Dioptrické okuliare a skla z Aliexpress – porovnanie

Autor: Slovenský Aliexpress
pondelok, 19 augusta, 2019

Komentáre: pridaj komentár.

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdiček (3 933 hlasov, priemer: 4,99 z 5)
Loading...

Keďže sa ma dosť ľudí pýta na moje skúsenosti s okuliarmi z Číny, rozhodol som sa teda napísať recenziu. Recenzia bude zameraná na multifokálne okuliare, ktoré som si vyskúšal objednať. Prišli okuliare do diaľky v perfektnej kvalite a stavu. Ide o komplet skiel i rámčekov. Zároveň v recenzii porovnám tieto okuliare s okuliarmi, ktoré som si nechal vyrobiť na Slovensku.

 

Aké mám dioptrie?

Mám 2,5 a 4,5 dioptrií vrátane 4,5 cylindrov. Výroba je pracnejšia a za tu si priplácate 100% ceny skla – v Číne to robí 10 dolárov!

Cena okuliarov na Slovensku verzus cena v Číne

Cena okuliarov zo Slovenska (obr. vľavo dole):

 • 20 000 Kč skla (Shamir Autograph III) + 5 000 Kč rámeček (Německý výrobce)

 

dioptricke bryle aliexpress cina2

 

Cena okuliarov z Číny:

 • 75,32 euro cena oboch skiel
 • 11,84 euro alu rámček
 • 7,9 euro príplatok za náročnosť výroby
 • Cena po prepočte kurzu a zľava u výrobcu robila nakoniec 2 175kč !!!

 

Odkaz na predajcu okuliarov z Aliexpress

 

Porovnanie

Okuliare z Aliexpress mi na hlave sedí výborne a vidím cez ne výborne, ako do diaľky, tak na čítanie (čo je najpodstatnejšie)! Keď ich porovnám s drahými okuliarmi zo Slovenska, musím priznať, že komfort videnia je trochu menší a spočíva v užšom zornom poli prechodu pohľade z diaľky do blízka. V praxi to znamená dlhší čas na prispôsobenie a naučenie sa vidieť cez ne pri práci na počítači. Keďže som si ich kúpil na skúšku a sú určené do práce kde zváram, brúsim a tiež čítam výkresy, tak toto pre mňa neznamená žiadne obmedzenie.

 

dioptricke bryle aliexpress cina 5

 

Na fotografii je vidieť rozmiestnenie zón videnia na blízko a na diaľku u oboch výrobcov, aby ste lepšie pochopili, čo mám na mysli.

 

dioptricke bryle aliexpress cina

 

Ďalšia vec ktoré som si všimol až tretí deň nosenia okuliarov a z čoho som bol naozaj prekvapený. Je to číslo, ktoré je vidieť VÝHRADNE pri určitom smere osvetlenia a len z istého uhla pohľadu. Trvalo mi asi pol hodiny, než sa mi ho podarilo odfotiť pomocou makro-objektívu s medzi-krúžkom! Preto tam vidíte aj drobný prach – okom nepostrehnuteľný!

 

dioptricke bryle aliexpress cina 4

 

Toto číslo nie je vidieť pri nosení okuliarov a aj keď sa zameriavam na miesto kde je. Ani v najmenšom nevadí pri nosení. K čomu číslo slúži netuším. Je aj na druhom skle a v inom mieste a skôr viac u stredového kraja – u sedýlek.

 

dioptricke bryle aliexpress cina 3

 

Po nasadení a celodennom nosení sa mi hlava netočila, nebolela a videl som skvele.

 

Hrúbka skiel

Všimnite si porovnanie hrúbky skiel pri pohľade zospodu oboch okuliarov. Tie hrubé bez rámiku sú tenšené skla zo Slovenska. Samozrejme za nemalý príplatok, a tie druhé tenšie z Číny. Čakal som skôr, že z Číny dorazia ešte silnejšie skla. Keď som ich vybalil a uvidel ako sú sklá tenká, tak som si hneď hovoril, že to asi pokazili alebo urobili opäť len do diaľky. Ale nič nepoplietli a sú fakt famózne!

 

Ako som predajcovia vysvetlil aké okuliare potrebujem?

Predajcovi som poslal naskenovaný recept s PD (vzdialenosť zorníc). Vybral som skla, rámček a všetko prebral s predajcom – je veľmi ochotný a rýchly v odpovediach na otázky. Ďalej som si dal do súladu rámčeky, aby boli zhruba podobné tým čo mám doma a sedia mi – šírka rámčeku, dĺžka rúčok a výška rámikov

 

Doprava, DPH a CLO

Clo ani DPH som neplatil. Okuliare mi dorazili za 4 týždne.

 

Záver

Takže na záver ak môžem porovnať oboje okuliare, rozdiel cien cca 1 000 EUR versus 90 EUR je v komforte videnie. Suma, ktorú som ušetril je abnormálna a ten komfort rád oželiem. Kto teda chce kupovať zo Slovenska, nech kupuje, kto z Číny, nech kupuje. Každý strojcom svojho šťastia a tiež závisí ako má človek hlboko do peňaženky. Tak len toľko moja skúsenosť. Ak máte ešte nejaké otázky, tak ich napíšte prosím do komentára.

 

Autor: Radomír Pekarík

 Odpovedať

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Aliexpress slovensky, recenzie, skúsenosti, nakupovanie z číny

Slovenský Aliexpress - v slovenčine  Viac:
  Nakupovani Aliexpress 11. 11. 2017 sleva pravda a myty CZ
  Oplatí sa nakupovať na Aliexpress dňa 11.11.? Mýty kolujúce na internete

  Tento článok sme vytvorili kvôli mýtom, ktoré sa šíria na sociálnych sieťach. Čítajte tento článok do konca, ak chcete poznať...

  Zavrieť