Zásielky do 10 dní, žiadne clo ani DPH. Česká pošta začala spolupracovať s Aliexpress

Autor: Slovenský Aliexpress
utorok, 10 novembra, 2020

Komentáre: pridaj komentár.

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdiček (382 hlasov, priemer: 4,98 z 5)
Loading...

Vzhľadom k blížiacej sa zľavové akciu 11.11. na Aliexpress Vás určite zaujíma, či Vám stihne balíček doraziť do Vianoc? Na to bohužiaľ nie je jasná odpoveď.

Naši susedia z Českej republiky sa môžu tešiť na novú spoluprácu, ktorá vznikla medzi Českou poštou a Aliexpress. Táto nová spolupráca má urýchliť práve doručovanie balíkov počas 11.11.

 

Spolupráca medzi Českou poštou a Aliexpress

Česká pošta na svojich webových stránkach uvádza, že nadviazala priamu spoluprácu s obchodnou platformou Aliexpress. Môžete sa tešiť na to, že Česká pošta plánuje doručiť desiatky tisíc balíčkov v rámci zľavovej akcie 11.11.2020 Zásielky budú odoslané cez špeciálne colné skladisko v Belgicku a dostanú sa tak k zákazníkom rýchlejšie. Svoju zásielku by mali obdržať do dvoch týždňov od objednania.

 

Pri aktuálnej zľavovej akcii ide o pilotnú spoluprácu, ktorej cieľom je čo najrýchlejšie dodanie tovaru koncovým zákazníkom. Preto budú objednávky odosielané ako vnútroštátná zásielka v rámci ČR. Spolupráca s Českou poštou je pre tento globálny e-shop logická, pretože ponúkame najširšiu logistickú sieť v Česku, „hovorí Martin Hurda, manažér medzinárodného obchodu Českej pošty.

 

Žiadne DPH a clo navyše

Veľkou výhodou tejto novej dohody medzi Českou poštou a Aliexpress je, že sa má Česká republika zaradiť v roku 2021 do skupiny krajín, v ktorých budú zásielky doručované do desiatich dní od objednania na Aliexpressu.

 

Ale, čo určite poteší veľkú časť českých zákazník je, že zásielka nebude zaťažená dodatočnou daní z pridanej hodnoty alebo clom, pretože zásielky budú vopred dané do voľného obehu v rámci EÚ v Belgicku.

Postup objednávania do ČR zostáva rovnaký, len sa môžeme tešiť na výhody, ktoré z tejto novej spolupráce vyplynú.

 

Viac o novom zákone, ktorý ruší oslobodenie od DPH od 1.7.2021 sa dočítate v článkoch.

 1. Nový zákon od roku 2021. Koniec lacným nákupom z Číny kvôli DPH?

 2. Zdražie lacný tovar z Číny od roku 2021?

 

Nám nezostáva, než dúfať, že Slovenská pošta čoskoro nadviaže rovnakú spoluprácu a budú nám chodiť balíky z Aliexpress rýchlejšie, bez cla a DPH. Dovtedy môžeme využiť to, že veľa z nás má rodinu alebo kamarátov v Českej republike a môžete si objednať niečo drahšieho do ČR. Určite budeme sledovať, ako sa bude situácia vyvíjať, tak si zapnite upozornenie na zasielanie noviniek. Novinky sa dozviete medzi prvými.

Krásny den všetkým.

 

 

 Odpovedať

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Aliexpress slovensky, recenzie, skúsenosti, nakupovanie z číny

Slovenský Aliexpress - v slovenčine  Viac:
  vyhladavat na aliexpress
  04 – Ako vyhľadávať tovar na Aliexpress – Čína

  Už sa viete na Aliexpress zaregistrovať a teraz Váš naučím vyhľadávať . Existujú dve možnosti, ako začať vyhľadávať  tovar na Aliexpress....

  Zavrieť