Robotický vysávač Xiaomi Mi z Číny – recenzie a porovnanie s Roomba

Autor: Slovenský Aliexpress
pondelok, 19 augusta, 2019

Komentáre: pridaj komentár.

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdiček (8 529 hlasov, priemer: 4,99 z 5)
Loading...

Robotické vysávače sa stále častejšie stávajú súčasťou domácností po celom svete. Najznámejší a uznávanou spoločnosťou je iRobot, ktorá vlastní značku Roomba. Rovnako ako iPhone, tak i Roomba teda patrí do vyššej cenovej kategórie, a preto na trh prichádza aj iné značky, ktoré jej môžu konkurovať nielen cenou ale aj výkonom. My sme sa dnes zamerali na robotický vysávač Xiaomi Mi Vaccum. Robotický vysávač Xiaomi Mi má totiž rysy, ktoré môžu bezpochyby prebiť funkcie vysávača iRoomba 980. Xiaomi Mi je vysoko výkonný vysávač určený aj pre tých najnáročnejších a aby sme Vám dali tie najpresnejšie informácie, tak sme ho za Vás osobne vyskúšali. Pozrieme sa na všetky funkcie, výhody a nevýhody oboch vysávačov.

Odkaz na GearBest pre vysávač XIAOMI MI ROBOT za $249 ( 5 400Kč) XIAOMI 1. Generácia – Použite tento zľavový kód a budete ho mať za $249.99 – XIAOMIVAC XIAOMI 2. Generácia s mopom – Použite tento zľavový kód a budete ho mať za $459.99 – XIAOMIVAC

 

Porovnanie dizajnu

Oba vysávače majú kruhový dizajn, ktorý je vo svete robotov populárny. Čo sa výšky a obvodu týka, tak sú na tom Xiomi Mi aj Roomba skoro narovnako. Oba vysávače majú tiež gumové kolieska až do výšky 3cm, aby sa dobre pohybovali na nerovnom povrchu. To, ktorý dizajn sa Vám bude páčiť najviac je určite individuálne. Za nás preferujeme Xiaomi Mi, pretože má krásnu bielu farbu s diskrétnymi ovládacími prvkami. V domácnosti vyzerá naozaj elegantne a hodí sa do každého interiéru.

 

            Roomba gearbest 2

 

 

Motor NIDEC a vynikajúce kefy

 

Pri výbere robotického vysavača je dôležité, aby ste sa pozreli aké kefy bude mať.

Xiaomi MI má na prednej strane jednu centrálnu kefu a jednu bočná kefa, ktorý slúži na čistenie rohov. Tento typ centrálnych kief je ideálny na čistenie kobercov, pretože ich hroty sú zavedené do koberca a lepšie absobují nečistoty. Xiaomi Mi má sací výkon 1800 Pa, čo je výrazne nad cenovo dostupnými modelmi iných čínskych značiek, ktoré dosahujú iba 1000 Pa. Medzi jeho ďalšie vynikajúce vlastnosti patrí laserový senzor, inteligentný navigačný systém a možnosť ovládania z mobilnú aplikáciu Mi home App. Základom každého kvalitného vysávača je poriadny motor. U Mi Vacuum Cleaner bol nasadený výkonný motor japonskej značky NIDEC, ktorý disponuje sacím tlakom až 1800Pa a za minútu pojme 0,67m3 vzduchu. Je tak jedným z najvýkonnejších robotických vysávačov na trhu. Silný motor príde vhod práve na koberce s dlhším vlasom.

Samozrejme nie vždy je potreba vysávať na maximálny výkon, v aplikácii je možné zvoliť jeden z troch výkonových stupňov. Ak teda budete nechávať vysávač upratovať treba každý deň, postačí ponechať nižší nastavený výkon, ktorý sa spája aj s tichším chodom. Hlučnosť vysávača pri práci sa pohybuje od 62 do 68dB podľa nastaveného výkonnostného režimu.

Všetky nečistoty sú zachytávané do nádoby s objemom 0,42l a v prípade potreby Vás vysávač upozorní, že je potreba nádobu vyprázdniť. Hlavná kefa je umiestnená k vysávaču voľne, môže sa teda pohybovať vo zvislej osi a zaistiť tak správny prítlak na všetky typy kobercov a podláh.

Okrem toho motor NTCEC Brushless (bezkartáčový) zabraňuje strate energie a zaisťuje, že vysávač je tichší, pretože znižuje hluk počas prevádzky a zabraňuje mechanickým vibráciám. Všeobecne platí, že je to výkonnejší motor, ktorý je odolnejší a má vyššiu energetickú účinnosť, takže v kombinácii s jeho 5200mAh batériou umožňuje dosahovať až 2 a pol hodinový rozsah, ktorý Vám umožní vyčistiť domácnosť až 250 metrov štvorcových.

Tieto vysávače sú dostatočne nízke nato, aby sa dostali pod sedačku v obývačke alebo pod posteľ. Najväčším rozdielom je, že Xiami má laserový vyhľadávač pre vedenie vysávača.

 

 

 

 

Navigačný systém a laserový snímač

Navigačný systém je veľmi dôležitý pri výbere robotického vysávača. Lacnejšie modely pokračujú v práci s infračervenými senzormi a vysávajú plochu náhodne, čo ich robí menej efektívnymi. Preto vyberajte robota, ktorý má sofistikovaný navigačný systém a zaručuje, že robot vyčistí dom alebo byt s maximálnou efektivitou.

Xiaomi Mi Robot má 12 senzorov, ktoré umožňujú vytvoriť virtuálnu mapu Vášho domova a vypočítať najlepší čistiace vzorce a tiež zistiť prekážky v miestnosti, tak aby vyčistili dom v najkratšom možnom čase. Tento snímač neustále skenuje váš domov, v 360 stupňoch a 1800 násobkoch za sekundu. Tieto senzory tiež zabraňujú pádu zo schodov alebo nárazom do nábytku.

 

 

 

 

 

Mapa vytvorená snímačom LDS je uložená v pamäti robota tak, aby vedela, čo je hotové a čo ešte potrebuje vyčistiť. Senzory stien a schodísk sú tiež veľmi dôležité. Gyroskop a akcelerometer umožňujú navigáciu v našom dome.

 

J

Jediná vec, ktorá chýba, je snímač nečistôt (ten má napríklad iRobot Roomba 980), ale to Xiaomi kompenzuje svojou cenou a zvyškom iných výhod. Vysávač je vysoký necelých 10cm, vysaje teda s prehľadom aj pod nábytkom.

Navigačné systémy sú pravdepodobné najväčší rozdiel medzi týmito dvoma robotickými vysávačmi. Spoločnosť iRobot vytvorila nový typ navigačný metodiky s Roomba 980 a hoci je výrazným zlepšením oproti starším produktom iRobot, ale stále sa spolieha na navigácie podľa stien. Sú ale oveľa múdrejší metódy, ako zmatovanie terénu, ktorú používa XiaoMi alebo NEAT. Víťazom v tejto kategórii je jednoznačne vysávač Xiaomi Mi Robot

Virtuálna stena

Ak máte vo vašom dome priestor, kam nechcete vysávač pustiť, tak určite odporúčame zakúpiť špeciálnu magnetickú pásku, ktorá slúži ako virtuálna stena. Je s veľmi decentnými odtienmi a nie je potrebné ju napájať, ako konkurenčné laserové steny.

 

 

3 procesory a SLAM algoritmus

Senzory nie sú jedinou vecou, ktorá robí Xiaomi Mi Robot inteligentným robotom. Senzory sú nástroje, ale je tiež nutné tieto údaje spracovať a triediť ich tak, aby bol dosiahnutý čo najlepší výsledok. Xiaomi robot obsahuje 3 procesory, ktoré spravujú dáta snímačov pre výpočet polohy, určí najefektívnejšiu trasu a vypočíta najlepšie tvar čistenia. Používa tiež technológiu SLAM (Simultaneous Localization And Mapping) softvér, ktorý pomáha lepšie sa orientovať v priestore.

 

xiaomi-mi-robot-procesadores-en-aliexpress-1024x493 gearbest

 

Nabíjacia základňa, filter a ďalšie súčasti

Xiaomi Mi Robot má tri stupňe prevádzky: tichý, normálny alebo aktívny, s pomocou  ktorých môžete prispôsobiť výkon a rýchlosť robota, aby ste vytvorili viac či menej hluku. Robot sa vráti do nabíjacej základne a po dokončení čistenia sa automaticky nabije. Okrem toho, ak je batéria na menej ako 20%, vráti sa robot do základne a znovu sa nabije až o 80%. Potom sa vráti na miesto, kde prestal a pokračuje v čistení.

V neposlednom rade je potrebné poznamenať, že má 450 ml nádrž a obsahuje filtre HEPA, ktoré pomáhajú zabrániť návratu roztočov a iných častíc do vzduchu Vášho domova. Európsky štandard EEP HEPA spĺňa požiadavku filtrovať najmenej 95% všetkých častíc, ktoré prechádzajú systémom. Obsahuje tiež virtuálne doplnky ako sú: malá magnetická páska, ktorá pôsobí ako prekážka brániaca robotu v prístupe do určitých oblastí miestnosti. Jedná sa o techniku, ktorá umožňuje robotom a autonómnym vozidlám zostaviť mapu miesta, kde sa nachádzajú a pri cestách vytvárať trajektóriu.

 

 

roboticky-vysavac-mi-vacuum-cleaner

 

 

 

A takto vyzerá Roomba 980.

 

 

 

Mobilné aplikácie: ovládajte robota, nech ste kdekoľvek

Nakoniec sme si nechali jednu z najzaujímavejších funkcií. V priebehu článku sme niekoľkokrát spomenuli LD laserový senzor, ktorý umožňuje vytvoriť virtuálnu mapu Vášho domova. Ale to nie je všetko! Robota Xiaomi Mi môžete totiž ovládať na diaľku pomocou vlastnej mobilnej Alikácia. Robot sa pripája cez wifi, takže ho môžete ovládať odkiaľkoľvek, kde máte internetový signál.

Na aplikáciu uvidíte virtuálnu mapu Vášho domova. Môžete tak kontrolovať, kde to Váš robot už vyčistil a prípadne ho naprogramovať inak. Môžete ho zapínať, vypínať, bez toho aby ste boli doma. Aplikácia je jednoduchá na ovládanie, takže aj celá inštalácia a prepojenie s robotom Vám zaberie niekoľko minút.

 

 

 

Stručne povedané, stojí za to kúpiť Xiaomi Vacuum Robot?

Po detialnom porovnaní sme zistili, že môžeme Xiaomi Mi Robota naozaj odporučiť a je jednou z najlepších možností na trhu. Tento robot má totiž bezkonkurenčne úžasnú cenu okolo 360 dolárov, v akcii za $ 249, čo je 5 400 Sk (pri použitý kupónu XIAOMIVAC). Úplně rovnaký robotický vysávač stojí u nás okolo 450 EUR. Pozrite sa napríklad na Heureku v tomto odkaze .

 

GearBest Xiaomi Mi roboticky vysavac Roomba review2

 

Kde kúpit Xiaomi Mi Robot za najlepšiu cenu

Ak ste sa rozhodli, že si kúpite robotický vysávač Xiaomi Mi, tak odporúčame stránku GearBest.cz. Je jedným z najbezpečnejších zahraničných e-shopov. Snažia sa stále ponúkať kvalitnú elektroniku za skvelé ceny. Na GearBest.cz si môžete zaobstarať aj náhradné diely pre Váš nový vysávač. Tento robotický vysávač sa stal vo svete, tak populárny, že si pre neho vymysleli dokonca nálepky. Takže ak by ste chceli mať v domácnosti viac extravagantný dizajn, tak nie je problém.

 

Odkaz na GearBest pre vysávač XIAOMI MI ROBOT za $249 ( 5 400Kč) XIAOMI 1. Generácia – Použite tento zľavový kód a budete ho mať za $249.99 – XIAOMIVAC XIAOMI 2. Generácia s mopom – Použite tento zľavový kód a budete ho mať za $459.99 – XIAOMIVAC

 

 

Xiaomi-MI-Robotic-Vacuum-Cleaner-Cute-Sticker-Xiaomi-Robotic-Vacuum-Cleaner-Protective-Film-24-Models-Can

 

 

POZOR: Ako neplatiť CLO a DPH na GearBest

GearBest ponúka poštovné u ktorého máte záruku, že nebudete platiť žiadne poplatky ako CLO a DPH navyše. Keď budete zadávať adresu a vyberať druh poštovného, tak určite vyberte Priority line a EU EXPRESS

 

eu express gearbest

 Odpovedať

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Aliexpress slovensky, recenzie, skúsenosti, nakupovanie z číny

Slovenský Aliexpress - v slovenčine    Viac:
    Ako vyhladat europske sklady Aliexpress clo DPH novy zakon SK
    54. Ako vyhľadať európske sklady na Aliexpress?

    Kvôli novému EÚ zákonu si budú niektorí z nás objednávať tovar aj z európskych skladov Aliexpress. Od 1.7.2021 totiž začne...

    Zavrieť