NIKE a colnica – prosim o radu

Autor: Janka Malikova
štvrtok, 15 septembra, 2016

Komentáre: pridaj komentár.

Domov Diskusné Fóra Clo a DPH Objednávanie značkového tovaru a faku NIKE a colnica – prosim o radu

Táto téma obsahuje 3 odpovede, má 3 hlasy, a bola naposledy aktualizovaná používateľom  Peter Svojak pred 4 rokmi, 5 mesiacmi.

Zobrazujú sa 4 príspevky - 1 až 4 (z celkového počtu 4)
 • Autor
  Príspevky
 • #19007

  Janka Malikova
  Účastník (Participant)

  Dobrý deň,

  som tu nová a chcem sa opýtať či má niekto rovnako zlú skúsenosť ako ja. Objednala som z Ali teplákovú súpravu Nike, bohužiaľ bola vybraná colným úradom na kontrolu. Poslali mi doporučený list v ktorom žiadali fotky a dokumenty potrebné na overenie skutočnej ceny, pretože cena na balíku bola podľa nich nízka. Nafotila som obrázky, udal cenu, poslal doklady o zaplatení a ďalšie. O 3 dni neskôr my prišlo vyjadrenie s tým, že tovar v balíku porušuje duševné právo vlastníctva spoločnosti nike a majú dôvodné podozrenie, že sa jedná o neoriginálne tovaru a žiadajú ma o súhlas k zničeniu tovaru a ak to dobre chápem, tak mi náklady za zničenie tovaru budú snáď aj preúčtované a budem ich musieť zaplatiť ja.

  Môže mi niekto prosím poradiť ako mám postupovať?

  Vopred ďakujem za Vaše rady.

  #19008

  Peter Svojak
  Účastník (Participant)

  Dobrý deň,

  odporučil by som postupovať podľa inštrukcií v liste a prípadne im zatelefonovať alebo napísať e-mail ohľadom detailov, ktorým ste v liste nerozumela.

  Pokiaľ objednávate „značkové“ veci z Aliexpressu, musíte počítať s tým, že Vám budú zabavené bez náhrady. Tiež Aliexpress na to na svojich stránkach upozorňuje – ak by ste žiadala predajcu o vrátenie peňazí, nebude Vám spor uznaný, pretože ste si vedome objednala vec, ktorá bola sfalšovana.

  #19010

  Monika Kachlikova
  Účastník (Participant)

  ahojte,

  tak toto ma celkom vydesilo: -O už sem mala v merku nejaké “značkové” kabelky a teraz sa ich bojím objednať, stalo sa vám ešte niekomu že to colníci hnusne zabavili? Alebo to niekomu bezproblému dorazilo (alebo je to ako ruletaa je to o šťastí)

  vďaka

  #19015

  Peter Svojak
  Účastník (Participant)

  Je to o šťastí;)

  Niekomu to prejde, niekomu to občas zabavia. Myslím, že som nejaké „značkové“ oblečky pre deti videla aj tu v recenziách, dajú sa nájsť aj na http://www.alirecenze.cz, takže je vidieť, že to veľa ľudom príde.

Zobrazujú sa 4 príspevky - 1 až 4 (z celkového počtu 4)

Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.


Aliexpress slovensky, recenzie, skúsenosti, nakupovanie z číny

Slovenský Aliexpress - v slovenčine

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Filter by Categories
Ako nakupovat na Aliexpress
Články Aliexpress
Dôležité
Doplnky
Elektronika
GearBest
Móda
Nákupy Čína
Nakupy z ciny
Vianoce
Značky