09 – Ako zrušit objednávku na Aliexpress


Zrušenie zaplatenej objednávky

Objednávku ste už zaplatili, ale našli ste napr. výhodnejšiu cenu v SuperDeals. Záleží na tom, v akom stave sa teraz objednávka nachádza. Ak sme ju zaplatili pred pár minútami či hodinami, stále sa overuje platba, tak objednávku zatiaľ zrušiť nemôžete. Musíte počkať, až Aliexpress platbu potvrdí a Vám sa v prehľade objednávok zobrazí čas pre vybavenie objednávky predajcom spolu s tlačidlom Cancel Order. Musíte si však poponáhľať, niektorí predajcovia majú tovar pripravené na odoslanie už počas schvaľovania platby a po jej schválení ihneď potvrdí odoslanie zapísaním sledovacieho čísla. Objednávka je tak už poslaná a nemožno ju zrušiť. Môžete však skúsiť požiadať predajcu o jej zrušenie správou v objednávke. Niekedy majú predajcovia prichystané sledovacie čísla na balíčkoch, ale fyzicky majú balíky ešte pri sebe. Predajca Vám môže, ale nemusí vyhovieť !

Pokiaľ má teda objednávka platbu schválenú, v prehľade objednávok sa objaví tlačidlo Cancel Order. Kliknite na neho a zobrazí sa Vám detail objednávky. V objednávke sú v záhlaví dve tlačidlá – Extend Processing Time (predĺžiť dobu na vybavenie objednávky) a Request Order Cancellation (žiadosť o zrušenie objednávky). Klikneme teda na druhé tlačidlo so žiadosťou o zrušenie. Vyskočí Vám rovnaké okno ako v prípade nezaplatenej objednávky, vyberiete dôvod zrušenia a opäť potvrdíte Submit. V tomto prípade sa však stav objednávky zmení na Awaiting Cancellation a informáciu, že žiadosť o zrušenie objednávky bola predajcovia odoslaná a čaká sa na jej schválenie. U objednávky aj naďalej beží bez zmeny čas na jej vybavenie. Teraz sa k zrušeniu objednávky musí vyjadriť predajca. Vo väčšine prípadov však predajca žiadosti vyhovie.

Jak zrusit objednavku na Aliexpress 4

Môže sa tiež stať, že sa s Vami dohodne na zrušení žiadosti. Príkladom z vlastnej skúsenosti je napríklad objednávka tovaru, u ktorého bola napísaná doba pre prichystanie 7 dní. Po schválení platby sa však u objednávky objavila doba na vybavenie 21 dní. Ako dôvod zrušenia objednávky som teda vybrala, že doba pre vybavenie je príliš dlhá. Počas niekoľkých hodín sa správou ozval predajca, že má na sklade práve túto farbu trička a mohol by ju ihneď odoslať. Súhlasila som, predajca žiadosť o zrušenie zamietol a ešte v ten istý deň tovar odoslal a napísal mi aj sledovacie číslo. O tom ako predajca môže zrušiť Vašu objednávku sa dozviete článku 18 – Zrušená objednávka predajcom a postup vrátenia peňazí z Aliexpress (Cancelled order).

Sami si ale žiadosť stiahnuť nemôžete. Aj keď si zrušenie rozmyslíte (napr. Klikli ste na zrušenie objednávky, vybrali dôvod a potom ste zistili, že ste vybrali zlú objednávku napr s podobným tovarom). Vždy musíte čakať na reakciu predajcu – buď žiadosť potvrdí alebo zruší.

Teraz prejdete na prehľad objednávok. Tu vidíte, že status nezaplatenej a zrušenej objednávky sa zmenil na Cancelled Order – Finished. Objednávka teda bola dokončená zrušením. Ak ste rušili zaplatenú objednávku, tak sa Vám potvrdením zrušenia objednávky automaticky vrátia peniaze späť na účet. Nemusíme nikde žiadať o ich vrátenie. Počas niekoľkých dní (najčastejšie do 3 dní) sa Vám peniaze pripíšu na účet. U objednávky sa zobrazí stav Cancelled Order – Closed, čo znamená, že objednávka bola uzavretá.

Teraz už vieme, ako zrušiť objednávku a teraz sa pozrieme na ďalší návod Ako nakupovať co najlacnejšie na Aliexpress.


Nutná pomôcka každého nakupujúceho na Aliexpress. Ušetrí vám totiž veľa peňazí. A čo všetko dokáže?

1. Porovnáva ceny produktov

2. Zobrazí cenovú históriu

3. Overí dôveryhodnosť predajcu

4. Vyhľadáva podľa obrázkov

5. FB komentáre pre každý výrobok

6. Odkazy na značkový tovar

Viac informácii nájdete na www.AliSuperstar.sk a tiež v našom podrobnom článku , kde vysvetľujeme, čo všetko doplnok vie a ako ho používať.

Pridať do prehliadača


Stránky: 1 2Aliexpress slovensky, recenzie, skúsenosti, nakupovanie z číny