GearBest kupony – aktualizované každý deň

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdiček (6 568 hlasov, priemer: 4,88z 5)
Loading...

V poslednej dobe vás zásobujeme rôznymi zľavami na zahraničné e-shop Gearbest, ktorý má v ponuke najrôznejší tovar už tak za pomerne lákavé ceny. Jediná nevýhoda spočíva v tom, že drvivá väčšina produktov je zasielaná zo skladov v Ázii. Niektorí sa tak môžu obávať nutnosti zaplatiť daň a clo, aj keď v článku vždy uvádzame, ako objednávku uskutočniť, aby ste sa plateniu vyhli. Pre iných zase predstavuje nevýhodu dlhá doba dodania.

Či už patríte do jednej, druhej alebo obidvoch skupín, máme pre vás dobrú správu – obe uvedené negatíva sa nulujú, pretože GearBest novo otvoril sklad v Českej republike, konkrétne v Prahe, a tak sa nielen s určitosťou vyhnete dodatočné dani a clu, ale aj budete mať tovar doma doslova do pár dní.

Skvelé je aj to, že zostáva doprava zdarma, tovar budete mať doma do 2-7 dní od objednania. Majte však na pamäti, že na tovar sa stále vzťahuje čínska záruka a rovnako tak aj všetky ostatné podmienky. Na slovenskom sklade je v súčasnej dobe len niekoľko desiatok produktov. Spoznáte ich tak, že je u nich na výber sklad s označením EÚ-5, čo je práve ten pražský. Niekoľko takých produktov sme už našli a dokonca tu na nich od GearBestu máme zľavové kódy.

Na konkrétny produkt môže byť platných aj viac kupónov, tie výhodnejšie sú v zozname (väčšinou) uvedené vyššie.

Tieto kupóny možno použiť aj viackrát v rámci jedného účtu, však nie je možné ich vzájomne kombinovať. Na jednu objednávku teda môžete vždy použiť iba jeden zľavový kód. Dbajte teda na to, aby ste zvolili ten najvýhodnejší, prípadne pre dosiahnutie väčšie zľavy vyriešte nákup viac objednávkami.

Platnosť kupónov väčšinou nie je obmedzená časovo, ale počtom zľavnených kusov. Ak teda o niektorom produkte premýšľate, rozhodne s využitím týchto zliav neváhajte!

Aktivné kupony nájdete v tabulke

Ako je to s dopravou, DPH a clom?

 

Lacný tovar s dopravou zdarma

Označenie: Unregistered Air Mail
Drvivá väčšina lacného tovaru sa dá objednať s dopravou zdarma. K cene objednaného tovaru teda nič naviac neplatíte. Keďže však ide o zásielku bez sledovacieho čísla, môže sa pomerne ľahko niekde zatúlať. GearBest vám ale v prípade nedoručenia vráti peniaze.
Dodacia doba je cca 1 až 2 mesiace.
Balíček väčšinou doručuje Slovenská pošta.

 

Najvýhodnejšie doprava bez riešenia DPH a ciel

Označenie: Registered Air Mail
Všeobecne je najlepšou voľbou doprava (služba) EÚ Express, popr. Europe Railway Registered. Tu platíte väčšinou čiastku do 10 USD, však zásielka má sledovacie číslo a ak je drahšie, GearBest by mal prípadné DPH či clo riešiť za vás. Aj tak sa ale môže stať, že zásielka bude colnou správou zadržaná. Ak by ste niečo doplácali, možno to u GearBestu reklamovať a požiadať o preplatenie dodatočných nákladov (na základe predloženého dokladu).
Dodacia doba je 14 dní až cca mesiac.
Balíček doručuje DPD.

 

Najrýchlejšie doprava s DHL

Označenie: Expedited Shipping
Ak chcete mať tovar u seba čo najrýchlejšie, ponúka sa doprava cez DHL.
Za tovar do 22 EUR (cca 25 USD) neplatíte ani DPH ani clo.
Za tovar od 22 eur je potrebné pri dovoze z Číny do EÚ uhradiť 21% DPH.
Pri cene tovaru nad 150 eur (cca 175 USD) a dovozu z Číny sa platí ešte navyše clo, cca 15% (podľa typu tovaru). Napríklad mobilné telefóny sú ale od cla oslobodené pri akejkoľvek cene.
Od spoločnosti DHL si môžete nechať colné konanie vyriešiť za 2% z celkovej sumy ciel a daní, vždy ale min. 550 € a max. 2000 Sk.
Dodacia doba je do 7 dní.

 


Nutná pomôcka každého nakupujúceho na Aliexpress. Ušetrí vám totiž veľa peňazí. A čo všetko dokáže?

1. Porovnáva ceny produktov

2. Zobrazí cenovú históriu

3. Overí dôveryhodnosť predajcu

4. Vyhľadáva podľa obrázkov

5. FB komentáre pre každý výrobok

6. Odkazy na značkový tovar

Viac informácii nájdete na www.AliSuperstar.sk a tiež v našom podrobnom článku , kde vysvetľujeme, čo všetko doplnok vie a ako ho používať.

Pridať do prehliadača
Leave a Reply

Aliexpress slovensky, recenzie, skúsenosti, nakupovanie z číny

Viac:
Jak-zaplatit-slevove-kupony-z-Aliexpress-SK
29 – Ako používať zľavové kupóny na Aliexpress

V predchádzajúcom návode ste videli Ako fungujú zľavové kupóny na Aliexpress a dnes sa pozrieme na to, ako tieto zľavové...

Zavrieť