Mystery box z Aliexpress – Čo by ste mali pred nákupom vedieť

0
63
mystery box aliexpress elektronika zahadny recenzia prekvapenie SK

Máte radi prekvapenie? Tak to by sa Vám mohol páčiť Mystery box z Aliexpress. Objednáte si balíček a do poslednej chvíle neviete, čo dostanete. Zistili sme pre Vás, či sa oplatí takýto záhadný balíček objednávať alebo si radšej objednať tovar, ktorý naozaj potrebujete. Síce prídete o moment prekvapenia, ale vo výsledku možno ušetríte.

Čo je Mystery box?

Mystery box je balíček, ktorý obsahuje náhodné produkty vybrané predajcom. Kupujúci sú za neho ochotní zaplatiť pevnú cenu bez toho, aby poznali obsah, kým krabicu (box) neotvoria.

Obsah balíčka vyberá predajca, nie zákazník. Tieto mystery boxy získali veľkú obľubu, pretože ľudia majú radi prekvapenie. A často nakupujú Mystery box aj ako darček pre svojich priateľov a rodinu. Lákavá je tiež nízka cena s prísľubom, že obsahom balíčka bude oveľa drahšia vec napr. smartphone, múdre hodinky, dron, robotický vysávač, Apple produkty, atď.

Znie to skvele, však?

mystery box aliexpress elektronika zahadny balicek

 

Je Mystery box podvod?

Myslieť si, že v dnešnej dobe nám dá niekto niečo zadarmo alebo veľmi lacno je podozrivé. Netvrdíme, že všetci predajcovia s mystery boxy sú podvodníci, ale skúšať šťastie v tomto prípade je naozaj lotérie.

Na Aliexpress si môžete kúpiť množstvo skvelých produktov za super cenu bez zbytočného strachu, čo Vám asi tak príde v mystery boxe.

TIP pre všetkých, čo nakupujú na Aliexpress: Vyskúšajte doplnok do prehliadača Aliexpress Superstar! Táto pomôcka je jedinečná a pomôže vám lepšie sa orientovať pri nákupoch na Aliexpress. Vďaka nej zistíte napríklad históriu cien u každého produktu, zistíte aké má hodnotenie predajca od ktorého si tovar kupujete(či není podvodník), vyhľadáte si akýkoľvek produkt na Aliexpress podľa ľubovoľného obrázku z internetu, stránky Aliexpress si môžete strojovo preložiť do slovenčiny. A hlavne Vám príde upozornenie, že Vám končí ochranná lehota. Takže už nikdy nezabudnete otvoriť včas spor a neprídete zbytočne o peniaze. Za skúšku nič nedáte. Všetko je ZADARMO. Doplnok už používa 30 000 používateľov. Pridajte si ho do prehliadača aj vy tu.

 

A čo pozitívne recenzie na predajcu Mystery boxu?

Niektorí predajcovia majú úžasné recenzie. Ale odporúčame si ich prečítať starostlivo, pretože niektoré z nich môžu byť nepravdivé. Napríklad, že jazyk danej krajiny nezodpovedá jazyku, ktorým je recenzia napísaná. Našťastie je táto prax vysledovaná hlavne u predajcov s mystery boxom.

 

Skontrolujte si hodnotenie predajcu

Vďaka doplnku do prehliadača Aliexpress Superstar uvidíte nezávislé hodnotenie predajcu. Toto hodnotenie Vám napovie, či je predajca na Aliexpress nový a ako komunikuje so zákazníkom.

 

Prečo AliExpress tento predaj umožňuje?

Formálne predajcovia, ktorí organizujú kampaň s predajom Lucky Gift Box, pravidlá trhoviska nijako nenarušujú. Koniec koncov balík odošlú, sledovacie číslo taký a kupujúci dostanú svoj balík. To znamená, že AliExpress nemá dôvod takého predaja zakazovať.

Koncept záhadného balíčka nie je žiadnu novinku. Využíval sa už skôr na predaj tovaru, ktorý ležal predajcom už dlho v skladoch a nepredával sa. Aliexpress mal dokonca akési krabičky šťastia, ktoré poctivo fungovali. Zákazník naozaj dostal veci minimálne v hodnote, ktorú zaplatil alebo ešte vyššiu. Bohužiaľ niektorí predajcovia vytvoria v zákazníkovi klamlivé očakávania, že dostanete drahú vec za pár korún.

Môžem reklamovať Mystery box?

Predajcovia Mystery boxov fungujú podobne ako predajcovia fejkového tovaru. To znamená, že ich obchod nie je aktívny dlhú dobu. Takže vy si kúpite Mystery box a za pár dní, keď kliknete na odkaz objednaného tovaru, tak už nie je aktívny. To neznamená, že vám nič nedorazí.

Preto je dobré si pri týchto riskatných nákupoch urobiť včas prinstreen popisu produktu. Aby ste mali počas reklamácie dôkaz.

Príklad: Sľubuje Vám predajcu, že budete mať v balíčku produkt značky Apple? Ale dorazia Vám napríklad len obyčajné slúchadlá a čiapky. Natočte si rozbaľovanie balíčka a priložte všetko do prílohy k reklamácii. V takom prípade by ste mali spor bez problémov vyhrať. Dôležité je priložiť, čo najviac dôkazov.

Skúsenosť z nákupu Mystery boxu

Pán Jaroslav si kúpil celkom 3 balíčky Mystery boxu z Aliexpress.

Za balíček zaplatil 18 EUR – v balíčku boli  – 1 ks slúchadiel a blesk na mobil. Hodnota balíčka bola zhruba 6 EUR.
Za balíček zaplatil 60 EUR – v balíčku bola selfie tyč, digitálna hra, blesk na mobil. Hodnota balíčka bola zhruba 20 EUR.
Za balíček zaplatil 24 EUR – v balíčku bol háčik na ryby s vlascom, obojstranná páska a karabína. Hodnota balíčka bola zhruba 4 EUR.

Oplatí sa Aliexpress Mystery box kúpiť? S najväčšou pravdepodobnosťou to za to nestojí. Netvrdíme, že všetky Mystery boxy sú zlé, ale dávajte si pozor pokiaľ Vám niekto ponúka drahú elektroniku za málo peňazí.

 

Budeme radi pokiaľ sa s nami podelíte v komentároch o Vaše skúsenosti s nákupom Mystery boxu.

Prihláste sa na odber noviniek Prihlásenie na odber noviniek alebo notifikáciu na webe (zvonček v právom spodnom rohu), nech sa o nových informáciách hneď dozviete.

Pokiaľ sa chcete poradiť s ostatnými kupujúcimi na Aliexpress, tak sa pridajte do skupinky na Facebooku ALIEXPRESS – slovenská poradňa, skúsenosti, rady a tipy. Budeme radi, ak sa s nami podelíte o Vaše skúsenosti s reklamáciou z Aliexpress. Napíšte nám váš názor dole pod článok do komentára.

 

Vaše skúsenosti s Mystery boxom z Aliexpress.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno