57. AliExpress Saver Shipping vs AliExpress Standard Shipping: Aké sú rozdiely medzi týmito dvoma spôsobmi prepravy?

Autor: Slovenský Aliexpress
utorok, 5 apríla, 2022

Komentáre: pridaj komentár.

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdiček (234 hlasov, priemer: 4,97 z 5)
Loading...

Na AliExpress existuje niekoľko rôznych spôsobov dopravy, ktoré môžeme rozlíšiť podľa ich dodacej lehoty a možnosti sledovania objednávok. Často využívame dopravu China Post, Hong Kong Post a Cainiao, ale už nejaký čas je najpopulárnejšou formou dopravy AliExpress Standard Shipping. Z toho vzišli aj varianty ako AliExpress Saver Shipping alebo AliExpress Premium Shipping. Napriek tomu, že sú názvy veľmi podobné, každý má odlišné vlastnosti. Preto si v dnešnom článku vysvetlíme, čo to je a aké výhody majú tieto zásielky.

NOVINKA: Vyfiltrujte si dopravu Aliexpress Standard alebo Saver Shipping. Viac informácií tu v článku 60. Ako vyfiltrovať produkty s dopravou Aliexpress Standard alebo Saver shipping na Aliexpress.

Spôsoby dopravy a ich výhody

Všetky tieto spôsoby dopravy majú spoločné to, že ich spracováva AliExpress vo svojom logistickom centre. Aliexpress poskytuje väčšiu bezpečnosť a ďalšie výhody oproti iným spôsobom dopravy. Ide o zásielky, ktoré majú dohodu s medzinárodnými prepravnými spoločnosťami, aby dorazili rýchlejšie. Vysvetlíme vám ich rozdiely.

 

AliExpress Standard Shipping

Tento spôsob dopravy je v súčasnej dobe jedným z najpopulárnejších na AliExpress, pretože bol jedným z prvých, ktorý sa začal ponúkať. Pokiaľ zvolíte tento spôsob dopravy, poskytovateľ odošle Vašu objednávku do logistického centra AliExpress. Odtiaľ bude odoslaná až k vám domov, pod kontrolou samotnej predajnej stránky Aliexpress. Aby bola doprava k Vám domov veľmi rýchla, AliExpress využíva úzku spoluprácu s miestnymi prepravnými spoločnosťami.

Tento spôsob dopravy sa používa pre produkty s hodnotou vyššou ako cca 5 USD, takže sa používa certifikovaná zásielka s číslom zásielky. Zásielku je možné ľahko vyhľadať zo stránky objednávky na Aliexpress alebo z externých stránok, ako je napr. 17track.net. Balík bude doručený prostredníctvom štátnej poštovej služby a šance na zastavenie balíka colníkmi sú veľmi malé. Balíček ide totiž cez prekladisko EÚ, a tým pádom je vstupnou krajinou iná krajina ako Slovenská republika. Colné vyhlásenie ani poplatky pošte by ste s týmto druhom dopravy nemuseli vôbec riešiť.

 

TIP pre všetkých, čo nakupujú na Aliexpress: Vyskúšajte doplnok do prehliadača Aliexpress Superstar! Táto pomôcka je jedinečná a pomôže vám lepšie sa orientovať pri nákupoch na Aliexpress. Vďaka nej zistíte napríklad históriu cien u každého produktu, zistíte aké má hodnotenie predajcu od ktorého si tovar kupujete, vyhľadáte si akýkoľvek produkt na Aliexpress podľa ľubovoľného obrázku z internetu, stránky Aliexpress si môžete strojovo preložiť do slovenčiny. A hlavne Vám príde upozornenie, že Vám končí ochranná lehota, takže už nikdy nezabudnete otvoriť včas spor a neprídete zbytočne o peniaze. Za skúšku nič nedáte. Všetko je ZADARMO. Doplnok už používa 30 000 používateľov. Pridajte si ho do prehliadača aj vy tu.

 

AliExpress Saver Shipping

Ide o ďalšiu z alternatív prepravy, ktorú spracováva AliExpress. Táto doprava je stále častejšia ako alternatíva ku Cainiao, China Post a ďalším ekonomickým zásielkam. Tento spôsob dopravy sa používa pre produkty nižšej hodnoty ako cca 5 USD. Získate sledovacie číslo a umožňuje sledovanie. Oproti doprave cez China Post má teda veľké výhody: predajca bude môcť kontrolovať, či bol produkt doručený. Tým sa predajca vyhne falošným sporom a kupujúci bude mať tú výhodu, že bude môcť sledovať svoju objednávku.

Predávajúci odošle tovar do skladu Aliexpress (Cainiao), kde sú objednávky roztriedené a následne odoslané na letisko pre ďalšie doručenie.
Sledovanie zásielok Aliexpress Saver Shipping je možné pomocou čísla v medzinárodnom formáte na stránke Cainiao. Číslo vyzerá takto: ZA000000000HK alebo ZA000000000LV a umožní Vám určiť aktuálne umiestnenie balíčka.

 

AliExpress Premium Shipping

Tento posledný spôsob dopravy je veľmi ťažké dohľadať, pretože ho používa iba niekoľko predajcov a nie je dostupný vo všetkých krajinách. Používa sa pre výrobky, ktoré majú vysokú cenu alebo pokiaľ sú veľmi objemné a ťažké. Je to ďalší zo spôsobov prepravy, ktorý zaisťuje AliExpress, ale v tomto prípade je zasielaný prostredníctvom súkromného kuriéra, ako je DHL, FedEx, Seur, UPS… Takže aj keď je dodacia lehota skrátená na 7 až 15 dní, tak Vás chceme upozorniť, ze používanie týchto súkromných kuriérov zvyšuje riziko zadržania balíčka s colnými prirážkami (hlavne colného zastupovania týmito spoločnosťami). Cena tejto zásielky je navyše vysoká.

 

Doprava Sledovanie Doručenie Popis
AliExpress Standard Shipping Áno 15-20 dní Veľmi rýchla certifikovaná zásielka, obvykle dorazí včas a je jednou z najbežnejších na AliExpress.
AliExpress Saver Shipping Áno 30 dní (15-20 dní, ak je objednávka kombinovaná) Pravidelné odosielanie, ale so sledovaním, všeobecne pomerne rýchle (obvykle dorazí dlho pred odhadovaným dátumom).
AliExpress Premium Shipping Áno 7-15 dní Doprava súkromným kuriérom, za poplatok. Doručenie akýmkoľvek súkromným kuriérom, s ktorým má AliExpress zmluvu (DHL, FedEx, EMS,…).

 

Rýchle dodanie: Vaše objednávky obdržíte za menej ako 10 dní

Aliexpress platforma neustále pracuje na zlepšovaní podmienok pre svojich kupujúcich. Jedným z jeho najnovších vylepšení je možnosť prijímať Vaše objednávky za menej ako 10 dní z Číny. Je to vďaka dohode AliExpress s rôznymi prepravnými spoločnosťami pre expresné dodávky. Budete môcť prijímať svoje objednávky  za 3, 5 alebo 10 pracovných dní. Stačí iba filtrovať vyhľadávanie pomocou možnosti „Fast Shipping“.

Sú zásielky spracovávané AliExpress spoľahlivejšie?

Áno. Je zrejmé, že pokiaľ AliExpress spracuje zásielku, tak je pre predajcov oveľa ťažšie Vás podviesť alebo Vám poskytnúť nesprávne sledovacie číslo. Zásielky spracovávané AliExpress majú menší počet reklamácií a sú oveľa spoľahlivejšie. To neznamená, že nemôže dôjsť k chybám. Pokiaľ by k nejakému problému došlo, tak odporúčame otvoriť spor na Aliexpress.

Pokiaľ predajca nepoužije sľúbený spôsob dopravy, môžem to reklamovať?

To je jedna z otázok, ktorú dostávame pomerne často. Zakúpili ste napríklad produkt, o ktorom ste si mysleli, že dorazí overeným spôsobom dopravy, ale predajca sa rozhodol ho poslať ako obyčajný balík. Môžete takýto balík reklamovať? Pokiaľ ste nezaplatili žiadne poštovné, môže predajca skutočne použiť iný spôsob dopravy bez toho, aby bol penalizovaný, dôležité je, že Vám tovar dorazí domov cez prekladisko EU. Pokiaľ ste niečo za dopravu zaplatili, môžete požadovať vrátenie nákladov za dopravu. Odporúčame, aby ste najskôr kontaktovali predajcu, než začnete spor. A pokiaľ z nejakého dôvodu potrebujete, aby bola Vaša objednávka odoslaná s určitým typom dopravy, tak to vopred predajcovi napíšte do správy.

 

Ako zmeniť alebo vybrať inú dopravu

1. Pokiaľ daná možnosť Aliexpress Standard Shipping nie je automaticky preddefinovaná, môžete si ju zvoliť sami kliknutím na MORE OPTIONS (viac možností) viď obrázok.

 

Aliexpress Standard Shipping Saver doruceni clo tax delivery kde najit DPH 2 sm

2. Vyberte Aliexpress Standard shipping.

Aliexpress Standard Shipping Saver doruceni clo tax delivery kde najit posta DPH prohlaseni

 

 

Ďalšie tipy a triky v našich návodoch

Na Slovenskyali.sk máme okrem analýzy najlepších produktov dostupných na AliExpress aj tipy a triky pre bezpečné nakupovanie na AliExpress. Všetky ich nájdete v našej sekcii Ako nakupovať. Než začnete nakupovať, tak si určite pridajte do prehliadača doplnok do prehliadača Aliexpress Superstar, ktorý má množstvo užitočných funkcií.

 

Budete aj naďalej nakupovať na Aliexpress?

 

Už ste dostali produkty prostredníctvom spomínaných spôsobov dopravy AliExpress? Radi by sme počuli o Vašich skúsenostiach s nakupovaním, takže nám neváhajte zanechať komentár nižšie.Odpovedať

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Aliexpress slovensky, recenzie, skúsenosti, nakupovanie z číny

Slovenský Aliexpress - v slovenčine    Viac:
    Kupony na Aliexpress zlavove SK Final
    28 – Ako fungujú zľavové kupóny na Aliexpress

    Ak nakupujete na Aliexpress, tak ste už ušetrili veľa peňazí. Vďaka našim návodom sa viete vyhnúť podvodníkom na Aliexpress a...

    Zavrieť