Najlacnejšie LED pásky do kuchyne, akvária i na schodisko z Aliexpress

0
153

LED svetlá (LEDky) sa stali veľmi populárnou variantou osvetlenia domácností a ako sa dalo očakávať, dostali sme ohľadom nich veľa otázok. V dnešnom článku Vám poskytneme pár užitočných tipov predtým, než si LED osvetlenie zaobstaráte domov.

Než však začneme so samotnými tipy, mali by ste vedieť, že AliExpress je tým najlepším miestom na trhu, kde LED pásiky zaobstaráte. Na Aliexpress nájdete LED osvetlenie za najlepšiu cenu a to ako vo verzii vonkajšieho i vnútorného osvetlenia. Spoločne si prejdeme rozdiely medzi jednotlivými typmi pások a medzi cenami v kamenných obchodoch a na Aliexpess, ktorý Vás určite prekvapí. A na záver vysvetlím rozdiel medzi rôznymi modelmi LED pásikov a ukážem Vám tipy na najlepší nákup na Aliexpress (vzhľadom k rozsiahlemu množstvo ponúk rôznych obchodov).

 

Čo sú LED pásiky a na čo sa používajú?

LED pásiky sú pásiky rôznofarebných svetielok slúžiace k dekorovanie rôznych miest, priestor a príležitostí. Zapájajú sa pomocou zásuvky (väčšinou 12V) a malého transformátora. Je to veľmi jednoduchý systém, ktorý určite zvládnete nainštalovať aj sami. Predávajú sa v rôznych dĺžkach a to od 1 – 5, 10, 15 až po 20 metrov, záleží na čo pásiky potrebujete. Stačí si danú plochu určenú na osvetlenie zamerať a ďalej v popisku produktu vybrať dĺžku, ktorá pre Vás bude najvhodnejší. Vďaka ohybnosti a flexibilite môžete pásky použiť aj ako osvetlenie akvárií.

 

LED-Strip-Waterproof-DC-5V-USB-LED-Light-Strips-Flexible-Tape Aliexpress 3

 

Porovnanie cien LED pásikov na AliExpress

 

Ak poznáte AliExpress, tak určite viete, že keď zadáte do vyhľadávania „LED strip„, nájde Vám to tisíce až desaťtisíce odkazov na rôzne obchody ponúkajúce LED pásky a ostatné LED osvetlenie. Chce to teda do filtra vo vyhľadávaní zadať viac určujúcich parametrov. Naviac je vhodné prejsť si recenzie predajcu, nech viete, ako sú s daným tovarom spokojní ostatní nakupujúci.

A teraz k cene – prečo je najlepšie kupovať LED osvetlenie cez AliExpress? Hlavne preto, že nikde inde nenájdete 5 metrovú LED pásku za  4.00 EUR s dopravou zdarma. A samozrejme s viac ako 16000 recenziami. Že Vás to stále nepresvedčilo? A čo napríklad to, že tu predajcovia ponúkaju 1 meterové pásky od 10 centov? Zatiaľ čo v bežnom obchode s elektronikou kúpite 1 meter pásky za 7 EUR. Asi nemusím zdôrazňovať, ako do očí bijúce rozdiel to je. Presvedčte sa sami.

 

Typy LED pásikov:

RGB LED pásiky menia farbu podľa vášho individuálneho nastavenia. Aby ste mohli farby prepínať, musíte nainštalovať aj RGB ovládač farieb. Existujú RGB ovládače s viacerými možnosťami, ako je zapínanie cez WiFi, Bluetooth či aplikácie na prepojenie s mobilným telefónom. LED technológia zmenila spôsob, akým meriame intenzitu svetla – už nie je meraná vo Watoch, ale v lumenoch. Tu sú LED pásiky rozdelené podľa tzv. Lumenov na:

LED-Strip-Waterproof-DC-5V-USB-LED-Light-Strips-Flexible-Tape Aliexpress 2

 

Najlepšie hodnotení predajcovia LED pásikov

Ako už bolo povedané, na AliExpress sú tisíce predajcov LED pásik, preto sme pre Vás vybrali najlepšie hodnotené spolu s najvhodnejim predajcom. Tu ich máte:

Kliknutím na jednotlivé odkazy sa dostanete priamo ku kúpe LED osvetlenia, ktoré predajcovia ponúkajú. Nemusíte sa teda predierať množstvom ďalších nimi ponúkaných produktov.

Ak máte akékoľvek iné otázky či pripomienky, napíšte nám ich do komentárov, kde ich radi zodpovieme!

 

 

0/5 (0 Reviews)

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno