54. Ako vyhľadať európske sklady na Aliexpress?

Autor: Slovenský Aliexpress
utorok, 11 mája, 2021

Komentáre: 2 komentáre.

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdiček (365 hlasov, priemer: 4,95 z 5)
Loading...

Kvôli novému EÚ zákonu si budú niektorí z nás objednávať tovar aj z európskych skladov Aliexpress. Od 1.7.2021 totiž začne platiť zákon, kvôli ktorému budeme platiť DPH na všetky zásielky z tretích krajín. Pokiaľ si rovnaký tovar objednáte z európskeho skladu, tak nemusíte platiť DPH ani clo. V súčasnej dobe ešte nie je všetko ideálne nastavené. U niektorých výrobkov býva vyššie poštovné pri objednávaní z európskych skladov. Dodacie lehoty sú ale okolo 7 dní. Viac o novom zákone sa dočítate v článku Čo sa zmení od 1.7.2021 a ako sa vyhnúť vysokým poplatkom?

 

Ako vyhľadať európsky sklad? Máme tu návod:

A) NA POČÍTAČI

Na hlavnej lište Aliexpress sa vám po rozkliknutí filtra rozroluje možnosť vybrať si krajinu, do ktorej budete tovar doručovať.

Nevieme prečo to tak je, ale ak si chcete vyfiltrovať európskej sklady, tak si musíte nastaviť krajinu doručenia Českú republiku. Ak to neurobite, nezobrazí sa Vám zakrúžkované okno (filter) Ship from. Viď obrázok nižšie. Balíček bude doručený samozrejme na slovenskú adresu uvedenú počas objednávania a platenia tovaru.

 

Jak vyhledat Evropsky sklad Aliexpress ship from

 

Po rozkliknutí Ship from sa Vám zobrazia krajiny, z ktorých Vám môže byť tovar doručený.

 

Jak vyhledat Evropsky sklad Aliexpress 2a

 

Skúsili sme si vybrať Španielsko a zobrazilo sa nám veľa produktov.

Ako vyhladat europske sklady Aliexpress

 

Môže sa Vám tiež stať, že aj keď ste vybrali doručenie do Českej republiky, tak Vám to síce nejaký produkt vyhľadá, ale nakoniec Vám ho z Poľska nedoručia ( Can not deliver ) a budete musieť zvoliť už pri objednávke doručenie priamo z Číny.

 

Jak vyhledat Evropsky sklad Aliexpress nemuze dorucit 2

 

Ak ešte nepoužívate doplnok do prehliadača Aliexpress Superstar, tak si ho určite pridajte. Nielen, že Vám ukazuje cenovú históriu, môžete vyhľadávať v slovenskom jazyku, vyhľadávať podľa obrázka a mnoho ďalšieho. Čoskoro tam bude aj kalkulačka pre výpočet cla, DPH a poplatkov s tým spojených. Kalkulačka sa bude nachádzať v košíku na pravej strane priamo na stránkach Aliexpress. Zapnite si upozornenie na stránku alebo sa prihláste na odber emailu, nech sa o tejto novinke dozviete.

 

2) NA MOBILU

V prípade, že si potrebujete vyhľadať doručenie z európskeho skladu na mobilnú aplikáciu, tak postupujte podľa návodu. Otvorte si aplikáciu a vpravo dole kliknite na panáčika s nápisom Account. Dostanete sa na Váš profil. Po kliknutí na ozubené koliesko sa Vám zobrazí Nastavenie aplikácie (Settings).

Jak vyhledat Evropsky sklad Aliexpress mobilni aplikace 5a       Jak vyhledat Evropsky sklad Aliexpress mobilni aplikace 6a

 

V nastavení aplikácie si prekontrolujte, že máte nastavené Ship to Česká republika. Ak to neurobite, nezobrazí sa Vám zakrúžkovaný filter na europské sklady.

 

Jak vyhledat Evropsky sklad Aliexpress mobilni aplikace 7a

 

Do vyhľadávacieho okna napíšte, čo hľadáte napr. Dress a zobrazí sa Vám Filter. Po rozkliknutí filtra si už môžete vyberať krajiny, z ktorých si prajete tovar doručiť. Stačí potvrdiť tlačidlom DONE.

 

Jak vyhledat Evropsky sklad Aliexpress mobilni aplikace 4a Jak vyhledat Evropsky sklad Aliexpress mobilni aplikace a

 

Na čo si dať pozor

Cena tovaru a dopravy sa môže zmeniť podľa toho akú krajine si vyberiete.

 

Tovar s doručením do 7 dní

Pokiaľ na nejaký tovar ponáhľate, prikladáme odkaz na tovar, ktorý by Vám mal byť doručený do 7 dňov. Výber tovaru nie je tak veľký, ale možno Vás zrovna niečo zaujme. Stačí kliknúť na odkaz a dostanete sa na stránku Aliexpress s výberom produktov z EU skladov.

Rýchle doručenie z Európy

 

Situácia s európskymi skladmi zatiaľ ešte nie je úplne ideálna. Ale už aj dnes dostávame zásielky z Holandska, aj keď sme pri objednávke zaškrtli Čínu. Sledujte naše stránky a dozviete všetko potrebné k nakupovaniu na Aliexpress.

 


Počet komentárov: 2


  • Dobry den, tovar si kupujete u cinskeho predajcu a predaj prebieha z tretich zemi. Mate moznost otvorit spor v pripade, ze potrebujete nieco reklamovat. Zaruka zalezi na kazdom predajcovi, niektori ponukaju rocnu zaruku (napr na telefony). Je to velmi individualne.


Odpovedať

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Aliexpress slovensky, recenzie, skúsenosti, nakupovanie z číny

Slovenský Aliexpress - v slovenčine  Viac:
  Alliexpress vyrocie zlavy kupony nakupovanie slovensky
  Aliexpress oslavuje 11. výročie – oplatí sa nakúpiť?

    Aliexpress oslavuje 11 rokov od začatia svojho otvorenia. A pripravil si pre Vás hry, kupóny a zľavy. Nakupujete na...

  Zavrieť