51. AliHistory – nákupna pomôcka pre Aliexpress do mobilu

Autor: Slovenský Aliexpress
pondelok, 25 novembra, 2019

Komentáre: pridaj komentár.

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdiček (314 hlasov, priemer: 4,93 z 5)
Loading...

Trendom dnešnej doby v Českej republike sú rýchlo sa rozvíjajúce online nákupy cez mobilné zariadenia a aplikácie. Pre Aliexpress to platí obzvlášť. Časť užívateľov Aliexpress robí svoje nákupy práve na počítači, kde vo svojom prehliadači majú pridanou pomôcku s názvom  Aliexpress Superstar.

 

Novinkou, ktorá bola 18.10.2019 pridaná do obchodu Google Play je mobilná aplikácia AliHistory. Aplikácia má v sebe vstavanú oficiálnu stránku Aliexpress a pri každom produkte sa zobrazuje cenová história a hodnotenie predajcu. Je to verná obdoba doplnku Aliexpress Superstar využívaná na počítači.

 

AliHistory sledovani ceny produktu graf cen historie SK

 

 

Kliknutím na ikonu si pridáte pomôcku AliSuperstar do prehliadača (Chrome, Mozilla a Opera):

 

Chrome icon  firefox icon  Opera icon

 

 

Kliknutím na ikonu Google Play si pridáte pomôcku AliHistory do svojho mobilného telefónu alebo tabletu:

 

alihistory stahnout google play

 

Vďaka týmto pomôckam sa u každého produktu na Aliexpress automaticky zobrazí história cien a hodnotenie predajcu. A poznať cenovú históriu produktov sa určite oplatí najmä pri zľavových akciách, kde niektorí predajcovia pred začiatkom akcie cenu svojich produktov umelé navýšia, aby potom v deň D (napr. 11.11.) mohli cenu znížiť. S touto aplikáciou v mobile alebo doplnkom do prehliadača už sa Vám nemôže stať, že nakúpite predražené tovar, pretože historickú cenu vopred vidíte.

 

Po novom teda môžete mať ako aplikáciu v mobile AliHistory, tak pomocníka v prehliadači.

 

Dôležité: V Google play už bolo vytvorených veľa aplikácií pre Aliexpress, ale žiadna nevie to čo AliHistory. Nová aplikácia totiž ponúka zobrazenie histórie cien u produktov priamo na mobilné stránke Aliexpress.com. Oficiálnu aplikáciu Aliexpress.com už teda nemusíte ani používať. To je najväčšia výhoda AliHistory. Všetko máte na jednom mieste.

 

V tomto článku si ukážeme, ako s novou aplikáciou pracovať. Aplikácia je ľahko ovládateľná a intuitívna. Mal by Vám postačovať vstupný návod, ktorý sa objaví po spustení aplikácie. Ak si ale nebudete istí kam kliknúť, tak si  samozrejme pozrite tento návod nižšie. Je tu vysvetlené všetko do detailu.

1. Inštalácia aplikácie

Aplikácia AliHistory je ZADARMO a nenájdete vnútri žiadne reklamy. Na obrázku nižšie vidíte, ako AliHistory vyzerá priamo v Google Play. Stačí už len kliknúť na inštalovať a môžete využívať všetky jej funkcie.

AliHistory google play aliexpress SK

 

2. Sprievodca aplikácií

Keď prvýkrát aplikáciu otvoríte, objaví sa vám rýchly návod, ako aplikáciu používať. Ak by ste sa chceli pozrieť návod znova, tak ho nájdete v nastavení aplikácie. Aby ste si vyskúšali, čo aplikácia vie, tak postupujte podľa pokynov sprievodcu alebo tu vo článku.

 

3. Ako s aplikáciou pracovať

Hneď po zhliadnutí návodu sa vám objaví úvodná obrazovka. Červená šípka Vám ukazuje, nech kliknete na „Otvoriť Aliexpress„.

Uvodni stranka SK

 

B) Vyberte si produkt

Po kliknutí na „Otvoriť Aliexpress“ sa dostanete na oficiálnu stránku Aliexpress.com. Vyberte si produkt, ktorý si chcete kúpiť. Keď si vybraný produkt otvoríte, tak po načítaní uvidíte graf cenovej histórie, hodnotenie predajcu a oranžové tlačidlo na pridanie produktu do AliHistory.

Graf a hodnoceni prodejce SK

C) Graf cenové histórie

Graf cenovej histórie Vám zobrazuje ceny za posledných 3-6 mesiacov. Tento graf využijete po celý rok a tiež počas zľavových akcií. Vtedy sú cenové výkyvy totiž najväčší. Niektorí predajcovia cenu pred začiatkom akcie navýšia, aby ju v deň akcie mohli zase znížiť. Tomu sa hovorí umelo vytvorená zľava bez akejkoľvek reálnej zľavy. Vy sa takémuto predajcovia vyhnete vďaka tejto cenovej histórii.

SK graf

 

Pre lepšiu predstavu uvedieme ešte príklad umelo vytvorených zliav, a ako ich spoznať (Nasledujúci príklad nesúvisí s obrázkom nad týmto textom). Šaty sa bežne predávajú v rozmedzí 15 – 20 EUR, ale predajca pred začiatkom zľavové akcie navýši cenu na 25 EUR, aby potom v deň zliav mohol šaty predávať s „veľkou zľavou“ za 18 EUR, čo je vlastne obvyklá cena šiat počas roka. Zľava v tomto prípade nie je vôbec žiadna. Bez cenového grafu to spoznať ale nemôžete.

 

D) Hodnotenie predajcu

Z našich návodov a diskusií už viete, že sa oplatí nakupovať hlavne u overených predajcov. Ale ako máte takého predajcu rýchlo spoznať? Po nainštalovaní AliHistory uvidíte u každého tovaru obrázok smajlíka s výpisom tých hlavných negatívnych a pozitívnych faktov o predajcovi. Ak je smajlík zelený, tak by tento predajca mal byť v poriadku. Po uvážení ďalších faktorov, ako je cena a feedback u neho odporúčame nakupovať.

 

SK rating

 

Informácie o predajcovi sú získavané priamo zo stránok Aliexpress. U žltého a červeného smajlíka bol u predajcu zistený nejaký problém. Bodky u informácií o predajcovia budú svietiť žlto alebo červeno. V takom prípade skúste  vyhľadať tovar u iného predajcu. Na druhú stranu červený puntík môže predajca dostať aj za to, že je u Aliexpress zaregistrovaný iba krátku dobu a nemá žiadnu históriu a hodnotenie od zákazníkov. Takže to hneď nemusí znamenať, že tovar bude nekvalitný. Riziko je ale samozrejme na Vašom uváženia, pretože častokrát majú noví predajcovia lacnejšie ceny. Zobrazované údaje sa vzťahujú len k predajcovi, NIE ku konkrétnemu tovaru.

 

E) Upozornenie na zľavu u vybraných produktov

V tejto aplikácii si môžete dať sledovať produkt, pri ktorom chcete sledovať cenu. V detaile produktu kliknite na oranžové tlačidlo „Sledovať cenu produktu“. Produkt bude následne pridaný do aplikácie AliHistory. Môžete si pridať viac produktov a keď budete chcieť niektorý z nich odstrániť, tak len kliknete na ikonku koša. Upozornenie o zníženie ceny sú v aplikácii automaticky zapnuté a pri zníženie ceny produktu o viac ako 5% vám vyskočí notifikácia. Zľava viac ako 5% sa vždy počíta od ceny, kedy bol produkt pridaný do sledovania AliHistory. Ak cena tovaru v čase pridania bola 100 EUR, tak notifikáciu dostanete hneď, ako sa cena zníži na menej ako 95 EUR.

V nastavení si môžete nastaviť frekvenciu zasielania týchto notifikácií (upozornení). Zvoliť si môžete frekvenciu 1 deň, 2 dni …. až 7 dní. Ak teda chcete dostávať informácie o každej zmene ceny, tak odporúčame nechať nastavené predvolené nastavenie 1 deň.

Seznam produktu SK

 

Na obrázku vidíte názov tovaru, hodnotenia predajcu, cenu a lupu pre vyhľadávanie sledovaných produktov

 • Prečiarknutá cena je pôvodná cena tj. Toľko stál produkt, keď ste ho začali sledovať. Táto cena sa nikdy nezmení a od tejto sumy sa počíta zľava pre nastavené upozornenia.
 • Tučne zvýraznená cena je aktuálna cena, ktorá je rovnaká ako aktuálne na Aliexpress.
 • V podfarbenom rámčeku vidíte percentuálne navýšenie alebo zníženie ceny. V červenom rámčeku sa cena tovaru znížila a v zelenom sa cena tovaru zvýšila

 

F) Nastavenie

Do nastavení sa dostanete kliknutím na ozubené koliesko v aplikácii a môžete si tu upraviť prednastavené hodnoty

 • Jazyk aplikácie
 • Menu, v ktorej sa prepočítavajú ceny
 • Zapnutie alebo vypnutie upozornenia na cenu
 • Frekvenciu notifikácií, ako často chcete upozornenie na zníženie ceny dostávať.
 • Ak by vám niečo nefungovalo, určite kliknite na Skontrolovať novú verziu. Je možné, že chyba už bola opravená a len nemáte aktuálnu verziu aplikácie.
 • V prípade, že by vám v aplikácii aj tak niečo nefungovalo, tak kliknite na podporu a problém im popíšte. Reagujú veľmi pružne.
 • Aplikáciu určite odporučte aj svojim známym a kamarátom. Cez zdieľanie im jednoducho pošlite odkaz na vami vybraný kanál (WhatsApp, FB messenger, Vıber, email, facebook, …)

Nastaveni SK

Záverom by sme chceli povedať, že nakupovanie na Aliexpress môže byť aj veľmi príjemná záležitosť u ktorej ušetríte veľa peňazí v porovnaní so slovenskymi a zahraničnými eshopmi. Dôležité je vedieť, ako sa cena produktov vyvíja v čase a či vám daný predajca chce ponúknu naozajstnú zľavu, alebo len umelé vytvorenú. Obe pomôcky Vám určite odporúčame používať.Odpovedať

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Aliexpress slovensky, recenzie, skúsenosti, nakupovanie z číny

Slovenský Aliexpress - v slovenčine  Viac:
  Ceska posta Aliexpress spolupraca dorucovanie SK
  Zásielky do 10 dní, žiadne clo ani DPH. Česká pošta začala spolupracovať s Aliexpress

  Vzhľadom k blížiacej sa zľavové akciu 11.11. na Aliexpress Vás určite zaujíma, či Vám stihne balíček doraziť do Vianoc? Na...

  Zavrieť