Skrytý predaj a ponuky značkového tovaru na Aliexpress

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdiček (8 247 hlasov, priemer: 4,99z 5)
Loading...

Skrytý predaj je nová terminológia, ktorá vznikla medzi predajcami a užívateľmi  nakupujúcich na Aliexpress. Ak hľadáte krásne a kvalitný značkový tovar, tak by ste mali vedieť, čo tento pojem znamená. V našom článku sa dozviete, ako nakupovanie cez skrytý predaj funguje a hlavne aké pravidlá je treba dodržiavať.

Veľmi dôležité je rozlišovať, aký je rozdiel medzi pojmom Aliexpress a pojmom predajcovia na Aliexpress. Predstavte si Aliexpress ako veľky obchodný dom a vnútri sú jednotliví predajcovia ako napríklad Deichman, A3 Šport, CCC, New Yorker, H & M. atď. Aliexpress dohliada, aby všetok predaj prebiehal podľa ich pravidiel. Jedným z pravidiel je, aby predajcovia nepredávali značkový tovar a aby tým neporušovali práva jednotlivých značiek. Na konci článku nájdete príklady skrytých predajov, aj s odkazmi.


Ako skrytý predaj funguje?

Predajcovia na Aliexpress nesmú predávať falzifikáty značkového tovaru a tak aby neporušoval pravidlá stanovené Aliexpress, začali využívať praktiky skryté predaja. V praxi to znamená to, že Aliexpress predajca vystaví do svojej ponuky napr. večerné šaty, ale po objednaní a splnení podmienok skrytého predaja Vám zašle domov napríklad značkové hodinky Pandora. Zaplatíte za šaty, ale domov Vám dorazí hodinky. Všetko je dopredu dohodnuté.


Ako spoznám, že sa jedná o skrytý predaj?

Určite Vás napadlo, ako spoznáte, že sa jedná o predaj hodiniek Pandora a nie šiat či niečoho iného. Nespoznáte to!  Jedine ak Vám túto ponuku oznámime my, pretože s predajcami sme v úzkom kontakte. Skryté predaje nájdete v našich článkoch zameraných na značkový tovar. Všetko je rozdelené podľa značiek, nech si môžete jednoducho nájsť, čo hľadáte. Uvidíte tam vždy obrázok toho, čo si reálne objednávate. Ak je k možnosti objednania viac druhov alebo farieb hodiniek, topánok, tričiek, tak u nich sú napísané čísla, ktoré si potom vyberiete / objednáte. Všetky inštrukcie nájdete vždy pri danom tovare.


Sú odporúčaný predajcovia overený?

Títo predajcovia značkového tovaru nemajú žiadne hodnotenie. V tomto prípade však neplatí rovnaké pravidlá hodnotenia predajcov ako u klasických objednávok. Jedná sa o predajcu, s ktorými priamo komunikujeme a ktorí nám dávajú tieto tipy hneď po uverejnení. Tieto predajca považujeme za overené, pretože sme od nich sami už niekoľkokrát tovar objednávali a vieme, že tovar je krásne. Kvalita prevedenia tovaru je výborná, a preto ho odporúčame aj Vám. Skryté predaja nám posielajú sami predajcovia z Aliexpress, takže máme vždy nové odkazy.


Aké sú pravidlá skrytého predaja?

Aby bolo skrytých odkazov, čo najviac, tak nepíšte do správ predajcovi otázky ohľadom značkového tovaru a tiež nepíšte žiadnu spätnú väzbu (feedback) na tovar.

 

Prečo nepísať žiadne otázky predajcovi?

Aliexpress má nastavený systém tak, že kontroluje, čo si s predajcom píšete. Pomocou filtrovania si vyhľadá správy predajcu, ktoré zmieňujú názvy značiek. Keď je týchto otázok na jeden produkt veľa, tak je jasné, že je niečo zle a Aliexpress urobí kontrolu.

 

Prečo nepridávať žiadne recenzie?

Ak Aliexpress uvidí, že ľudia vkladajú fotky značkového tovaru, tak daný obchod zruší spolu so všetkými jeho ponukami. Nikomu tým nepomôžete, skôr uškodíte. Založenie nového obchodu na Ali ich stojí $ 3000.

 

Prečo odkazy na značkový tovar prestanú fungovať?

Aby Aliexpress predajcovia zabránili zrušeniu svojho online obchodu, tak vytvoria ponuku napr iba na 48 hodín. Potom daný odkaz zneaktivnia. Ak by táto ponuka bola dlho vystavená, tak Aliexpress predajcu zablokuje. Predajca by si musel vytvoriť nový online obchod a znova zaplatiť $ 3000.

Neaktívne odkazy rušia aj sami predajcovia, ak sa stane niečo, čo by ich mohlo ohroziť.

 

Vytvoril som objednávku, ale link v objednávkach už nie je aktívny.

Je to v poriadku. Nemáte sa čoho báť. Pokiaľ by Vám tovar neprišiel, tak ste chránení  portálom Aliexpress. Ten Vám v prípade otvorenia sporu vráti peniaze za nedodaný tovar. Je jedno, či to bol tovar značkové alebo nie.

 

Aká je dodacia lehota značkového tovaru?

Z našej skúsenosti nám tovar prišiel do 15-tich dní od objednania.

 

Kde nájdem tipy na skrytý predaj?

Zaručeným spôsobom, ako nájsť skryté predaje na značkový tovar je cez naše webové stránky. Všetky skryté predaje sme rozdelili podľa značiek, aby to bolo prehľadnejšie. Skryté tovar tu budeme aj naďalej pridávať.

 

Klikni: Skryté odkazy rozdelené podľa značiek

 

Ďalej sa určite pridajte sa do skupiny Aliexpress – VŠETKO NA SKLADE, skúsenosti ako nakupovat na Ali  alebo sledujte FB stránku 1. Slovenský Aliexpress .


Príklady skrytého predaja z Aliexpress

 

Diesel Hodinky – Odkaz

Vyberte si hodinky a zvoľte číslo pri objednávke. Nenechajte sa zmiasť, že na Aliexpress vidíte iné hodinky. To je práve pointa skrytého predaja.

Pandora Hodinky SA


Michael Kors – žabky – odkaz

Vyberte si velikost žabek a zvolte si barvu dle čísla na našem obrázku. Zaplatíte pouzdro na foťák a přijdou žabky Michael Kors

 

mk zabky sa


Skrytý predaj ADIDAS – Odkaz 

Vyberte kód batohu a vyberte ho priamo v objednávke. Predajca Vám zašle presne typ daného batohu, ktorý zobrazuje kód. Nenechajte sa zmiasť, že na Aliexpress vidíte ponožky. Zaplatíte ponožky, prídu Vám značkové batohy Adidas.

 

skryty prodej adidas


Calvin Klein Hodinky – Skrytá ponuka – odkaz 

Zaplatíte pásik, prídu hodinky! Zvoľte kód podľa obrázku. Nepíšte predajcovi, či naozaj dorazia hodinky. Odkaz môže byť kedykoľvek deaktivovaný.

calvin klein hodinky aliexpress

 


Daniel Wellington –  Odkaz

Vyberte si hodinky a zvoľte číslo pri objednávke. Nenechajte sa zmiasť, že na Aliexpress vidíte iné hodinky.

 skrytý predaj

 

 

Nesadol mi doručený tovar, čo mám robiť? Aliexpress BAZAR

Môže sa stať, že doručený značkový tovar (replika) Vám jednoducho veľkostne nesadne. Jednoduchým riešením je daný tovar predať v Aliexpress Bazáru. Je to bazár nových, nie použitých vecí. Dopyt na značkový tovar je obrovský, takže sa Vám daný tovar rýchlo predá.

 

Dalšie aktivné linky na značkový tovar:

 

 

 


Nutná pomôcka každého nakupujúceho na Aliexpress. Ušetrí vám totiž veľa peňazí. A čo všetko dokáže?

1. Porovnáva ceny produktov

2. Zobrazí cenovú históriu

3. Overí dôveryhodnosť predajcu

4. Vyhľadáva podľa obrázkov

5. FB komentáre pre každý výrobok

6. Odkazy na značkový tovar

Viac informácii nájdete na www.AliSuperstar.sk a tiež v našom podrobnom článku , kde vysvetľujeme, čo všetko doplnok vie a ako ho používať.

Pridať do prehliadača
Leave a Reply

Aliexpress slovensky, recenzie, skúsenosti, nakupovanie z číny

Viac:
Nove otevreni sporu open dispute aliexpress reklamace SKsm
31 – Nový spôsob otvorenia sporu / reklamácie na Aliexpress

Spomínate si na zmenu v prihlasovaní na Aliexpress? Tak teraz je tu ďalšia novinka, ktorá sa týka otvorenia sporu na...

Zavrieť