Slovenská pošta v núdzovom stave – objednávky a doručovanie tovaru z Aliexpress

Autor: Slovenský Aliexpress
štvrtok, 26 marca, 2020

Komentáre: pridaj komentár.

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdiček (360 hlasov, priemer: 4,96 z 5)
Loading...

Každého z nás situácia s koronavírusom ovplyvňuje, či už sa jedná o pracovné obmedzenia, starosť o deti, strach o svoje zdravie, zrušenie naplánovaných akcií alebo len obyčajné stretnutie s priateľmi. Väčšina z nás má v hlave veľa otázok, na ktoré nepoznáme odpoveď. A aby toho nebolo málo, tak Slovenská pošta vyhlásila obmedzení medzinárodnej prepravy. Šíria sa informacie o tom ze sa nedoručuje z Číny. Ako to máme ale chápať? Nebudú nám doručené zásielky z Aliexpress a GearBest? Čítajte ďalej celý článok.

 

Obmedzenia a úpravy v medzinárodnej pošte

 

Slovenská pošta koordinuje pohyb medzinárodnej pošty podľa situácie v krajinách celého sveta a podľa pokynov Svetovej poštovej únie. Všetky zásielky, ktoré na Slovensko prídu, Slovenská pošta doručí adresátom v súlade s aktuálnymi preventívnymi ochrannými opatreniami.

Kvôli nedostatku prepravných kapacít a obmedzeniam v leteckej preprave, ktorá je základným druhom prepravy zásielok, zoznam krajín, do ktorých nie je možné poštu doručiť sa rozšíril. Preto Slovenská pošta pozastavuje prijímanie zásielok od zákazníkov s doručením do krajín, kam nie je možné poštu doručiť. Tu je odkaz na zoznam krajín s úpravou doručovania pošty.

 

Slovenska posta koronavirus COVID 19 dorucovanie zasielok

 

Do krajín, kde vie Slovenská pošta v spolupráci s poštami v zahraničí doručiť zásielky cestnou dopravou, prijímanie zásielok od zákazníkov pokračuje. Všetky zásielky, ktoré na Slovensko z Aliexpress a Gearbest prídu, Slovenská pošta doručí adresátom.

 

Všetky informácie k obmedzeniu ponuky služieb Slovenskej pošty nájde na ich webe v tomto odkaze.

V článku sa Vám pokúsime zodpovedať najčastejšie otázky, ktoré máte ohľadom zásielok z Aliexpress a GearBest. Prosím berte na vedomie, že situácia sa môže každým dňom zmeniť a my čerpáme z bežne dostupných dát. Článok sa budeme snažiť priebežne aktualizovať.

 

 

1. Objednal som si zásielku pred par týždňami. Dorazí ešte vôbec?

 

Na základe komunikácie s našimi užívateľmi môžeme povedať, že zásielky z Aliexpress su normálne doručované. Ale teraz musíte počítať s tým, že ak sa Vám zásielka nezmestí do schránky, tak Vám bude uložená na pošte. Vy si ju musíte do 32-tich dní vyzdvihnúť (18+14 bez vyberania poplatku za službu). Tieto zásielky sú uložené na pobočkách pôšt a zákazník dostane do schránky oznámenie o uložení zásielky (tzv. žltý lístok). Pri službe elektronické oznamovanie zásielok zas elektronickú notifikáciu zaslanú na e-mail alebo SMS.

 

2. Keď teraz urobím objednávku na Aliexpress doručí mi Slovenská pošta zásielku?

Predajcovia v Číne už začali pracovať bez obmedzenia a všetok tovar odosielajú postupne po celom svete. Na Aliexpress a GearBest si teda môžete urobiť objednávku, ale iba počítajte s dlhšou dobou doručenia.

Pokiaľ to ide, tak si vyberajte, aby bol tovar zaslaný z Európskeho skladu, napr zo Španielska alebo Francúzska. Je to možné len u niektorých produktov. Výber tovaru je obmedzený, ale rýchlosť dodania je výrazne rýchlejší. My sme objednávali respirátory FFP3 zo španielskeho skladu a mali by sme ich dostať za 6 dní. Dodávka priamo z čínskeho skladu by trvala cca 20 dní.

 

ship from aliexpress

 

3. Čo znamená keď mám u kontrolovanej dodávky napísané „Vyššia moc“?

Vyššia moc môže teraz znamenať, že zásielka bola uložená na pošte bez doručenia kvôli kontaktu. Uložia vám zásielku automaticky na 32 dní na pošte. A musíte si pre ňu osobne prísť. Slovenská pošta vyzýva všetkých svojich klientov, aby zvážili akúkoľvek návštevu pobočky. Pokiaľ si bezodkladne musí vybaviť svoje poštové záležitosti, dôrazne je žiadajú, aby ste používali ochranné prostriedky, ideálne respirátor, rúšku alebo aspoň mali prekrytý nos a ústa šálom.

TIP: Pozrite sa ako môžete sledovať zásielku.

 

4. Som v karanténe. Doručí mi pošta zásielku?

Slovenská pošta nedoručuje zásielky ľuďom, ktorí sú v karanténe. Ľudia v karanténe budú mať v schránke žltý lístok.

„V súlade s vyhláškou o karanténe všetkým osobám v karanténe nebudeme zásielky doručovať a automaticky necháme v schránke oznámenie o uložení zásielky, teda žltý lístok. O možnostiach predĺženia úložných lehôt zásielok a uplatnení bezkontaktného doručovania komunikujeme s Úradom pre reguláciu elektronických komunikácií a poštových služieb SR,“ uviedla Rovenská

5. Slovenská pošta nebude odosielať zásielky do vybraných krajín

Slovenská pošta nebude prijímať akékoľvek zásielky adresované do nasledujúcich krajín, pretože nemôže garantovať ich prevzatia v cieľovej krajine. Jedná sa krajiny: Čína, Izrael, Irán, Južná Kórea, Arménsko, Azerbajdžan, Uzbekistan, Cyprus, Gruzínsko, Rusko, Nový Zéland, Peru, Senegal, Rwanda, Kajmanské ostrovy, Tunisko, Moldavsko, Lotyšsko. Tento zoznam krajín sa môže meniť podľa aktuálneho situácie. To ale neznamená, že Vám zásielky z Číny nedorazí. Spojenie v smere Čína -> Česko alebo Slovensko funguje bez problému. Všetky zásielky, ktoré na Slovensko z Aliexpress a Gearbest prídu, Slovenská pošta doručí adresátom.

6. Kedy sú pobočky pošty otvorené?

Na otváraciu dobu konkrétnej pobočky sa vždy informujte na webe Slovenskej pošty. Odporúčame vopred poštu telefonicky kontaktovať, nech tam nechodíte zbytočne.

Slovenská pošta od utorka 24. marca 2020 do 5. apríla 2020 upraví otváracie hodiny pobočiek na celom území Slovenska.

Počas pracovných dní budú mať pobočky Slovenskej pošty individuálne stanovené otváracie hodiny aj s ohľadom na momentálny stav zamestnancov ovplyvnený všeobecnou situáciou tak, aby bolo koncentráciou obyvateľov v čo najväčšej miere zabránené šíreniu COVID-19. V mestách nad 10 000 obyvateľov budú pošty otvorené do 16:00 hod, minimálne jedna pošta bude otvorená jeden deň v týždni do 17:00 hod. V sobotu a v nedeľu budú všetky pošty zatvorené.

 

Toto obdobie je náročné pre všetkých, tak prosím buďme trpezlivejší, než inokedy. Ak máte ešte inú (aktuálnu) skúsenosť alebo otázku k doručovaní balíčkov v núdzovom stave, tak ju určite pridajte do komentára pod článkom.

 

Mohlo by Vás tiež zaujímať: Koronavírus – môžem sa nakaziť cez zásielku z Aliexpress – Číny?

 Odpovedať

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Aliexpress slovensky, recenzie, skúsenosti, nakupovanie z číny

Slovenský Aliexpress - v slovenčine    Viac:
    Smartphone apps infographics
    03 – Nová mobilná aplikácia na Aliexpress

    Inštalácia mobilnej aplikácie Aliexpress prináša určité výhody aj nevýhody. Niekomu sa lepšie pracuje na počítači napríklad z dôvodu prehľadnosti, ale iní zase...

    Zavrieť