18 – Zrušená objednávka predajcom a postup vrátenia penazí z Aliexpress (Cancelled order)

Autor: Slovensky Aliexpress
sobota, 28 septembra, 2019

Komentáre: pridaj komentár.

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdiček (490 hlasov, priemer: 4,90 z 5)
Loading...

Objednali ste si tovar z Aliexpress, ale objednávka bola predajcom zrušená. Ukážem Vám email, ktorý Vám v takom prípade dorazí. Dozviete sa v ňom, kedy a ako Vám budú peniaze vrátené a prečo bola objednávka zrušená.

 

Správa o zrušenie objednávky

Informáciu o zrušení Vašej objednávky dostanete do emailu. Objednávka bola zrušená, pretože predajca nie je v túto chvíľu schopný doručiť požadovaný tovar. Peniaze Vám budú vrátené hneď ako to bude možné. Vašu platbu by ste mali dostať v priebehu 7-10 pracovných dní. Skontrolujte si svoj bankový účet, z ktorého ste danú objednávku platili. Situácia, že by predajca zrušil objednávku by nemala nastávať tak často. Obvykle Vás predajca kontaktuje cez správu a ponúkne Vám iný tovar. Trebárs práve nemá na sklade farbu alebo veľkosť, ktorú ste si vybrali. Môže sa stať, že Vám navrhne predĺženie času na prípravu objednávky. Potom už je to na Vás či budete souchlasit alebo nie.

Zruseni objednavky prodejcem

Kontrola objednávky na Aliexpress

Do zrušené objednávky na Aliexpress sa dostanete kliknutím na číslo objednávky v emailu. Alebo ste prihlásení na Aliexpress a kliknete na My orders. Potom vyplníte číslo Vašej objednávky do Order Number. Až sa Vám zobrazia daná objednávka, tak kliknete na View detail. V záhlaví objednávky uvidíte status Closed a informáciu, že predajca nedoručil tovaru.

 

Zruseni objednavky vrácení peněz

Vrátenie peňazí

V záložke Financials sa môžete pozrieť na stav vývoja vrátenie Vašich peňazí. Vidíte, tu produkt, zaplatenú čiastku a oranžovú linku, ktorá zobrazuje proces vrátenia platby.

 • prvá bodka Waiting Refund znamená čakanie na vrátenie peňazí
 • druhá bodka Refund Processing znamená vrátenia peňazí prebieha
 • tretia bodka Refund peniaze boli odoslané.

Pri každom bodky vidíte dátum, kedy k zmene stavu došlo. Než sa peniaze odošlú, tak je bodka bez dátumu a sivý. Akonáhle sú peniaze odoslané, tak by ste ich mali dostať do 3-15 -tich pracovných dní. Vrátená platba sa u dňa, keď ste platbu za objednávku vykonali. Platba zvyčajne príde v priebehu 2 dní. Ak by však neprišla ani po 15-tich pracovných dňoch, obráťte sa na zákaznícky tím Aliexpress o prešetrenie vrátenie peňazí.

Zruseni objednavky prodejcem 3

Ďalej by Vás mohli zaujímať tieto články 8 mýtov o nakupování na Aliexpress alebo Dekoratívna kozmetika z Aliexpress.

A aby pre Vás bolo nakupovanie na Aliexpress čo najjednoduchšie, tak odporúčame stránky www.AliRecenze.cz . Môžete tam pridávať recenzie na tovar zakúpený na Aliexpress . Už teraz tam nájdete cez 1000 recenzií od ostatných nakupujúcich. Ďalej je tu pre Vás pripravená rozsiahla diskusia o Aliexpress. Nemusíte sa báť na čokoľvek opýtať 🙂 Ak hľadáte overených predávajúcich a tovar, tak tie nájdete v sekcii produkty na www.SlovenskyAli.sk . Pre ďalšie super tipy a vychytávky o nakupovaní na Aliexpress sa pridajte na FB stránku Aliexpress – reálne fotky & Inspiration. A ak Vám nesadla veľkosť objednaného oblečenia alebo ste si iba objednali väčšie balenie doplňkov do domu, tak ich predajte na Aliexpress BAZARU na stránke www.AliManiacky.sk.Odpovedať

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Aliexpress slovensky, recenzie, skúsenosti, nakupovanie z číny

Slovenský Aliexpress - v slovenčine  Viac:
  Nove otevreni sporu open dispute aliexpress reklamace SKsm
  31 – Nový spôsob otvorenia sporu / reklamácie na Aliexpress

  Z dôvodu zmeny vzhľadu Aliexpress sme urobili nový článok na otvorenie sporu na Aliexpress. Prejdite prosím na tento nový článok...

  Zavrieť