Zrušenie cla na elektroniku z Číny

Autor: Danka Wawreková
piatok, 27 septembra, 2019

Komentáre: pridaj komentár.

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdiček (182 hlasov, priemer: 5,00 z 5)

Loading...

V jednom z prvých článkov CLO, DPH a elektronika na Aliexpress sme vám priniesli informáciu ohľadom zrušenia CLA na množstvo druhov elektroniky, konkrétne číslo je presne 201. K dohode 53 členských krajín Svetovej obchodnej organizácie WTO nakoniec došlo. Čo to pre vás znamená zrušenie cla?

 

Zrušenie dovozného cla

Lacnejšie nákupy elektroniky z tretích krajín, menej stresu a viac radosti! K zrušeniu dovozného cla dôjde postupne a začne sa už v JÚLI 2016 kedy by malo dôjsť k zrušeniu cla u cca 65% produktov zo zoznamu. Do roku 2019 by sa malo zrušiť dovozné CLO na takmer všetky druhy elektroniky. K zrušenie cla na všetkých 201 produktov zo zoznamu by malo dôjsť do roku 2024. Konkrétny zoznam produktov môžte nájsť na oficiálnej stránke WTO.  Zoznam nájdete pod názvom  Ministerial Declaration on the Expansion of Trade in Information Technology Products.

 

Čo môžte nakúpiť lacnejšie?

Tak napríklad reproduktory, mikrofóny, herné knozoly, set-top-boxy, GPS zariadenia, Blu-ray prehrávače, multifunkčné tlačiarne a tonery či dotykové displeje.

Nezabúdajte, že dovozné clo na mobilné telefóny je nulové a tohto poplatku sa ani v súčastnosti báť nemusíte.

Aj keď je CLO nižšie ako DPH, jeho zrušenie určite poteší nejedného z vás. Do júla máte ešte kopec času a nie je nič lepšie ako ho využť na prípravu zoznamu elektroniky, ktorú si chcete kúpiť. Články ohľadom eletkroniky nám pomaly pribúdajú, momentálne je to tento článok o power bankách z Aliexpress. Ak máte ďalšie otázky, tak je určite napíšte do diskusie na www.AliRecenze.cz alebo nám do správ na FB stránku www.SlovenskyAli.sk. Na stránke AliRecenze.cz, ďalej nájdete recenzie na tovar v slovenskom jazyku. Pre ďalšie super tipy o nakupovaní na Aliexpress a reálne fotky sa pozrite na FB stránka Ali – Reálne fotky. Ak hľadáte overené predávajúci a produkty, tak tie nájdete na www.Slovenskyali.sk

Prajeme vám príjemné a ešte pohodovejšie nákupy na Aliexpress.

Danka WawrekováOdpovedať

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Aliexpress slovensky, recenzie, skúsenosti, nakupovanie z číny

Slovenský Aliexpress - v slovenčine    Viac:
    Tehotenske obleceni maternity clothes podprsenka kalhoty bra SK
    Tehotenské oblečenie – šaty, nohavice, dojčiace podprsenky

    Pozor, budúce mamičky! Potrebujete pomôcť nájsť lacné materské oblečenie online? V dnešnom návode vám ho pomôžeme nájsť. Čínski predajcovia ponúkajú...

    Zavrieť