Dioptrické okuliare a skla z Aliexpress – porovnanie

Autor: Slovenský Aliexpress
pondelok, 19 augusta, 2019

Komentáre: pridaj komentár.

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdiček (3 933 hlasov, priemer: 4,99 z 5)
Loading...

Keďže sa ma dosť ľudí pýta na moje skúsenosti s okuliarmi z Číny, rozhodol som sa teda napísať recenziu. Recenzia bude zameraná na multifokálne okuliare, ktoré som si vyskúšal objednať. Prišli okuliare do diaľky v perfektnej kvalite a stavu. Ide o komplet skiel i rámčekov. Zároveň v recenzii porovnám tieto okuliare s okuliarmi, ktoré som si nechal vyrobiť na Slovensku.

 

Aké mám dioptrie?

Mám 2,5 a 4,5 dioptrií vrátane 4,5 cylindrov. Výroba je pracnejšia a za tu si priplácate 100% ceny skla – v Číne to robí 10 dolárov!

Cena okuliarov na Slovensku verzus cena v Číne

Cena okuliarov zo Slovenska (obr. vľavo dole):

 • 20 000 Kč skla (Shamir Autograph III) + 5 000 Kč rámeček (Německý výrobce)

 

dioptricke bryle aliexpress cina2

 

Cena okuliarov z Číny:

 • 75,32 euro cena oboch skiel
 • 11,84 euro alu rámček
 • 7,9 euro príplatok za náročnosť výroby
 • Cena po prepočte kurzu a zľava u výrobcu robila nakoniec 2 175kč !!!

 

Odkaz na predajcu okuliarov z Aliexpress

 

Porovnanie

Okuliare z Aliexpress mi na hlave sedí výborne a vidím cez ne výborne, ako do diaľky, tak na čítanie (čo je najpodstatnejšie)! Keď ich porovnám s drahými okuliarmi zo Slovenska, musím priznať, že komfort videnia je trochu menší a spočíva v užšom zornom poli prechodu pohľade z diaľky do blízka. V praxi to znamená dlhší čas na prispôsobenie a naučenie sa vidieť cez ne pri práci na počítači. Keďže som si ich kúpil na skúšku a sú určené do práce kde zváram, brúsim a tiež čítam výkresy, tak toto pre mňa neznamená žiadne obmedzenie.

 

dioptricke bryle aliexpress cina 5

 

Na fotografii je vidieť rozmiestnenie zón videnia na blízko a na diaľku u oboch výrobcov, aby ste lepšie pochopili, čo mám na mysli.

 

dioptricke bryle aliexpress cina

 

Ďalšia vec ktoré som si všimol až tretí deň nosenia okuliarov a z čoho som bol naozaj prekvapený. Je to číslo, ktoré je vidieť VÝHRADNE pri určitom smere osvetlenia a len z istého uhla pohľadu. Trvalo mi asi pol hodiny, než sa mi ho podarilo odfotiť pomocou makro-objektívu s medzi-krúžkom! Preto tam vidíte aj drobný prach – okom nepostrehnuteľný!

 

dioptricke bryle aliexpress cina 4

 

Toto číslo nie je vidieť pri nosení okuliarov a aj keď sa zameriavam na miesto kde je. Ani v najmenšom nevadí pri nosení. K čomu číslo slúži netuším. Je aj na druhom skle a v inom mieste a skôr viac u stredového kraja – u sedýlek.

 

dioptricke bryle aliexpress cina 3

 

Po nasadení a celodennom nosení sa mi hlava netočila, nebolela a videl som skvele.

 

Hrúbka skiel

Všimnite si porovnanie hrúbky skiel pri pohľade zospodu oboch okuliarov. Tie hrubé bez rámiku sú tenšené skla zo Slovenska. Samozrejme za nemalý príplatok, a tie druhé tenšie z Číny. Čakal som skôr, že z Číny dorazia ešte silnejšie skla. Keď som ich vybalil a uvidel ako sú sklá tenká, tak som si hneď hovoril, že to asi pokazili alebo urobili opäť len do diaľky. Ale nič nepoplietli a sú fakt famózne!

 

Ako som predajcovia vysvetlil aké okuliare potrebujem?

Predajcovi som poslal naskenovaný recept s PD (vzdialenosť zorníc). Vybral som skla, rámček a všetko prebral s predajcom – je veľmi ochotný a rýchly v odpovediach na otázky. Ďalej som si dal do súladu rámčeky, aby boli zhruba podobné tým čo mám doma a sedia mi – šírka rámčeku, dĺžka rúčok a výška rámikov

 

Doprava, DPH a CLO

Clo ani DPH som neplatil. Okuliare mi dorazili za 4 týždne.

 

Záver

Takže na záver ak môžem porovnať oboje okuliare, rozdiel cien cca 1 000 EUR versus 90 EUR je v komforte videnie. Suma, ktorú som ušetril je abnormálna a ten komfort rád oželiem. Kto teda chce kupovať zo Slovenska, nech kupuje, kto z Číny, nech kupuje. Každý strojcom svojho šťastia a tiež závisí ako má človek hlboko do peňaženky. Tak len toľko moja skúsenosť. Ak máte ešte nejaké otázky, tak ich napíšte prosím do komentára.

 

Autor: Radomír Pekarík

 Odpovedať

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Aliexpress slovensky, recenzie, skúsenosti, nakupovanie z číny

Slovenský Aliexpress - v slovenčine  Viac:
  Aliexpress zlavy 11.11. 2021 nakupovanie cina clo dph sale posta vianoce SK
  11.11.2021 na Aliexpress. Ako správne postupovať a na čo si dať pozor?

  Za niekoľko dní opäť vypukne na Aliexpress zľavový deň 11.11. Vy sa na neho môžete pripravovať už teraz. Aliexpress dáva...

  Zavrieť