kamennom obchode. Naša predstavivosť hrá pri nákupoch prím a veľakrát sa necháme uniesť predajnou fotografiou, zaslúžime si ale za svoje peniaze mať tovar, ktorý nám sadne a podporuje to, čo je na nás pekné – myslite na to.

7. Popisky tovaru

V bežnom obchode si môžte tovar vyskúšať, obchytať, ponaťahovať. Na internete túto možnosť strácate a preto je pre vás viac ako dôležité venovať pozornosť popisu produktu.

Dôležité je venovať pozornosť celej stránke – nielen začiatku, nielen stredu – zbytočne si nevyberajte len body, ktoré vás zaujmú, ale naozaj si prečítajte všetko. Číňania, hlavne, majú zázračnú schopnosť predať vám ešte aj vaše vlastné gate, ak uvidia, že by ste to kúpili. Netreba im len tak veriť a stránke naozaj venovať pozornosť. Ak nájdete 2 rôzne informácie o veľkosti daného produktu – neváhajte predajcu kontaktovať a opýtať sa, ktorá informácia je správna. Z dvoch jednoduchých dôvodov: ľahšie sa rozhodnete či tovar chcete alebo nie a v prípadnom spore to môže slúžiť ako dôkaz – keby náhodou rozmery nesedeli s tým čo vám on napísal.

8. Recenzie Aliexpress v slovenskom a českom jazyku -> www.AliRecenze.cz

Recenzie sú to čo pomáha pri výbere obchodu či predajcu. Treba ich brať ale s nadhľadom a s istou dávkou domýšľavosti. To, že niekomu sa šaty nepáčili neznamená, že vám sa nebudú páčiť. To, že niekomu nevyhovuje materiál  neznamená, že vám nebude vyhovovať tiež. Každý máme inú predstavu o tom čo je príjemný materiál a čo už by sme si na telo nedali. Ja nemôžem vystáť čínsku čipku a na spodnom prádle by som ju nechcela – väčšine žien ale príde táto čipka príjemná. Dlhé čakanie taktiež nie je veľký mínusový bod pre predajcu, veľa ľudí stále nechápe, že objednávanie zo zahraničia jednoducho znamená dlhšie čakacie doby. Čo je pre vás dlhá doba? 10 dní, 20, 30,60? Nedajte sa tým zmiasť a venujte radšej pozornosť recenziám o veľkostiach, kvalite ušitia, podobe s obrázkom.

Tak ako vy radi recenzie čítate, lebo vám pomáhajú – nezabúdajte ich aj vy dávať, aby ste pomohli druhým. Dobrá recenzia je na nezaplatenie, pomáha jak kupujúcim tak obchodu sa zlepšovať alebo držať si štandard. Dôležité je stále heslovite napísať čo bolo dobré a čo zlé. Určite nevyjadrujte svoj názor len číselne či hviezdičkami – tieto recenzie nemajú veľkú výpovednú hodnotu!

 

★ Napíšte vlastnú recenziu

Určite si po prečítaní tohto článku nájdite chvíľočku a pridajte recenziu, ktorá bude prínosná ostatným kupujúcim.>> www.AliRecenze.cz << 

 

 • A aby pre Vás bolo nakupovanie na Aliexpress čo najjednoduchšie, tak odporúčame stránky www.AliRecenze.cz . Môžete tam pridávať recenzie na tovar zakúpený na Aliexpress . Už teraz tam nájdete cez 1700 recenzií od ostatných nakupujúcich.
 • Ďalej je tu pre Vás pripravená rozsiahla diskusia o Aliexpress. Nemusíte sa báť na čokoľvek opýtať 🙂
 • Ak hľadáte overených predávajúcich a tovar, tak tie nájdete v sekcii produkty na www.SlovenskyAli.sk .
 • A ak Vám nesadla veľkosť objednaného oblečenia alebo ste si iba objednali väčšie balenie doplnkov do domu, tak ich predajte na Aliexpress BAZARU na stránke www.AliManiacky.sk

 

Prajem vám veselé nakupovanie, pozitívne hodnotení a hlavne veľa krásnych úlovkov.

Danka WawrekováOdpovedať

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Aliexpress slovensky, recenzie, skúsenosti, nakupovanie z číny

Slovenský Aliexpress - v slovenčine  Viac:
  Aliexpress day 11.11.2019 Money hop hry cina SK web
  Hry na Aliexpress 11.11.2019 – Money Hop a kupóny

  V článku 11.11. Aliexpress Day 2019 - dôležité informácie o zľavách sme spomínali hru Money Hop v rámci akcie 11.11...

  Zavrieť