12 – Ako sa orientovať v popise produktu na Aliexpress

Autor: Slovensky Aliexpress
sobota, 28 septembra, 2019

Komentáre: pridaj komentár.

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdiček (468 hlasov, priemer: 4,60 z 5)
Loading...

V tomto článku sa dozviete ako sa najlepšie orientovať v informáciách o tovare u jednotlivých predajcov. Najmä pre začiatočníkov to môže byť náročné, takže si to spoločne podrobne prejdeme.

Hodnotenie tovaru

Prvé čo vidíme je názov tovaru a jeho hlavné atribúty, podľa ktorých tovar vyhľadávame. Hneď pod názvom je hodnotenie podľa hviezdiček od nakupujúcich na Aliexpress k danému výrobku. Hodnotenie hviezdičkami Vám určuje spokojnosť s tovarom. Ďalej je hlasovanie uvádza v percentách a v zátvorke je počet hodnotiteľov. Môžete tak porovnať, či tovar so 100% spokojnosťou je udelené od jedného nakupujúceho alebo od stoviek nakupujúcich. Popri hodnotení vidíme počet objednávok tohto tovaru od konkrétneho predajcu na Aliexpress. Môžeme sa tiež stretnúť s tým, že predajca má napríklad 150 objednávok a žiadne hodnotenie tovaru, pretože tovar nedávno vystavil tovar za dobrú cenu, ľudia nakúpili a tovar je doposiaľ na ceste k nim. Tovar a predajca teda čakajú na hodnotenie od kupujúcich.

Informácie o cene

Pod hodnotením je uvedená cena tovaru. Väčšinou býva tovar v zľave, takže je najskôr uvedená preškrtnutá cena pred zľavou a nižšie potom väčším oranžovým písmom cena aktuálne. Informácie o percente zľavy sa tiež zobrazuje na produktovej fotografiu – oranžová vlajočka v pravom rohu. Vedľa ceny vidíme, ako dlho táto cena ešte bude platiť. Môže to byť od niekoľkých hodín až po niekoľko dní. U ceny je tiež uvedená informácia, že cena je za balíček tovar (lot, pack) alebo za kus (piece). Niekedy sú zobrazené trochu zavádzajúce fotografie s väčším množstvo tovaru a uvedená cena za 1 kus. Pokiaľ nakupujúci toto prehliadne, môže byť potom následne veľmi sklamaný až mu zásielka dorazí. V nedávnej dobe som napríklad videla v SuperDeals Aliexpress ponuku na penové puzzle pre najmenších. Na fotografii bolo puzzle zložené z štvorcov 3×3 ks a akčná cena okolo 4 US. Ponuka ma zaujala, a preto som si ju otvorila. Okrem hlavnej fotografie s rozloženým puzzle tu bola aj ďalšia fotografia s detailom 1 kusu a potom fotografie zafóliovaného balíčka s 10tich kusy. Predajca uvádzal cenu za kus. Podľa fotografií sa teda dalo predpokladať, že predajca uvádza cenu za 1 kus balenie. Pri podrobnejšom preštudovaní celej stránky som našla nižšie v texte, že cena je za 1 ks 30 cm x 30 cm, čo je teda veľmi nevýhodná cena. Avšak dole na stránke som si v hodnotení našla, že tejto „výhodné“ ponuky len pre aktuálny deň už využilo viac ako 20 nakupujúcich a mnoho ďalších iste ešte pribudlo, ako ponuka skončila svoju platnosť. Takže na toto pozor! Ak si nie ste istí, čo za svoje peniaze dostanete, hľadajte buď podobnú ponuku tovaru u iného predajcu Aliexpress alebo môžete kontaktovať priamo predajcu. Tu je ale nutné počítať s niekoľkohodinovým až niekoľkodňovom čakaní na odpoveď, málokedy predajcu reaguje ihneď, hoci je online. Je dobré si tiež prečítať návod Ako vybrať predajcu a vyhnúť sa podvodníkom na Aliexpress.

Pridani zbozi do kosiku na Aliexpress 5

Získanie väčšie zľavy

U ceny je často uvedená aj možnosť, ako si cenu ešte viac znížiť. Prvou možnosťou je množstevná zľava Bulk Price. Táto cena je uvedená v rozbaľovacom menu pod oranžovú cenou výrobku. Kliknutím na šedý trojuholníček sa ukáže zľava, ak si kúpite viac kusov. Niektorí predajcovia uvádzajú konkrétne nižšiu cenu, niektorí ju majú uvedenú v % z pôvodnej ceny. Zľava na zakúpený tovar je už od 2 ks, čo je výhodné napr. Pri nákupe oblečenia, bielizne, hračiek a pod. Druhou možnosťou na zľavu tovaru je jeho nákup cez mobil či tablet naskenovaním QR kódu. Alebo využitie kupónov, ktoré predajca ponúka.

Pridani zbozi do kosiku na Aliexpress

Pokračujte prosím v čítaní na druhej stránke. Dozviete sa ako vybrať veľkosť, dopravu, ako pridať tovar do košíka …


Stránky: 1 2


Odpovedať

Aliexpress slovensky, recenzie, skúsenosti, nakupovanie z číny

Slovenský Aliexpress - v slovenčine

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Filter by Categories
Ako nakupovat na Aliexpress
Články Aliexpress
Dôležité
Doplnky
Elektronika
GearBest
Móda
Nákupy Čína
Nakupy z ciny
Vianoce
Značky
    Viac:
    Aliexpress skupiny a stranky zkusenosti titulka SK
    Odporúčané skupiny a stránky o Aliexpress

    Máme pre Vás tipy na super Facebookove stránky a skupiny, ktoré sa týkajú Aliexpress. V týchto skupinkách Vám všetci radi...

    Zavrieť