12 – Ako sa orientovať v popise produktu na Aliexpress

Autor: Slovensky Aliexpress
sobota, 28 septembra, 2019

Komentáre: pridaj komentár.

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdiček (468 hlasov, priemer: 4,60 z 5)
Loading...

V tomto článku sa dozviete ako sa najlepšie orientovať v informáciách o tovare u jednotlivých predajcov. Najmä pre začiatočníkov to môže byť náročné, takže si to spoločne podrobne prejdeme.

Hodnotenie tovaru

Prvé čo vidíme je názov tovaru a jeho hlavné atribúty, podľa ktorých tovar vyhľadávame. Hneď pod názvom je hodnotenie podľa hviezdiček od nakupujúcich na Aliexpress k danému výrobku. Hodnotenie hviezdičkami Vám určuje spokojnosť s tovarom. Ďalej je hlasovanie uvádza v percentách a v zátvorke je počet hodnotiteľov. Môžete tak porovnať, či tovar so 100% spokojnosťou je udelené od jedného nakupujúceho alebo od stoviek nakupujúcich. Popri hodnotení vidíme počet objednávok tohto tovaru od konkrétneho predajcu na Aliexpress. Môžeme sa tiež stretnúť s tým, že predajca má napríklad 150 objednávok a žiadne hodnotenie tovaru, pretože tovar nedávno vystavil tovar za dobrú cenu, ľudia nakúpili a tovar je doposiaľ na ceste k nim. Tovar a predajca teda čakajú na hodnotenie od kupujúcich.

Informácie o cene

Pod hodnotením je uvedená cena tovaru. Väčšinou býva tovar v zľave, takže je najskôr uvedená preškrtnutá cena pred zľavou a nižšie potom väčším oranžovým písmom cena aktuálne. Informácie o percente zľavy sa tiež zobrazuje na produktovej fotografiu – oranžová vlajočka v pravom rohu. Vedľa ceny vidíme, ako dlho táto cena ešte bude platiť. Môže to byť od niekoľkých hodín až po niekoľko dní. U ceny je tiež uvedená informácia, že cena je za balíček tovar (lot, pack) alebo za kus (piece). Niekedy sú zobrazené trochu zavádzajúce fotografie s väčším množstvo tovaru a uvedená cena za 1 kus. Pokiaľ nakupujúci toto prehliadne, môže byť potom následne veľmi sklamaný až mu zásielka dorazí. V nedávnej dobe som napríklad videla v SuperDeals Aliexpress ponuku na penové puzzle pre najmenších. Na fotografii bolo puzzle zložené z štvorcov 3×3 ks a akčná cena okolo 4 US. Ponuka ma zaujala, a preto som si ju otvorila. Okrem hlavnej fotografie s rozloženým puzzle tu bola aj ďalšia fotografia s detailom 1 kusu a potom fotografie zafóliovaného balíčka s 10tich kusy. Predajca uvádzal cenu za kus. Podľa fotografií sa teda dalo predpokladať, že predajca uvádza cenu za 1 kus balenie. Pri podrobnejšom preštudovaní celej stránky som našla nižšie v texte, že cena je za 1 ks 30 cm x 30 cm, čo je teda veľmi nevýhodná cena. Avšak dole na stránke som si v hodnotení našla, že tejto „výhodné“ ponuky len pre aktuálny deň už využilo viac ako 20 nakupujúcich a mnoho ďalších iste ešte pribudlo, ako ponuka skončila svoju platnosť. Takže na toto pozor! Ak si nie ste istí, čo za svoje peniaze dostanete, hľadajte buď podobnú ponuku tovaru u iného predajcu Aliexpress alebo môžete kontaktovať priamo predajcu. Tu je ale nutné počítať s niekoľkohodinovým až niekoľkodňovom čakaní na odpoveď, málokedy predajcu reaguje ihneď, hoci je online. Je dobré si tiež prečítať návod Ako vybrať predajcu a vyhnúť sa podvodníkom na Aliexpress.

Pridani zbozi do kosiku na Aliexpress 5

Získanie väčšie zľavy

U ceny je často uvedená aj možnosť, ako si cenu ešte viac znížiť. Prvou možnosťou je množstevná zľava Bulk Price. Táto cena je uvedená v rozbaľovacom menu pod oranžovú cenou výrobku. Kliknutím na šedý trojuholníček sa ukáže zľava, ak si kúpite viac kusov. Niektorí predajcovia uvádzajú konkrétne nižšiu cenu, niektorí ju majú uvedenú v % z pôvodnej ceny. Zľava na zakúpený tovar je už od 2 ks, čo je výhodné napr. Pri nákupe oblečenia, bielizne, hračiek a pod. Druhou možnosťou na zľavu tovaru je jeho nákup cez mobil či tablet naskenovaním QR kódu. Alebo využitie kupónov, ktoré predajca ponúka.

Pridani zbozi do kosiku na Aliexpress

Pokračujte prosím v čítaní na druhej stránke. Dozviete sa ako vybrať veľkosť, dopravu, ako pridať tovar do košíka …


Stránky: 1 2


Odpovedať

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Aliexpress slovensky, recenzie, skúsenosti, nakupovanie z číny

Slovenský Aliexpress - v slovenčine    Viac:
    Android kapesni projektor projector Aliexpress Gearbest review SK
    Vreckový projektor H96-P DLP Android – GearBest recenzia

    Prezentujete radi fotky z dovolenky svojej rodine či priateľom? Chcete si občas pustiť film, ale nemáte v spálni televízii? Tak...

    Zavrieť