06 – Ako jednoducho filtrovať produkty na Aliexpress

Autor: Slovensky Aliexpress
sobota, 28 september, 2019

Komentáre: pridaj komentár.


Čo môžete ďalej filtrovať

V treťom riadku filtrov sú možnosti radenia tovaru a vybrať si môžete len jednu možnosť zoradenia. Prvá je tlačidlo Best Match, ktoré znamená, že vyhľadávanie prebieha podľa najlepšie zhody s hľadaným kľúčovým slovom. Hneď vedľa si môžete tovar zoradiť podľa množstva objednávok ( Orders) , kde hneď vidíte, ktoré šaty sú na Aliexpress najpredávanejšie.

Ďalšie radenie je Newest, tzn. podľa najnovších produktov. Filter Seller rating Vám zoradí tovar podľa toho, ako sú hodnotení predajcovia. Posledné radenie je podľa Price – cena, kedy si môžete zoradiť tovar od najlacnejšieho po najdrahší a obrátene. Toto radenie však veľmi nepoužívam, pretože po zoradení podľa ceny sa zobrazí menej tovaru, než pred filtrovaním. Keď si dáte takto filtrovať tovar tak Vás Aliexpress tiež upozorní, že niektoré produkty vynechal. Ak chcete, kliknite na konci riadku a zobrazí sa všetok tovar. Ani po kliknutí sa však nezobrazí úplny sortiment tovaru, ktorý bol zobrazovaný pred zoraďovaním.

Na treťom riadku si vedľa možnosti radenia môžete vybrať aj menu, v ktorom chcete nakupovať. Hneď vedľa je nastavenie na zobrazenie ceny iba za 1 kus (Show price per piece). To je výhodné pri nákupe tovaru, ktorý sa predáva po balíčkoch s rôznym počtom kusov a vy potrebujete vybrať, u ktorého predajcu to bude pre Vás najvýhodnejšie. Príkladom tak môžu byť napr. Pleťové masky, ktoré predajcovia ponúka v balíku po 2 – 5 – 10 alebo viac kusoch.

Zobrazenie tovaru na stránke

Prvou možnosťou si môžete vybrať, či sa Vám tovar bude zobrazovať po riadkoch a kde uvidíte cenu tovaru a dopravy, meno a hodnotenie predajcu, počty objednávok, hodnotenie tovaru a informácie o predajcovi, či je online. Druha možnosť je  zobrazenie vedľa seba, kde vidíte len cenu tovaru a dopravy a ďalšie detaily sa zobrazí až po nabehnutí myškou na text či foto tovaru. Oba spôsoby zobrazenia majú svoje výhody, takže je lepšie vyskúšať oboje a potom sa rozhodnúť, ktorý spôsob Vám bude viac vyhovovať.

Ďalšie možnosti ako filtrovať

Teraz sme teda odfiltrovali potřebný tovar  a Aliexpress nám našiel viac ako 600 ponúk šiat. Teraz ešte môžeme ďalej filtrovať podľa kategórií v ľavom menu. Tu si môžete u šiat vybrať materiál, typ výstrihu, dĺžku rukávov či šiat, štýl, potlač, farbu, veľkosť. Ako vidíte, možností na filtrovanie je naozaj veľa, ale nie je vhodné použiť všetky filtre, pretože sa Vám tak môžu odfiltrovať aj šaty, o ktoré by ste mali záujem. Vždy preto počítajte s tým, že predajcovia nie vždy správne tovar zaradí do správnej kategórie. Takže keď si tak napr. vyberiete, že chcete zobraziť len a len zelené šaty, stane sa, že sa Vám zobrazia sem tam aj šaty iných farieb. A rovnako aj zelené šaty môžu byť zaradené do inej farebnej kategórie, než je zelená. Vyberajte len filtre, ktoré sú pre Vás zásadné, napr. dĺžka šiat. Ak budete chcieť prípadné nastavené filtre zrušiť, kliknite len na krížok u vybraného filtra a filter aplikovaný na tovar sa tak zruší.

 

 


Stránky: 1 2


Odpovedať

Aliexpress slovensky, recenzie, skúsenosti, nakupovanie z číny

Slovenský Aliexpress - v slovenčine

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Filter by Categories
Ako nakupovat na Aliexpress
Články Aliexpress
Dôležité
Doplnky
Elektronika
GearBest
Móda
Nákupy Čína
Nakupy z ciny
Vianoce
Značky
    Viac:
    Nove otevreni sporu open dispute aliexpress reklamace SKsm
    31 – Nový spôsob otvorenia sporu / reklamácie na Aliexpress

    Upload Evidence (Optional) Všetky kolónky s červenou hviezdičkou musíte povinne vyplniť, ale prílohy sú dobrovoľné. V prípade, keď Vám balík...

    Zavrieť