55. Kde nájdem faktúru na tovar z Aliexpress?

0
539

Aliexpress pridal na svoje stránky novú funkciu, a to je stiahnutie si faktúry k zakúpenému tovaru. Táto funkcia sa Vám bude hodiť napríklad pri vypĺňaní colného hlásenia alebo dokazovania, že ste už DPH zaplatili. Viac o problematike k novému zákonu o DPH nájdete v sekcii  Dôležité.

Kde si môžem stiahnuť faktúru k objednávke z Aliexpress?

Po prihlásení na účet Aliexpress vyberte v menu My orders – moje objednávky.

Faktura Invoice Aliexpress download stahnout moje objednavky CZ

Zobrazí sa Vám zoznam objednávok, ktoré ste urobili na Aliexpress. Nájdite si produkt, ku ktorému potrebujete faktúru. V pravej časti pri produkte kliknite na Order details – detail objenávky.

Faktura Invoice Aliexpress download stahnout novy zpusob 2

Následne sa Vám zobrazia informácie k danému produktu. Kliknutím na Download Invoice – Stiahnuť faktúru sa Vám faktúra automaticky uloží do počítača vo formáte PDF.

Faktúru je možné stiahnuť iba k produktom od dátumu 1.7.2021.

Faktura Invoice Aliexpress download stahnout novy zpusob ecep 1

TIP: V prípade, že potrebujete poradiť napríklad s reklamáciou, využite tento návod a spojte sa s reálnou osobou na chate Aliexpress. 64. Ako sa spojiť s reálnou osobou na zákazníckom centre Aliexpress a nie iba s robotom Eva?

Aké informácie nájdem na faktúre Aliexpress?

Na obrázku vidíte faktúru stiahnutú priamo z Aliexpress. Dôležité časti máte preložené do slovenského jazyka. Napríklad číslo faktúry, dátum vystavenia, názov obchodu, číslo objednávky, výšku DPH, sumu v USD, sumu v EUR, prepočet z USD na EUR a k tomu výmenný kurz, atď.

Adresa predajca nie je na faktúre uvedená.

Prikladáme tu adresu Aliexpress:

Alibaba.com Singapore E-Commerce Private Limited,
NL826439810B01
8 Shenton Way, #45-01 AXA Tower, Singapore

 

Faktura Invoice Aliexpress download stahnout EUR USD wm CZ

Aké je IOSS číslo Aliexpress?

Na faktúre bohužiaľ nie je zobrazené IOSS číslo („Import One Stop Shop“, čo znamená „jednotné kontaktné miesto pre dovoz“). Toto číslo je potrebné uviesť pri vyplnení colného vyhlásenia (ak bude potrebné ho vypĺňať).

IOSS číslo Aliexpress: IM5280002556

Vyskúšajte doplnok do prehliadača Aliexpress Superstar

Ak ešte nepoužívate doplnok do prehliadača Aliexpress Superstar, tak ho doporučujeme vyskúšať. Táto pomôcka je jedinečná a pomôže vám lepšie sa orientovať pri nákupoch na Aliexpress. Vďaka nej zistíte potrebnú históriu cien pri každom produkte, zistíte aké má hodnotenie predajca od ktorého si tovar kupujete, vyhľadáte si akýkoľvek produkt na Aliexpress podľa ľubovoľného obrázku z internetu, stránky Aliexpress si novo môžete strojovo preložiť do slovenčiny, ďalej sa vám všetky ceny budú zobrazovať prepočítané na eura. Za skúšku nič nedáte. Všetko je ZADARMO. Doplnok už používa 30 000 užívateľov. Pridajte si ho do prehliadača aj vy tu.

Prihláste sa na odber noviniek [newsletter_button id=1 label=“Prihlásenie na odber noviniek“] alebo notifikáciu na webe (zvonček v právom spodnom rohu), nech sa o nových informáciách hneď dozviete.

Pokiaľ sa chcete poradiť s ostatnými kupujúcimi na Aliexpress, tak sa pridajte do skupinky na Facebooku ALIEXPRESS – slovenská poradňa, skúsenosti, rady a tipy alebo sa zapojte do diskusie na webe Alirecenze.cz. Budeme radi, ak sa s nami podelíte o Vaše skúsenosti. Napíšte nám váš názor dole pod článok do komentára.

0/5 (0 Reviews)

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno