Slovenská pošta plánuje dohodu s Aliexpress o doručovaní zásielok

4
251

Zmenou zákona o DPH sa doručovanie zásielok z Číny na Slovensko veľmi skomplikoval. Slovenská pošta si často účtuje nezmyselné poplatky. Ale to by sa malo už budúci mesiac zmeniť. Slovenská pošta sa totiž zapojí do spoločnej dohody Aliexpress, ktorú má aj Česká pošta. Doručovanie zásielok by sa tak malo zrýchliť a hlavne zjednodušiť, čo sa týka colného vyhlásenia a platenie poplatkov pošte.

 

Slovenská pošta plánuje dohodu s Aliexpress

Slovenská pošta sa pridá k už aktuálnej dohode Slovenskej pošty o doručovaní tovaru z Aliexpress. Je to efektívnejšie, ako vytvárať novú dohodu. Slovenská pošta spolupracuje s Aliexpress už rok. Ak by Slovenská pošta stihla dohodu uzavrieť ešte pred zľavovou akciou 11.11., tak by to bola určite skvelá správa pre všetkých zákazníkov Aliexpress.

Nám zásilky z Asie s nízkou hodnotou vedia robiť obrovské problémy.“ povedal Generálny riaditeľ Slovenskej pošty Martin Ľupták.

 

Nakupovanie bez colného vyhlásenia

Aliexpress sa pripravoval na zmenu zákona o DPH vybudovaním nových európskych skladov a logistických centier, takže už dnes je možné nakúpiť bez nutnosti platenia poplatkov navyše. V prípade, že robíte objednávku na Aliexpress musíte si vybrať správnu dopravu – najlepší spôsob dopravy cez je Aliexpress Standard Shipping. Balíček by Vám mal doraziť priamo domov bez nutnosti robiť colné vyhlásenie a platiť ďalšie poplatky Slovenskej pošte. Takýto balík ide totiž cez prekladisko v EÚ alebo z logistického centra v EÚ, takže colné vyhlásenie už bolo vykonané v štáte Európskej únie.

 

Ďalšou skvelou správou je, že Aliexpress bude otvárať ešte pred 11.11. v Poľsku logistické centrum, takže tu opäť odpadá povinnosť colného vyhlásenie a platenia poplatkov pošte. Tovar Vám totiž dorazí už zo štátu Európskej Únie.

 

Ekologickejšie a rýchlejšie doručovanie zásielok

Generálny riaditeľ Slovenskej pošty tiež informoval o nákupe 500 elektrických áut, takže doručovanie zásielok má byť nielen rýchlejšie, ale aj ekologickejšie. „Máme tímy, ktoré analyzujú najvhodnejší dopravný prostriedok pre tú-ktorú lokalitu,“ vysvetlil šéf pošty. „Je tu otázka trojkoliek, štvorkoliek či elektrických bicyklov. Kým to celé prejdeme, trvá to.“

 

Podľa všetkých noviniek to vyzerá, že nakupovanie na Aliexpress sa čoskoro zase vráti do normálu a doručovanie zásielok bude ešte rýchlejšie.

 

0/5 (0 Reviews)

4 KOMENTÁRE

  1. Ja by som povedal Slovenská pošta nás už obrala o toľko peňazí že keby mala vracať tak sa nedopaltí , a aj keď podpísala pozde už sa môže niekde … vynechavam už Slovenskú poštu a dávam prepravovať cez iných . Keď sme reklamovali ešte nám aj klamali že všetky krajiny z EU majú tieto nezmyselne poplatky , čo vôbec pravda nebola .
    Ceska republika podpisala s Ali to uz davno aj napriek tomu vypytovala poplatky a to iste bude robit aj Slovenska posta …
    Klamu stale len im unikaju peniaze ked predtym mali viac balikov od Ali teraz ich uz maju podstate menej tak sa chytaju zachranneho stebla …
    Hanba ako som tvrdil pred tym ako to zacalo Slovenska posta sa ma premenovat na sukromnu lebo nema nic spolocne zo Slovenskom brala od nas nezmyselne poplatky a nepravom … islo to len niekomu do vrecka ….
    Ani nie obycajnym postarkam a podobne … hnus

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno