53. Vyhľadávanie tovaru podľa obrázku – Veľká NOVINKA

0
334

Na Slovensku ale aj v Českej republike existuje veľa priekupníkov, ktorí prepredávajú identický tovar z Aliexpress. Tovar si objednajú práve z Aliexpress a predávajú ho v miestnom eshope za mnohonásobne vyššiu cenu. Vo väčšine prípadov používajú na svojich stránkach skopírované rovnako obrázky, ako predajca na Aliexpress.

Asi si kladiete otázku: Ako zistiť či tovar, ktorý vidím na internete (napr. Na WISH, postovnezdarma.cz, facebook, atď) nájdem aj na Aliexpress? To všetko Vám ukáže zdokonalené vyhľadávanie podľa obrázku, ktoré bolo nedávno pridané do pomôcky Aliexpress Superstar. V článku vám ukážeme, že na vyhľadanie rovnakého tovaru stačí len pár klikov a ušetríte doslova hromadu peňazí.

1. Pridajte si do prehliadača doplnok Aliexpress Superstar

Prvým predpokladom pre využívanie funkcie vyhľadávania podľa obrázku je mať v prehliadači pridanou pomôcku Aliexpress Superstar. Okrem vyhľadanie Vám pomôcka ponúka veľa ďalších užitočných funkcií ako je graf cenovej histórie, hodnotenia predajcu, upozornenie na blížiaci sa koniec ochrannej lehoty. Detailnejšie informácie a odkazy pre inštaláciu doplnku nájdete v návode 39. História a porovnávač cien na Aliexpress.

2. Vyhľadávanie podľa obrázka

 

Akonáhle budete mať Aliexpress Superstar v prehliadači, tak môžete začať vyhľadávať. Tu je krátky postup:

A. Otvorte si stránku s produktom, ktorý chcete vyhľadať na Aliexpress. (Napríklad facebook)

B. Posuňte kurzor myšky na obrázok a kliknite pravé tlačidlo na myši. (viz obr nižšie )

C. Zobrazí sa Vám možnosti, čo môžete s obrázkom urobiť. Kliknite na Vyhľadaj rovnaký tovar podľa obrázku na Aliexpress. Pre rýchlejšiu orientáciu je u daného riadku logo AliSuperstar – oranžová hviezdička v červenom koliesku.

D. Vyhľadávanie chvíľku potrvá, tak tomu dajte trošku čas. Výsledok bude stáť naozaj za to! Ak prebehlo hľadanie úspešne, zobrazí sa Vám niekoľko produktov od rôznych predajcov vrátane cien. Takto si môžete vybrať od koho nakúpiť za tú najlepšiu cenu. Navyše si môžete vyhľadané produkty zoradiť ako podľa ceny tak podľa počtu objednávok.

E. Nakoniec už len stačí kliknúť na daný produkt a ten sa Vám zobrazí na Aliexpress.com

 

3. Ukážka vyhľadávania

Pre ukážku sme vybrali zopár príkladov e-shopov, ktoré predávají tovar z Číny. Túto funkciu môžete využiť aj pre vyhľadanie napr. podobného tovaru a nie priamo identického.

a) Wish.com

Rovnako môžete vyhľadávať aj na e-shope Wish.com. Našich odberateľov a registrovaných užívateľov sme už upozorňovali v článku, že Wish.com je len predražený Aliexpress. Tí, čo tomu neverili, si to teraz môžu sami overiť.

Tento e-shop ponúka úplne rovnaký tovar ako na Aliexpress, ale za mnohonásobne vyššie ceny. Výber v tomto obchode je samozrejme veľa obmedzený. Ako sami uvidíte v ukážke, tak na Aliexpress môžete identický tovar kúpiť oveľa lacnejšie.

Po kliknutí na „Vyhľadaj rovnaký tovar podľa obrázku na Aliexpress“ sa začne vyhľadávat. Vyhľadávanie chvíľočku trvá, ale výsledok stojí za to. Zobrazí sa Vám šaty od niekoľkých predajcov, takže si môžete vybrať.

Vyhladavanie podla obrazku wish saty maxi boho sk

Výsledky hľadania:

Vyhladavanie podla obrazku wish sk

 

b) Skúsiť môžete aj akýkoľvek iný e-shop

Vyhľadávanie môžete vyskúšať aj vo Vašom obľúbenom obchode nielen s oblečením. Z vlastnej skúsenosti môžem povedať, že som si presne tieto šaty objednala a zodpovedali kvalite z Aliexpress.

 

Vyhladavanie podla obrazku postovne zadarmo zdarma eshop kosela fashion a

Ale keď sa pozriete na cenový rozdiel, tak je naozaj veľký.

Vyhladavanie podla obrazku postovne zadarmo zdarma eshop kosela sk

c) FB

Často tiež môžete vidieť, že sa užívatelia na Facebooku pýtajú „Neviete ako nájdem tohle tovar na Aliexpress?“. Pokojne im môžete poslať odkaz na tento článok a poradiť nech si nainštalujú doplnok Aliexpress Superstar.

 

Záver

Pre veľa ľudí môže byť motivácia nakupovať od českých a slovenských priekupníkov to, že majú zákonnú povinnosť čo sa týka dvojročnej záruky a alebo taky komunikácie v slovenskom jazyku. Položte si otázku, či vám naozaj stojí za to kúpiť si rovnaký tovar (aj čo sa týka kvality) a zaplatiť za neho 4-6 x viac peňazí? Komunikácia s Aliexpress alebo aj inými čínskymi eshopy je, čo sa týka reklamácie veľmi jednoduchá. Reklamácia netrvá 30 dní, tovar nikam nemusíte zasielať a nemusíte ani hovoriť anglicky. Text si jednoducho napíšete do prekladača Google Translator a jednoduchým kliknutím máte preložený text v dostačujúce podobe.

Ak by ste mali akékoľvek otázky ohľadom nové funkcie vyhľadávania obrázku, tak nám určite napíšte na email alebo tu do komentárov pod článok.

0/5 (0 Reviews)

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno