Slovenská pošta plánuje dohodu s Aliexpress o doručovaní zásielok

Autor: Slovenský Aliexpress
streda, 27 októbra, 2021

Komentáre: pridaj komentár.

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdiček (397 hlasov, priemer: 4,99 z 5)
Loading...

Zmenou zákona o DPH sa doručovanie zásielok z Číny na Slovensko veľmi skomplikoval. Slovenská pošta si často účtuje nezmyselné poplatky. Ale to by sa malo už budúci mesiac zmeniť. Slovenská pošta sa totiž zapojí do spoločnej dohody Aliexpress, ktorú má aj Česká pošta. Doručovanie zásielok by sa tak malo zrýchliť a hlavne zjednodušiť, čo sa týka colného vyhlásenia a platenie poplatkov pošte.

 

Slovenská pošta plánuje dohodu s Aliexpress

Slovenská pošta sa pridá k už aktuálnej dohode Slovenskej pošty o doručovaní tovaru z Aliexpress. Je to efektívnejšie, ako vytvárať novú dohodu. Slovenská pošta spolupracuje s Aliexpress už rok. Ak by Slovenská pošta stihla dohodu uzavrieť ešte pred zľavovou akciou 11.11., tak by to bola určite skvelá správa pre všetkých zákazníkov Aliexpress.

Nám zásilky z Asie s nízkou hodnotou vedia robiť obrovské problémy.“ povedal Generálny riaditeľ Slovenskej pošty Martin Ľupták.

 




Nakupovanie bez colného vyhlásenia

Aliexpress sa pripravoval na zmenu zákona o DPH vybudovaním nových európskych skladov a logistických centier, takže už dnes je možné nakúpiť bez nutnosti platenia poplatkov navyše. V prípade, že robíte objednávku na Aliexpress musíte si vybrať správnu dopravu – najlepší spôsob dopravy cez je Aliexpress Standard Shipping. Balíček by Vám mal doraziť priamo domov bez nutnosti robiť colné vyhlásenie a platiť ďalšie poplatky Slovenskej pošte. Takýto balík ide totiž cez prekladisko v EÚ alebo z logistického centra v EÚ, takže colné vyhlásenie už bolo vykonané v štáte Európskej únie.

 

Ďalšou skvelou správou je, že Aliexpress bude otvárať ešte pred 11.11. v Poľsku logistické centrum, takže tu opäť odpadá povinnosť colného vyhlásenie a platenia poplatkov pošte. Tovar Vám totiž dorazí už zo štátu Európskej Únie.

 

Ekologickejšie a rýchlejšie doručovanie zásielok

Generálny riaditeľ Slovenskej pošty tiež informoval o nákupe 500 elektrických áut, takže doručovanie zásielok má byť nielen rýchlejšie, ale aj ekologickejšie. „Máme tímy, ktoré analyzujú najvhodnejší dopravný prostriedok pre tú-ktorú lokalitu,“ vysvetlil šéf pošty. „Je tu otázka trojkoliek, štvorkoliek či elektrických bicyklov. Kým to celé prejdeme, trvá to.“

 

Podľa všetkých noviniek to vyzerá, že nakupovanie na Aliexpress sa čoskoro zase vráti do normálu a doručovanie zásielok bude ešte rýchlejšie.

 







Odpovedať

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Aliexpress slovensky, recenzie, skúsenosti, nakupovanie z číny

Slovenský Aliexpress - v slovenčine



    Viac:
    wallet-cards-alipay-aliexpress-sk
    Zrušenie Alipay peňaženky (Alipay Balance Service) od 1.1.2017

    Používate peňaženku Alipay alebo službu Alipay Balance Service? Ak áno, tak čítajte pozorne tento článok. Zdieľajte ho s priateľmi a...

    Zavrieť